Hvězda Praha – PZ Kladno 0:0 (odl.) | Sparta – Tábor 0:0 (odl.) | Technika Brno – Havlíčkův Brod 0:0 (odl.)
Kladno – HC Litvínov 5:1 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 0:0 (odl.) | Vítkovice – Olomouc 15:1 (kon.)
Plzeň – Třemošná 9:1 (kon.) | Mountfield HK – Slavia 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 7:3 (kon.)
Poruba – Třinec 4:12 (kon.) | Sparta – Jihlava 1:8 (kon.) | HK MD Šumperk – Přerov 0:3 (kon.)
Chomutov – K. Vary 1:4 (kon.) | Vsetín – Havířov 1:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
9:1 (4:0, 2:0, 3:1)
HC Meteor Třemošná
Čtvrtek 24.09.2020, 17:00 • Malá hala, LOGSPEED CZ Aréna • Extraliga dorostu • Skupina Západ

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (19:23:52)

Je dobojováno! Škodovka v malém plzeňském derby jasně zničila Třemošnou. Od první minuty byla jasně lepším celkem a po zásluze bere všechny tři body. V poslední třetině padly další čtyři branky, nicméně jedna i do plzeňské sítě.

58:50
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Houdek – 2 min., nedovolené bránění).
    58:10 KREUZMAN - 9:1

58:10
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Devět! JAROSLAV KREUZMAN prokázal důraz na brankovišti a kotouč po jeho ráně skončil až za brankovou čárou. Asistence: Jakub Šiler.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
    56:50 STEJSKAL - 8:1

56:50
    Třemošná právě vstřelila branku!
    Hosté se dočkávají čestného úspěchu. SAMUEL STEJSKAL ujel všem ze samostatného úniku překonává Vondraše. Asistence: Šimon Kaiser, Le Khanh Tran.
    54:54 N. SCHINDLER - 8:0

54:54
    Ondřej Pešek vjel podél levého mantinelu do útočného pásma, bekhendem našel na brankovišti NICOLASE SCHINDLERA, který puk pohotově trefil a ten zastavila až síťka v bráně. Asistence: Ondřej Pešek, Marek Soukup.

52:23
    Ofsajd indiánů.

51:27
    50:37 PEŠEK - 7:0

50:37
    Hattrick! ONDŘEJ PEŠEK si nabruslil do útočné třetiny a prudkou střelou se trefil přesně do černého. Asistence: Jan Hodinář.

49:27
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kreuzman – 2 min., vysoká hůl).

47:27

46:42
    Jakub Šiler mohl skórovat v oslabení, leč sám před golmanem neuspěl.

45:27
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (N. Schindler – 2 min., podrážení).

43:42
    Další zákrok si připisuje Vondraš proti střele, která přišla rovnou po buly.

43:37
    Jakub Vondraš při svém zákroku vychýlil branku ze své pozice, vhazovat se bude v útočné třetině Třemošné.

43:16
    Jaroslav Kreuzman byl až moc akční na brankovišti a hlavní rozhodčí hru přerušuje.

42:56
    Ondřej Fiala se hnal za první brankou Třemošné, pod tlakem mířil mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas.

41:17

40:57
    Hosté pokračují v početní výhodě ze druhé třetiny, leč první zákrok v zápase si připisuje Smola, ten schoval kotouč do své lapačky, když na něj dotírala dvojice plzeňských hráčů na brankovišti.

40:01
    Střídání v týmu HC Meteor Třemošná: ze hřiště odchází Ženíšek, přichází Smola.

40:01

Plzeň i po dvou třetinách je nadále lepší, udržuje si komfortní náskok, který v prostředním dějství ještě o dvě branky navýšila. Nejpve se šťastně prosadil Marek Soukup, následně přesně mezi betony zamířil Jiří Beníšek. Hosté se jistě budou snažit alespoň o čestný úspěch.

Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně 18:31.

40:00

39:58
    Pluhař už měl napřáhnuto mezi kruhy ke střele, jenomže dřive než stačil zakončit, ozvala se siréna označující konec druhé třetiny.

39:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Pešek – 2 min., nedovolené bránění).

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:19
    Jakub Šiler vybojoval kotouč v útočném pásmu, z rychlé střely následně pořádně zaměstnal Ženíška.

37:45
    Hosté podnikli rychlý výpad do třetiny, velmi nadějné přečíslení ale zdárně nevyřešili.

35:46
    Obránce Schindler měl spoustu prostoru, po zpracování kotouče se rozhodl pro střelu, kterou Ženíšek vyrazil svým betonem.

34:10
    Jiří Beníšek dostal rychlou přihrávku za obránce, sám proti brankáři zkusil forhendovou kličku, která mu vyšla dokonale, plzeňský hráč následně trefil pouze brankovou konstrukci.

33:32

33:10
    Opět Škodovka dostala kotouč až na druhou stranu hřiště, Třemošná se vůbec nemůže dostat do zakončení.

32:01
    Plzeň vyhazuje a plzeňští hráči mohou vystřídat.

31:32
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Pešek – 2 min., podrážení).

30:06
    Zakázané uvolnění Třemošné, vhazovat se bude opět u jejich brankáře.

29:08
    Střela Lučana byla několikrát tečovaná, nakonec černý neposeda skončil vedle brány. Plzeň nadále pokračuje ve velkém tlaku do brány.

28:36
    Další útok Plzně zastaven již ve středním pásmu, pískán je ofsajd.

27:50
    Nyní už to ale bylo daleko těžší zákrok, nejprve hosté šikovně tečovali puk před brankou, Vondraš musel zasáhnout svou maskou, poté pálil Hromádka a plzeňský gólman puk zastavil lapačkou.

27:10
    Jakub Vondraš si snad poprvé ve druhé třetině sáhl na kotouč, stačilo mu k tomu pouze zastavit hostující vyhození z vlastní třetiny.

26:25
    Ondřej Pešek si šel za třetí brankou, nicméně střelou z pravého kruhu se neprosadil.
    25:01 BENÍŠEK - 6:0

25:01
    JIŘÍ BENÍŠEK se vzápětí dostal opět do útočného pásma, tentokrát z druhé strany a střelou mezi betony střílí šestou branku svého mužstva. Asistence: Nicolas Schindler, Matěj Houdek.

24:25
    Beníšek získal puk na svou hokejku, dostal se s ním až před brankáře, toho ovšem bekhedovou kličkou nepřekonal.

23:54
    Ondřej Hájek z otočil pouze orazítkoval beton brankáře.

23:16
    Ondřej Pešek měl nabito u modré čáry, jeho nebezpečný projektil skončil v rukavici Ženíška. Hezké od obou stran.

22:53

21:56
    Dvě nebezpečné rány Plzně, nyní se brankář Třemošné zaskvěl.

20:53
    Vyloučení v týmu HC Meteor Třemošná (Malkovský – 2 min., hákování).
    20:43 SOUKUP - 5:0

20:43
    "Pátá, právě teď odbila..." MAREK SOUKUP od zadního mantinelu spíše nahrával, leč hostující brankář si puk nešťastně srazil za vlastní záda. Asistence: Ondřej Pešek, Jan Hodinář

20:01

Máme za sebou úvodní periodu hry, která jasně patřila domácím. Od první minuty je Škodovka jasně lepší, hosté prakticky neohrozili branku Vondraše. Tři body, za dvě branky a jednu přesnou asistenci zaznamenal Ondřej Pešek. Doufejme, že branky uvidíme i ve zbývající části utkání.

Druhá třetina začne přibližně v 17:46.

20:00
    19:48 PEŠEK - 4:0

19:48
    Těsně před odchodem do šaten přichází čtvrtá rána Škodovky. Spoustu prostoru dostal u pravé tyčky ONDŘEJ PEŠEK, který povedenou dorážkou střílí svou druhou branku v zápase. Asistence: Jakub Šiler, Jan Hodinář.

19:10
    Jaroslav Kreuzman dorážel před brankou, Ženíšek proti jeho ráně vymrštil svůj levý beton.

18:27
    Denis Řehoř si chtěl taky vystřelit a tak Ženíška prověřil střelou z levé strany, hostující brankář zasáhl svou lapačkou.

17:18
    Další ránu vyslal obránce Jan Bláha, díky jemné teči puk branku ale přeletěl.
    16:31 SOUKUP - 3:0

16:31
    Další branka Plzně a opět to byla pohledná akce. Jakub Šiler našel na pravém kruhu volného MARKA SOUKUPA, který se milimetrovou ranou nemýlil. Asistence: Jakub Šiler.

15:36
    Hra se na malou chvíli opět přenesla před branku Plzně, leč hosté často zapomínají střílet.

13:53
    Hosté měli na hokejce snížení, přečíslení hosté vyřešili rychlou střelou, Vondraš puk vyrazil pouze na střed hřiště, kde hned dva hráči Třemošné promáchli.
    12:50 ŠILER - 2:0

12:50
    Blesková akce a Plzeň už vede o dvě branky. JAKUB ŠILER dostal ideální přihrávku před branku a střelou z voleje nezaváhal. Asistence: Ondřej Pešek, Jan Bláha.

12:30
    Marek Soukup měl na hokejce další branku, jeho spoluhráč objel branku a od zadního mantinelu hledal svého spojence před brankou, tam ovšem Soukup puk nezpracoval.

11:05
    Plzeň je nadále při chuti, hosté vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
    10:21 PEŠEK - 1:0

10:21
    Domácí se ujímají zaslouženě vedení. ONDŘEJ PEŠEK si nabruslil na osu hřiště a rychlou střelou zápěstím poslal kotouč na místo určení. Asistence: Jiří Beníšek

09:43
    Pešek byl volný před brankou, plzeňský hráč dostal puk, ten ovšem tečoval mimo tři tyče.

09:01
    Indiáni tlačí svého soupeře, ale zatím jejich střely kryje pozorný brankář Ženíšek.

08:11
    Dlouhé vteřiny motala ŠKodovka hlavy hráčům Meteoru, nakonec se ale sama vyhodila z útočné třetiny a hráči musí vyklidit prostor před brankou.

06:34
    Šimon Kaiser vyvezl kotouč až k brance Vondraše, tu ovšem neohrozil.

06:04
    Opět! Puk v ochranné síti.

05:44
    Hra se často kouskuje. Nyní se puk ocitl mimo mantinely, vhazovat se bude v útočném pásmu indiánů.

05:26
    Krištof na malou chvíli zůstal zcela sám mezi kruhy, ale ideální moment ke střele prováhal.

04:46
    Jan Kučera ujel po levé straně, na kruhu se rozhodl ke střele, ale ani on prvjí branku utkání nevstřelil.

04:16
    Probudila se i Třemošné, hosté podnikli drzý průnik, Vondraš střelu doprostřed brány kryje.

03:54
    Zakázané uvolnění a hra se vrátí opět před hostující branku.

03:35
    Jan Bláha napřáhl na modré čáře, úspěšnější byl opět gólman Třemošné.

02:25
    Opět v permanenci houstující brankář, tentokrát domácí zkusili své štěstí rovnou z buly.

02:22
    Ženíšek přdvedl první těžký zákrok, plzeňský hráč byl zcela sám před brankou, ale lapačka brankáře na svém místě.

00:57
    První minuta hry patřila domácím, ti zamkli svého soupeře uvnitř obranného pásma, ale Pešek z malé blízkosti netrefil přesně.

00:01

Obě mužstva už jsou nastoupena na modrých čarách, utkání bude co nevidět zahájeno.

Rolba už nám zajela za hrací plochu, vše je připraveno k dnešnímu utkání.

HC Škoda Plzeň: Vondraš (Lokajíček ) – S. Schindler, Houdek, Bláha, Hodinář (C), Buzek, Lučan, Černý – Beníšek, Šiler, Mazanec, N. Schindler, Pešek (A), Řehoř, Hájek, Hořejší, Soukup (A), Kučera, Kreuzman

HC Meteor Třemošná: Ženíšek (Smola) – Tran, Matoušek, Hromádka, Šipla, Malkovský (C), Čarda (A), Staněk – Albrecht (A), Krištof, Stejskal, Kaiser, Pluhař, Uhlík, Fiala, Komínek, Beran, Prokop

Rozhodčí: Kosnar – Zimmermann, Sedláček.
    Sestřih utkání z druhého kola extraligy dorostu, ve kterém Škoda Plzeň získala cenný bod v Karlových Varech.

Krásné čtvrteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu mládežnického hokeje. Od pěti hodin se totiž na plzeňské Malé hale vedle LOGSPEED CZ Arény hraje třetí utkání Extraligy dorostu, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým v malém derby celek HC Meteor Třemošná.

Plzeňské mladé pušky odehrály letos v přípravě pouhé čtyři utkání a vždy zvítězili hosté. Celá příprava byla narušena nemocí COVID-19, celý tým musel být rovnou dvakrát do čtrnáctidenní karantény. Pojďme ale zpět k hokeji. V prvním přátelském zápase doma Škodovka podlehla Mountfieldu HK 3:5, nicméně o tři dny později celkem jednoznačně loupila v Mladé Boleslavi, kde zvítězila 6:1. V následujícím týdnu se hrála opět dvě utkání. Vyrovnaný duel se hrál s Kladnem, to na západě Čech vyhrálo těsně 5:4. Poslední přípravný duel sehráli svěřenci Petra Kořínka v Chomutově, kde nasázeli plzeňští domácím pět branek a vyhráli 5:2.

Když už vše směřovalo ke zdárnému konci, celá natěšená Plzeň se nachystala na extraligu, tak hned úvodní kolo muselo být opět odloženo. Duel na Hvězdě byl díky nemoci v domácím mužstvu přeložen zatím na neurčito a tak první soutěžní duel byl na programu minulou sobotu a hned zostra – Západočeské derby v Karlových Varech. Domácí dvakrát vedli o dvě branky, leč indiáni skóre vždy dorovnali a po zásluze získali velice cenný bod za prohru v prodloužení.

V loňské sezóně se Plzeň s Třemošnou utkali ve dvou případech a v obou zvítězili modrobílí. Nejprve se hrálo v nedaleké Sport Aréně v Třemošné, kde Plzeň zvítězila 6:2. Odveta v LOGSPEED CZ Aréně byla na pořadu dne na konci listopadu, kde Škodovka brala všechny body za výhru 4:2.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 11. Pešek (Beníšek), 13. Šiler (Pešek, Bláha), 17. Soukup (Šiler), 20. Pešek (Šiler, Hodinář), 21. Soukup (Pešek, Hodinář), 26. Beníšek (N. Schindler, Houdek), 51. Pešek (Hodinář), 55. Schindler (Pešek, Soukup), 59. Kreuzman (Šiler) – 57. Stejskal (Kaiser, Tran)

HC Meteor Třemošná: Ženíšek (30. Smola) – Tran, Matoušek, Hromádka, Šipla, Malkovský (C), Čarda (A), Staněk – Albrecht (A), Krištof, Stejskal, Kaiser, Pluhař, Uhlík, Fiala, Komínek, Beran, Prokop

Rozhodčí: Kosnar – Zimmermann, Sedláček