Ústí n/L – Prostějov 4:1 (kon.) | Sokolov – Benátky n/J 5:1 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 2:3 (kon.)
Šumperk – Jihlava 2:3 (kon.) | Vsetín – Havířov 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Poruba 2011 3:2 (kon.)
SK Trhači Kadaň
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
HC Frýdek-Místek
Pondělí 28.09.2020, 17:00 • ZS Kadaň • Chance liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Do Kadaně na Den české státnosti dorazí hráči z dalekého Frýdku-Místku, kteří touží po zisku dalších tří bodů.

Trhači do sezóny vstoupili špatnou nohou. Z úvodních tří zápasů totiž nedokázali získat ani bod. Naposledy si odvezli ze Vsetína porážku 4:2.

Frýdek-Místek odehrál v této sezóně zatím pouze dva zápasy, z nichž jeden prohrál a jeden vyhrál. V tom posledním utkání přivítal na domácím ledě hráče z ústeckého Slovanu. Rysi se ukázali v obrovském stylu a svému soupeři nadělili šest branek.

Utkání začne v 17:00 na den svatého Václava.

SK Trhači Kadaň: Hanuljak (R. Běhula) – Kottek, Trefný, R. Havel, T. Běhula, Březák, Havlín, Seemann – Koblížek, Chlouba, Jakub Veselý – Matyáš Svoboda, Morong, J. Svoboda – Homer, Sursov, Achmetianov – Hradecký, Z. Zabloudil.

HC Frýdek-Místek: Suchánek (Malík) – Husák, Haman, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, Malík – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Šedivý, Peterek, Mikulík – Raška, Klimša, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič.

Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Baxa, Belko.

00:01

00:12
    Při úvodním vhazování zápasu byl úspěšnější Chlouba. Trhači tak mohou založit první útok večera.

00:44
    Trhači zpoza své branky začínají nový útok.

01:08
    Domácí jsou v útočném pásmu a snaží se brankáři Suchánkovi znepříjemnit život.

01:51
    Trhači měli možnost přečíslení dva na jednoho. Homérovu přihrávku však zablokoval jeden z obránců Frýdku-Místku.

02:24
    Suchánek musel zasahovat hned nadvakrát. Jeden z útočníku domácích měl totiž příležitost dorážet pokus svého spoluhráče.

03:11
    Matyáš Svoboda měl skvělou pozici na střelu. Ve veliké rychlosti však minul branku.

04:07
    Frýdek-Místek bude hrát přesilovou hru. V tuhle chvíli má možnost hrát v přesile šesti hráčů proti pěti.

04:25
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Marcel Kottek – 2 min., hákování).

04:54
    Hostující celek však moc hry z přesilové hry zatím neměl. K puku se vůbec nedostal.

05:23
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Hostující celek přeci jenom dokázal využít! Filip Haman nastřelil kotouč o mantinel a puk se příhodně odrazil na hůl RADKA VESELÉHO, jenž neměl problém vsítit branku.
    Asistence: Filip Haman, Ondřej Hrachovský.
    05:23 Radek VESELÝ - 0:1

05:39
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adam Raška – 2 min., podrážení).

07:39
    Frýdek-Místek hraje v plném počtu.

09:44
    Trhači hrají v útočném pásmu svého soupeře. Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.

10:33
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jakub Michálek – 2 min., nedovolené bránění).

10:40
    Chloubovu jedovatou střelu polapil Suchánek svou lapačkou.

11:42
    Chlouba měl znovu skvělou pozici pro střelu. Jeho pokus z první však vyrazil Suchánek svým levým betonem.

12:27
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Trhači taktéž využívají svou přesilovou hru! Po několika neúspěšných střelách se ke kotouči dostal RADEK HAVEL, který se svým pokusem nemýlil!
    Asistence: Vít Seemann, Jan Svoboda.
    12:27 Radek HAVEL - 1:1

13:16
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (David Homer – 2 min., vysoká hůl).

14:00
    Trhači se ze zámku osvobozují vyhozením kotouče z pásma. Oba celky střídají.

15:00
    Na konci skvělé kombinační hry stál Kurovský, který však branku nedokázal trefit.

16:10
    Trhači špatně vystřídali a na branku mířil úplně osamocený Tomi, který z bezprostřední blízkosti nastřelil pouze Hanuljakův beton.

16:50
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Trefný – 2 min., hrubost).

17:28
    Havel se obětavě postavil do střely.

17:44
    Zatím nám v dnešním utkání padají branky jenom z přesilové hry. Tento byl však trochu netradiční. Kotouč se od mantinelu odrazil do předbrankového prostoru gólmana Hanuljaka, všichni byli pár sekund zmatení, kde se puk vlastně nachází. Tím, kdo jako první našel osamocený puk byl ONDREJ ŠEDIVÝ, který svému celku navrátil vedení.

Asistence: David Klimša, Ondřej Hrachovský.
    17:44 Ondrej ŠEDIVÝ - 1:2

19:20
    Frýdek-Místek se v závěru třetiny pokouší přidat ještě jednu branku.

20:00

Herním prvkem, který v dnešním zápase udává směr jsou přesilové hry. Všechny dosavadní branky totiž padly právě v početní výhodě. V závěru třetiny to byl Šedivý, který svému celku navrátil vedení.

Druhá třetina začne v 17:50.

20:01

20:20
    Úvodní vhazování druhé třetiny tentokrát získali hosté. Ihned se zabydleli v obranném pásmu Trhačů.

20:37
    Suchánek na druhé straně musel přikrýt lapačkou Chloubův pokus.

21:23
    Domácím byl odpískán ofsajd.

21:55
    Vojtěch Tomi provětral Hanuljakovu lapačku.

22:20
    Hanuljak musel znovu zasahovat. Tentokrát zablokoval střelu hostujícího obránce Husáka.

22:45
    Kadaňští zmatkují v obraně. Hostující celek má Trhače pod tlakem.

23:18
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Daniel Kurovský – 2 min., podrážení).

23:40
    Obranná formace Frýdku-Místku svědomitě bránila a měla možnost vyhodit kotouč do bezpečí.

24:25
    Frýdek-Místek se znovu osvobozuje. Trhači toho v přesilové hře zatím moc nevymysleli.

24:53
    Hostujícímu celku byl odpískán ofsajd.

25:18
    Rysi hrají v plném počtu hráčů.

25:50
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adam Raška – 2 min., krosček).

26:46
    Trhači jsou po celou dobu přesilové hry usazeni v útočném pásmu. K nebezpečnějšímu útoku se však zatím nedostali.

27:30
    A znovu padla branka v přesilové hře! ROMAN CHLOUBA obdržel příhodně kotouč, nabral rychlost a bekhendovým blafákem překonal bezmocného Suchánka!
    Asistence: Marcel Kottek.
    27:30 Roman CHLOUBA - 2:2

28:00
    Zakázané uvolnění domácích.

28:36
    I přes zlomenou hůl dokázal jeden z řad Trhačů kotouč vykopnout do bezpečí.

29:10
    Hanuljak předvedl úchvatný zákrok lapačkou, ač byl již dávno položen tělem na ledě.

30:25
    Tomáš Koblížek obdržel tvrdou ránu pukem do ruky. Ihned se však zvedl a pokračoval ve hře.

31:02
    Kotouč po odrazu hokejky jednoho z obránců Frýdku-Místku skončil v ochranné síti.

31:59
    Suchánek po nebezpečné příležitosti Trhačů musel zasahovat lapačkou.

33:00
    Poslední minutu se hraje převážně ve středním pásmu. Ani jednomu z týmu se nedaří dostat pořádně do útočného pásma.

33:30
    Jakub Veselý ujel obraně a měl možnost samostatného úniku. Suchánek si však mezírku mezi nohama uhlídal a kotouč skrz ní nepropustil.

34:59
    Trefného nastřelení kotouče do pásma se zmocnil Suchánek a pro jistotu ho přikryl svou lapačkou.

35:21
    Hanuljak musel zasahovat svým levým ramenem, aby puk vytěsnil do rohu.

36:30
    Odpískán ofsajd hostujícího celku.

36:46

37:27
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Adam Raška – 2 min., držení).

37:59
    Havel poslal prudkou střelu na tečování, nikoho však nenašla.

38:18
    Suchánek předvedl úchvatný zákrok lapačkou.

39:17
    Sursov poslal na Suchánka jedovatou přízemní střelu. Ten ji však vytěsnil svým pravým betonem.

39:21
    Byl odpískán ofsajd Frýdku-Místku.

39:27
    Hosté hrají v plném počtu hráčů.

40:00

Druhá třetina měla jediného střelce. Tím byl kadaňský Roman Chlouba, který bekhendovým blafákem srovnal stav dnešního utkání. Do třetí třetiny se proto jde ve vyrovnaném skóre 2:2 a vítězem může být kdokoliv.

Třetí perioda začne v 18:43.

40:01

40:20
    V úvodním vhazování třetí třetiny byl úspěšnější centr Frýdku-Místku. Rysi se ihned derou do útoku.

40:40
    Chlouba promáchl. Kdyby kotouč trefil, byl by to s největší pravděpodobností gól.

41:09
    Domácímu celku byl odpískán ofsajd.

41:40
    Hanuljak pokryl střelu z mezikružního prostoru.

42:11
    Chlouba z krásné pozice trefil pouze rameno Suchánka.

42:31
    Zakázané uvolnění Trhačů.

42:47
    Puk vyletěl do ochranné sítě za brankou Hanuljaka. Bude se vhazovat po jeho pravici.

43:28
    Obránce Trhačů nahodil kotouč do útočného pásma, aby jeho tým mohl vystřídat.

43:54
    Hanuljak po střele jednoho z obránců Frýdku-Místku kotouč podržel. Bude se vhazovat po jeho pravé straně.

45:05

45:13
    Koblížek schytal tvrdou ránu pukem do lokte. Ihned se však zvedl a pokračoval v důsledné obraně.

45:59
    Hanuljak polapil jedovatou střelu Šedivévho.

46:37
    Šedivý nedokázal propasovat kotouč za brankovou čáru! V cestě mu totiž stál beton brankáře Hanuljaka.

46:47

47:35
    Sursov byl úplně nebráněný a mířil si to k brance Suchánka. Natrefil však pouze hruď brankáře hostujícího celku.

47:50
    Stuchlík ujížděl sám na branku, ale na brankáře Hanuljaka byl krátký. Ten totiž jeho blafák vystihl pravým betonem.

48:58
    Hanuljak přikryl kotouč, který se vrtěl v jeho blízkosti.

50:01
    Zakázané vyloučení Frýdku-Místku.

50:33
    Další zakázané uvolnění hostujícího týmu.

50:37
    Centr Trhačů dokázal získat pro svůj tým a z první hned pálil Březák. Jeho střelu však polapil Suchánek.

50:46
    Tak to bude Trhače velmi mrzet. Frýdek-Místek měl příležitost dva na jednoho, kterou proměnil. Stuchlík poslal pas na JONÁŠE PETERKA, který dokázal poslat kotouč za záda položeného Hanuljaka.

Asistence: Kryštof Stuchlík, Jan Zahradníček.
    50:46 Jonáš PETEREK - 2:3

53:08
    Trhačům už moc času nezbývá. Zpoza své branky se pokouší založit nový útok.

54:03
    Frýdku-Místku byl odpískán ofsajd.

54:42
    Vhazuje se po levici brankáře Frýdku-Místku. Podržel totiž jednu střelu z řad kadaňských útočníků.

55:03
    Kofroň ujížděl sám na branku. V blízkosti domácího brankáře zkusil vystřelit, ten však směr vystihl a vyrážečkou puk vytěsnil do bezpečí.

55:37
    Zakázané uvolnění Frýdku-Místku.

56:35
    Trhači hrají většinu času v závěru třetiny v útočném pásmu svého soupeře. Moc času na vyrovnávací branku jim však nezbývá.

57:04
    Byla odpískána přihrávka rukou jednoho hostujícího hráče.

58:00
    Chloubův pokus nalezla lapačka Suchánka. Bude se vhazovat po jeho pravici.

58:38
    Hanuljak musel podržet nahozený kotouč ve své lapačce.

58:38
    Domácí tým si bere oddechový čas.

59:20
    Kadaň se snaží hrát bez brankáře. Hráči se však nemohou dostat do útočného pásma.

59:34
    Kadaň hraje bez brankáře!

59:38
    Suchánek pohotově našel svou lapačkou kotouč letící do branky.

Do třetí třetiny se hrálo velmi vyrovnaně. Dokonce i skóre bylo 2:2. Do třetí třetiny však nastoupili lépe naladěni hráči Frýdku-Místku, kteří byli k nalezení po celém kluzišti. Nakonec to v 51. minutě vedlo k vítězné brance, kterou svému týmu vystřelil Jonáš Peterek. Od té doby se skóre nezměnilo a Frýdek-Místek tak může slavit další tři body do tabulky.

Tak na počtenou do příštího zápasu. (19:22:09)

Jaroslav Šnobl

Branky a nahrávky: 13. R. Havel (Seemann, J. Svoboda), 28. Chlouba (Kottek) – 6. R. Veselý (Haman), 18. Šedivý (Klimša, Hrachovský), 51. Peterek (Stuchlík, Zahradníček)

HC Frýdek-Místek: Suchánek (Malík) – Husák, Haman, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Malík – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Šedivý, Peterek, Mikulík – Raška, Klimša, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič.

Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Baxa, Belko