Salzburg – Lok. Moskva 2:2 (kon.) | Real Madrid – Šachtar 2:3 (kon.) | Bayern – Atlético 4:0 (kon.)
Inter – Mönchengladbach 2:2 (kon.) | Manchester City – Porto 3:1 (kon.) | Olympiakos – Marseille 1:0 (kon.)
Ajax – Liverpool 0:1 (kon.) | Midtjylland – Atalanta BC 0:4 (kon.)
Real Madrid
2:3 (0:3)
FK Šachtar Doněck
Středa 21.10.2020, 18:55 • Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) • Liga mistrů • Skupina B

To už je z utkání Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Šachtarem Doněck vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:56:13)

Fauly: 11:8.

Nakonec hlavní rozhodčí nastavil dokonce pět minut, ty jsou ale minulostí a zápas končí! Šachtar Doněck si odváží z Madrid velmi cenné vítězství nad místním Realem 3:2!

V úvodních minutách zápasy hrály oba týmy velmi opatrně. Až po čtvrthodině hry utekl obraně Realu kapitán Marlos, ale na Courtoise v samostatném úniku nevyzrál. Po půlhodině hry už ale Šachtar mohl slavit, když Kornijenko posunul míč ve skluzu Tetemu a ten prostřelil Varana i Courtoise. Raphaël Varane byl i druhé inkasované branky Realu. Pokus Tetea ještě domácí gólman vyrazil, ale právě Varane si v souboji s Dentinhem srazil míč do vlastní sítě. Před přestávkou přišel ještě třetí zásah ukrajinského mistra! Manor Solomon skvěle vyvezl míč, poté si narazil s Tetem a následně zakončil do odkryté branky.

Do druhého poločasu naskočil za Rodryga Karim Benzema, který výrazně rozhýbal ofenzivu Realu. Z tlaku před šestnáctkou namířil svou exkluzivní střelu přesně do pravého horního roku Luka Modrić. Ještě před hodinou hry přispěchal na trávník Vinícius Júnior a po deseti sekundách snížil na rozdíl jediného gólu. Šachtar mohl několikrát definitivně rozhodnout, ale skvěle dnes zachytal Thibaut Courtois, který zneškodnil hned několik gólovek. Ukrajinský mistr mohl být za neproměněné šance potrestán, ale gól Federica Valverdeho z druhé minuty nastavení byl pro ofsajd zrušen.

90+5

90+4
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marcos Antônio, přichází Bogdan Vjunnik.

90+3
    Real se i nadále snaží útočit, ale obrana Šachtaru je až příliš snažená ve vlastním pokutovém území.

90+2
    Gól neplatí! Hlavní rozhodčí Srdjan Jovanović se byl podívat na opakovaný závěr a branku Realu na 3:3 kvůli ofsajdu neznává.
    90+2. Neuznaný gól Realu Madrid pro ofsajd

90+2
    Real Madrid ve druhé minutě nastaveného času srovnává na 3:3! Po rozehrávce rohového kopu se opřel do střely z hranice vápna FEDERICO VALVERDE.

Před Trubinem se ale zapomněl Vinícius Júnior a celá situace se bude zkoumat na videu.

90+2
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Vitão.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    Madridský tým výrazně otevírá obranu a to dává šanci Šachtaru k definitivní pojistce. Solomon si však už netroufl na rychlostní souboj s Marcelem a raději pozdržel akci ve středu trávníku.

89
    Anatolij Trubin zaváhal při rohovém kopu. Balon nevyboxoval ideálně, ale domácím se nepodařilo chybu gólmana potrestat. Na zadní tyči nikdo z fotbalisté Realu nebyl.

88
    Real se i nadále tlačí do útoku. Po Kroosově nákopu spěchal do útoku Mendy. Poté přišel nadýchaný pas na Benzemu, kterého ale ve vápně předskočil Bondar.

87
    V závěru zápasu se přiostřuje na obou stranách. Nyní vidí žlutou kartu i Éder Militao, který hasil skluzem na útočné polovině ztrátu Viníciuse.

86
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Dentinho, přichází Georgij Sudakov.

85
    Po centru Marcela se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí však nechal hru pokračovat.

84
    Vinícius Júnior to chtěl vzít na sebe podobně jako při brance na 2:3. Tentokrát se ale Chočolava nenechal na hranici vápna obelstít a skvěle brazilského mladíka vykrokoval.

Vít Schück

Branky: 54. Modrić (Marcelo), 59. Vinícius Júnior – 29. Tetê (Kornijenko), 33. Varane (vla.), 42. Solomon (Tetê)

Karty:   34. Asensio (REA), 87. Militao (REA) – 8. Kornijenko (SAC), 83. Bondar (SAC)

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:1. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:8.
    Real Madrid: Courtois – F. Mendy, Militao, Varane, Marcelo (C) – Modrić (70. Kroos), Casemiro, Valverde – Rodrygo (46. Benzema), Jović (59. Vinícius Júnior), Asensio.
    Náhradníci: Altube, Lunin – Nacho Fernández, Kroos, Benzema, L. Vázquez, Vinícius Júnior, Isco.

FK Šachtar Doněck: Trubin – Dodô, Chočolava, Bondar, Kornijenko – Marlos (C), Maycon – Tetê, Antônio (90+4. Vjunnik), Solomon (90+2. Vitão) – Dentinho (86. Sudakov).
    Náhradníci: O. Ševčenko, Pjatov – Cipriano, Vitão, Mampasi, Gončaruk, Sudakov, Šostak, Vjunnik.

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (vš. SRB)