Neapol – Alkmaar 0:1 (kon.) | Rijeka – Real Sociedad 0:1 (kon.) | Young Boys – AS Řím 1:2 (kon.)
CSKA Sofia – Kluž 0:2 (kon.) | Dundalk – Molde 1:2 (kon.) | Rapid – Arsenal 1:2 (kon.)
Leverkusen – Nice 6:2 (kon.) | Beer Ševa – Slavia 3:1 (kon.) | Standard – Rangers 0:2 (kon.)
Lech Poznaň – Benfica 2:4 (kon.) | Eindhoven – Granada 1:2 (kon.) | PAOK – Omonia Nikósie 1:1 (kon.)
Braga – AEK Atény 3:0 (kon.) | Leicester – Zorja Luhansk 3:0 (kon.) | Celtic – AC Milán 1:3 (kon.)
Sparta – Lille 1:4 (kon.) | Villarreal – Sivasspor 5:3 (kon.) | Maccabi Tel Aviv – Karabach 1:0 (kon.)
Tottenham – Linz 3:0 (kon.) | Ludogorec – Antverpy 1:2 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Feyenoord 0:0 (kon.)
Wolfsberger – CSKA Moskva 1:1 (kon.) | Hoffenheim – CZ Bělehrad 2:0 (kon.) | Liberec – Gent 1:0 (kon.)
KKS Lech Poznaň
2:4 (1:2)
Benfica Lisabon
Čtvrtek 22.10.2020, 18:55 • INEA Stadion, Poznań • Evropská liga • Skupina D

Druhý poločas byl nakonec ještě atraktivnější, než ten první. Oba týmy ještě více vysunuly útočníky a otevřely obranu. Už na začátku druhého poločasu srovnal svým druhým gólem v zápase Ishtak. Jenže v 60. minutě se opět prosadil Nunez, a stejně tak tomu bylo v 90+3. minutě, kdy tento hráč zkompletoval hattrick. Benfica tak přiváží z Polska první tři body do tabulky. (20:50:51)

Benfica právě vstřelila branku!
    Hattrick! DARWIN NÚÑEZ po velmi dobrém centru Silvy, který ještě lehce tečoval domácí Crnomarković, hlavou odklízí do branky Lechu další míč a již definitivně rozhoduje o výsledku. Asistence: Rafa Silva.

90+1
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Michał Skóraś, přichází Mohammad Awwad.

90
    Žlutou kartu dostává Karlo Muhar (KKS Lech Poznań).

89
    Nastaví se čtyři minutky nad rámez základní hrací doby.

88
    Moder poslal svého soupeře velmi tvrdě k zemi. Sudí ale stále nechává hru bez karet, tedy alespoň ve druhém poločase, v prvním poločase jsme jednu viděli.

87
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Everton, přichází Jardel.

85
    Djordje Crnomarković se nyní skácel na trávník. Bude potřebovat lékařské ošetření, takže se hra na chvíli pozdrží.

83
    Everton se dokázal při dalším brejku na druhou stranu dostat do pokutového území a nakonec taky vystřelit. Ránu ale zneškodnil skvělým zákrokem Bednarek.

82
    Tak tady máme dlouhou sérií rohových kopů. Ta nyní pokračuje rohem ve prospěch Lechu, který rozehrál Michal Skoras, ale nenašel ve vápně spoluhráče.

81
    Další útok Benficy opět končí v zámezí za domácí brankou. Everton se postavil k míči a rozehrál ho nakrátko. Jenže trefil přímo protihráče, který míč poslal do brejku.

80
    Hosté si na druhé straně po rychlém brejku taktéž vybojovali roh. Ujal se ho Pedrinho, který ale míč zatočil jen do hloučku protihráčů, takže Benfica neuspěla.

79
    Vlachodimos zlikvidoval tento rohový kop Lechu. Míč sebral přímo ze vzduchu a rychle rozehrál. Benfica se řítí na druhou stranu hřiště.

78
    Vlachodimos si připsal důležitý zákrok proti jednomu z polských hráčů z hranice malého vápna. Hráč byl ale ve velkém úhlu a brankář tak neměl moc těžkou práci.

77
    Kaczarawa spálil neskutečnou šanci! Míč dostal do uličky a byl sám. Pozemní ránou ale poslal míč kolem pravé tyčky vedle.

75
    Kaczarawa se hned po příchodu na hřiště chtěl ukázat. Naběhl si za obranu na dlouhý pas z obrany a hlavičkoval míč těsně nad břevno. Sudí ale odpískal ofsajd.

Jiří Polášek

Branky: 15. Ishak (Czerwiński), 49. Ishak – 8. Pizzi (pen.), 42. Núñez (Everton), 60. Núñez (Everton), 90+3. Núñez (R. Silva)

Karty:   17. Crnomarković (LPO), 90. Muhar (LPO)

Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:10. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 12:9.
    KKS Lech Poznaň: Bednarek – Czerwiński, Dejewski, Crnomarković, Puchacz (74. V. Kravec) – Skóraś (90+1. Awwad), Tiba, Moder, Kamiński (68. Marchwiński) – Ramirez (68. Muhar) – Ishak (74. Kaczarawa).
    Náhradníci: Malenica – Awwad, Kaczarawa, Klupś, V. Kravec, Marchwiński, Muhar, Niewiadomski, Rogne, Szymczak.

Benfica Lisabon: Vlachodimos – Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo (67. N. Tavares) – Taarabt (62. Weigl), Gabriel, Pizzi (46. R. Silva), Everton (87. Jardel) – Núñez, Waldschmidt (62. Pedrinho).
    Náhradníci: Leite – Cervi, Pedrinho, F. Ferreira, D. Gonçalves, Chiquinho, Jardel, Ramos, Seferović, R. Silva, N. Tavares, Weigl.

Rozhodčí: Nikola Dabanovic (Ma