Magnitogorsk – Jokerit 0:0 (odl.) | Čeljabinsk – Kazaň 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Barys 1:2 (kon.)
N.Novgorod – Kunlun 2:0 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 5:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Čerepovec 2:3 (1:3 po s.n.) | Viťaz – Petrohrad 1:8 (kon.) | Riga – Soči 1:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Čtvrtek 12.11.2020, 17:30 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (19:54:08)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 38 zákroků, 1 gól, 97,4%

Zápas je u konce, Jekatěrinburg dokázal vyhrát na ledě Lokomotivu 2:1. V první třetině byl domácí tým lepší, ale nedokázal svou převahu zhodnotit gólově. Hosté vstoupili do druhé třetiny skvěle, už ve 21. minutě se prosadil Brooks Macek, i dál byli hosté lepším týmem a ve 33. minutě se trefil Anatolij Golyšev. Ve třetí třetině se Avtomobilist soustředil převážně na obranu a dlouho mu to skvěle vycházelo. Až v závěru jim to zkomplikovalo vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě, krátce po jeho vypršení totiž domácí konečně snížili zásluhou Alexeje Marčenka. Vyrovnat už ovšem Jaroslavl nestihla. Skvělý výkon předvedl v brance Jekatěrinburgu Jakub Kovář, předvedl 38 úspěšných zákroků.

59:51
    Domácí vyhráli vhazování a ještě se dostali k nebezpečné střele, ale Kovář je nenechal vyrovnat!

59:47
    Oddechový čas pro hosty.

59:10
    Domácí to už zkouší s prázdnu brankou a šesti hráči v útočném pásmu!
    58:57 Alexej MARČENKO - 1:2

58:57
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Čisté konto nakonec Jakub Kovář neudrží. Hosté už sice byli konpletním ale ještě hráli ve čtyřech, když dostal ALEXEJ MARČENKO od Peterssona přihrávku na modrou čáru, odkud napálil puk do sítě. Asistence: André Petersson.

58:54

58:08
    Kovář si poradil i s Petersonovou střelou z pravé strany, přestože mu ve výhledu překážel Ivanov.

57:59
    Lokomotiv si vzal oddechový čas.

57:58
    Jakub Kovář stále drží konto, znovu se skvěle zorientoval přikryl kotouč pod svou výstroj.

57:32
    Hosté dokázali vyhodit kotouč.

57:14
    Pokud chtějí domácí dnes získat nějaké body, potřebují proměnit tuhle přesilovku.

56:54
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

56:09
    Už se hraje hodně dlouho bez přerušení, ale převážně ve středním pásmu, které hosté velice dobře brání.

53:54
    Anton Lander zakončoval dne už pošesté, ale zatím nemá štěstí a teď z předbrankového prostoru dokonce netrefil branku.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 59. A. Marčenko (A. Petersson) – 21. Macek (Golyšev), 33. Golyšev

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – M. Osipov, Ohtamaa, A. Marčenko, Rafikov, Barancev, Čerepanov, Misjul – A. Petersson, Tkačjov (C), Korškov – Pääjärvi, Lander (A), Kraskovskij – J. Averin (A), Kudrjavcev, Alexejev – Ivanov, Iljenko, Kovalenko.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Gross) – Alexej Vasilevskij, Trjamkin (C), Ch. Genoway, Zborovskij, D. Bodrov, Mamkin, D. Zajcev – Macek (A), Golyšev, Makejev – Holland (A), Sexton, Bočarov – Litovčenko, P. Kulikov, Obidin – Bělousov, Protapovič, Ovčinnikov – Platt.

Rozhodčí: Gašilov, Gofman – Šalagin, Šišlo