Třinec – Plzeň 3:1 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Zlín – Mladá Boleslav 3:7 (kon.)
Vítkovice – Motor ČB 0:7 (kon.) | Liberec – Litvínov 1:2 (1:2 po s.n.) | Olomouc – Sparta 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
HC Kometa Brno
Pátek 20.11.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 19. kolo

Je tu konec! Třetí dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný hokej, ve kterém měli domácí mírně navrch, což se ukázalo jako klíčové. V 51. minutě rychle využil přesilovky svým druhým gólem v utkání Ondřej Beránek. Dvougólové vedení ale Energii dlouho nevydrželo, jelikož se záhy dokázal prosadit Karel Plášek. Poté přešla Kometa do ofenzivy a začala na Západočechy vyvíjet tlak. To ale k ničemu nevedlo a tak zkusili hosté zariskovat v šesti. To se jim ale stalo osudným a 51 vteřin před závěrečnou sirénou zpečetil Tomáš Vondráček střelou do prázdné brány na 4:2. (19:55:29)

59:38
    Brno tlačí a zkusí stav ještě alespoň upravit.
    59:09 Tomáš VONDRÁČEK - 4:2

59:09
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Risk v šesti se Kometě vymstil! Do prázdné brány se trefuje TOMÁŠ VONDRÁČEK. Bez asistence.

58:54
    Klimeš znovu spěchá z brány!

58:31
    Oddechový čas pro hosty.

58:31
    Šenkeřík se dopouští sekání a míří na trestnou lavici.

58:24
    Kometa riskuje v šesti!

57:41
    Brněnští stále tlačí a drží se v útočném pásmu.

56:41
    Mikúšovu střelu Klimeš pokryl.

56:01
    Hra je nestálá, přelévá se ze strany na stranu.

54:55
    Kotouč se odráží do ochranné sítě a bude se vhazovat ve středním pásmu.

54:02
    Zajímavost: Energetici zaznamenali už 50 střel.

54:01
    Holík to zkusil zpoza kruhů, mířil ale vedle.

53:22
    Brno dále tlačí a pokouší se vyrovnat.
    52:08 Karel Plášek ml. - 3:2

52:08
    Kometa právě vstřelila branku!
    Rákosovu střelu z mezikruží vyrazil Jan Bednář na KARLA PLÁŠKA, který z otočky snižuje stav. Asistence: Daniel Rákos a Peter Schneider.
    50:44 Ondřej BERÁNEK - 3:1

50:44
    Lukáš Pulpán vyslal střelu od modré, kterou úspěšně ztečoval za Klimešova záda ONDŘEJ BERÁNEK a Energie tak odskakuje na dvoubrankové vedení. Asistence: Lukáš Pulpán a Libor Zábranský.

50:38
    Na trestnou usedne na dvě minuty Filip Král (KOM) za podrážení.

50:17
    Kometa stále drží energetiky zamčené.

49:20
    Domácím se nedaří dostat se z obrany.

48:20
    Po tvrdém střetu zůstává na zemi ležet Lauko, už se ale zvedá a odjíždí na střídačku.

47:39
    Šenkeříkův pokus od modré zblokovala obrana.

46:43
    Kaše prokličkoval obranou a přihrával na Koblasu, ten ale bránu přestřelil.

46:14
    Jan Süss (KOM) schytal dvouminutový trest za podrážení.

45:49
    Karlovarští si přihrávají v obranném pásmu.

44:44
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

43:51
    Kotouč se odráží mimo ledovou plochu a vhazuje se ve středním pásmu.

42:53
    Kadlecovu střelu srazili obránci mimo branku.

42:16
    Kohout po Koblasově přihrávce těsně minul Klimešovu svatyni.

41:48
    Pulpánův pokus z levé strany skončil mezi Klimešovými betony.

40:53
    Puku už se zmocňují i hosté a spěchají do útoku.

40:16
    Po buly se kotouče ujímají domácí.

40:01

Ve druhé části už padaly první góly. Nejprve z počátku třetiny přesilovky využil Ondřej beránek, který si tím připsal 100. bod v dresu Energie. Hra se poté srovnala, na atraktivitě ale neubrala. Po velkém množství neproměněných šanci na obou stranách se gólu dočkali i hosté. Ve 36. minutě se gólově prosadil Filip Král, pro kterého se jednalo o první extraligovou branku. O dvě minuty později Ondřej Němec fauloval ujíždějícího Davida Kašeho, který jel následně trestné střílení. To ale neproměnil a stav tak zůstal nerozhodný. To ale platilo jen chvíli, protože Ondřej Beránek vybojoval v útočném pásmu kotouč a poslal ho Jakubovi Laukovi, po jehož střele Energie znovu vedla. Další třetina začne přibližně v 19:09

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    38:57 Jakub LAUKO - 2:1

38:57
    Ondřej Beránek vybojoval kotouč v útočném pásmu a přihrál na JAKUBA LAUKA, který střelou nad Klimešův beton zařizuje Energii vedení v zápase. Asistence: Ondřej beránek.

37:58
    Klimeš Kašeho ale přečetl a drží tak vyrovnaný stav.

37:58
    Po faulu Ondřeje Němce jede David Kaše trestné střílení!

37:37
    Brno drží domácí v obranném pásmu a zkouší otočit stav.
    35:36 Filip KRÁL - 1:1

35:36
    FILIP KRÁL vyslal střelu od modré, kterou Bednáře propálil. Asistence: Peter Mueller a Ralfs Freibergs.

35:15
    Beránek přihrál na druhý konec kluziště Tomáši Mikúšovi, tomu ale střela nesedla a trefil tak pouze Klimeše.

34:29
    Rozjetý Flek hledal před branku Kašeho, přihrávka ale byla nepřesná.

33:28
    Domácí se pokoušejí o udržení ve středním pásmu, brněnská obrana jim to ale nedovolí.

32:27
    Před Bednářem se utvořila skrumáž, domácí brankář za sebe puk nepustil.

31:25
    Energetici zásobují Klimeše střelami, ten ale všem odolává.

30:51
    Kašeho pas pěkně tečoval Flek, Klimeš se ale dokázal přemístit včas.

29:57
    Karlovarští na střelu zatím vyčkávají.

29:08
    Na dvě minuty usedne na trestnou lavici za držení Stanislav Svozil (KOM).

28:14
    Energetici se utábořili v útočném pásmu a hledají příležitost k další brance.

27:26
    Freibergs našel nehlídaného Horkého, Bednář byl na jeho střelu ovšem připravený.

26:28
    Flek hledal před brankou Kašeho, toho si ale hlídali hostující obránci.

25:49
    Na Bednáře letělo několik nebezpečných kotoučů, se všemi si však poradil.

25:09
    Hra se trochu uklidnila a přenáší se ze strany na stranu.

24:02
    Horký zkoušel zakončení zpoza branky, přes Bednáře ale kotouč neprotlačil.

22:54
    Brno se utábořilo v útočné třetině a kombinuje.
    21:44 Ondřej BERÁNEK - 1:0

21:44
    Jiří Černoch vyhrál vhazování, poté Tomáš Mikúš přihrál Lukáši Pulpánovi, jehož střelu úspěšně dorazil ONDŘEJ BERÁNEK. Asistence: Lukáš Pulpán a Tomáš Mikúš.

21:00
    Šenkeřík zkusil tvrdou střelu od modré, jenže zlomil hůl, kotouče se ujímají hosté a ti bezpečně vyhazují.

20:17
    Domácí vyhrávají buly a přecházejí do útoku.

20:01

Je za námi první třetina! V té se začalo zostra a mužstva se nešetřila. Na oba gólmany letělo velké množství střel, oba ale zatím drží čisté konto. Mírnou převahu měli domácí hokejisté a do další třetiny jdou s pokračující přesilovkou. Další třetina začne přibližně v 18:18.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:40
    Po Černochově pasu byl před branku volný Mikúš, střela mu ale nesedla a puk letěl vedle branky.

18:57
    Hosté vyhazují a spěchají na střídačku.

17:51
    Dvojitý menší trest za vysokou hůl si vykoledoval Adam Gajarský (KOM).

17:11
    Teď se hraje převážně ve středním pásmu.

16:12
    Koblasa z levého kruhu minul Klimešovu bránu.

15:07
    Brno se osvobozuje a jede střídat.

14:08
    Síly na ledě se vyreovnávají, protože si Martin Zaťovič při bránění počínal nedovoleně a musí si odpykat dvě trestné minuty.

13:47
    Holíkovu střelu dorážel úplně volný Schneider, Bednáře ale nepřekonal.

13:26
    A vylučuje se i na druhé straně, Tomáš Vondráček (KVA) si vysloužil za sekání dvouminutový trest.

12:39
    Beránkovu střelu doťukl Černoch těsně vedle.

12:09
    Energetikům se zatím nedaří udržet se v útoku.

11:34
    Hosté vyhazují a získávají důležité vteřinky.

10:56
    Peter Mueller (KOM) míří na dvě minuty na trestnou lavici za sekání.

10:18
    Lauko hledal před brankou Beránka, ten si s přihrávkou ale neporadil.

09:45
    Západočeši se postarali o závar před brankou hostů a Brněnští vyhazují alespoň na zakázané uvolnění.

09:27
    Vondráčkovu ránu zleva vyrazil Klimeš vyrážečkou.

08:46
    Brno kombinuje v útoku a zasypává Bednáře střelami.

07:53
    Zaťovič překazil útočnou akci domácích a Kometa se žene do útoku.

06:52
    Hosté se pokouší o kombinaci v útočné třetině, energetici je ale rychle vyhánějí.

05:54
    Hladonik si sjel do prostoru mezi kruhy a vystřelil, Klimeš byl ale na kotouč připravený.

05:42
    Flek to zkusil z otočky, jenže trefil pouze Klimešovo rameno.

05:10
    Holík z mezikruží míjí Bednářovu svatyni.

04:03
    Martin Kohout v přečíslení dva na jednoho přihrál Petru Koblasovi, jeho střelu dokázal brněnský brankář vyrazit.

03:32
    Karlovarští se pokusili o přechod do útočného pásma, hosté je ale dokázali zastavit.

02:35
    Mueller zachycuje karlovarskou rozehrávku a domácí se dostávají pod tlak.

01:44
    Horkého pokus od modré čáry srazili obránci do ochranné sítě a vhazuje se před Bednářem.

01:19
    Pulpánovu dělovku od modré zkoušel dorážet Černoch, přes Klimeše kotouč ale nedostal.

01:02
    Karlovarští však rychle otáčejí hru a Klimeš si připisuje první zásahy.

00:44
    Puku se ale opět zmocňuje Kometa a kombinuje v útočném pásmu.

00:10
    Úvodní buly sice vyhráli hosté, energetici jim ale kotouč sebrali a jedou útočit.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Energie Karlovy Vary: Bednář (Hamrla) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – M. Zabloudil, M. Kadlec, Vondráček (C).

HC Kometa Brno: Klimeš (Vejmelka) – Freibergs, O. Němec (A), Pyrochta (A), Svozil, Hájek, J. Zbořil, F. Král – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller – DeFazio, Rákos, Schneider – Plášek ml., Brabenec, L. Horký – Kunc, Süss, Gajarský.

Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda.

Úvod sezony brněnské Kometě vůbec nevyšel. Z osmi odehraných zápasů má na kontě pouhých osm bodů. Tříbodové vítězství přitom zapsala pouze jednou, když na domácím ledě porazila Mladou Boleslav. Zbylé body vybojovali svěřenci trenéra Zábranského v prodlouženích, respektive samostatných nájezdech. Klub, který má tradičně ty nejvyšší sportovní ambice, rozhodně pomýšlel na lepší start soutěže.

Karlovarská Energie se po dvou venkovních zápasech vrací na svůj led. Dokázala uspět v Litvínově i Hradci Králové a získala důležitých šest bodů do tabulky. Proti Vervě to bylo těsné až do samotného závěru, výhru ale nakonec brali Karlovarští. Souboj s Hradeckými Lvy už vypadal o poznání jinak. Energetici si s domácími poradili s poměrem 4:0, hlavně díky skvělé práci brankáře Filipa Novotného.
    „Jsme nesmírně rádi, že nám poslední utkání vyšla. Rozhodně ale nechceme polevit. Daří se nám hrát svoji hru, dodržujeme věci, které si řekneme a to je velmi pozitivní. Stále platí, že se soustředíme zejména na svůj výkon, než výkon a hru soupeře. Výkon Komety jde stále nahoru. Dokázala dobře posílit, navíc se ji z marodky vrací klíčoví hráči. Nečeká nás rozhodně nic jednoduchého. My ale chceme navázat na poslední výkony a odnést si z utkání všechny tři body," shrnuje Tomáš Mariška.

Přeji krásný páteční podvečer z karlovarské KV Areny, kde se v rámci 19. kola odehraje utkání mezi týmy HC Energie Karlovy Vary a HC Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 22. O. Beránek (Pulpán, T. Mikúš), 39. Lauko (O. Beránek), 51. O. Beránek (Pulpán, Zábranský), 60. Vondráček – 36. F. Král (Mueller, Freibergs), 53. Plášek ml. (Rákos, Schneider)

Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda