Novosibirsk – Barys 2:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Nižněkamsk 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 3:0 (kon.)
Čeljabinsk – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.) | Kunlun – Jokerit 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 3:2 (2:1 po s.n.)
Čerepovec – Spartak Moskva 5:2 (kon.) | Viťaz – Minsk 3:1 (kon.) | Soči – CSKA Moskva 0:2 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Neftěchimik Nižněkamsk
Pátek 05.02.2021, 15:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:19:41)

Česká a slovenská stopa
    Libor Hudáček (NIZ) – 0+0, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:16

Je konec. Avtomobilist Jekatěrinburg zvítězil nad Neftěchimikem Nižněkamsk 4:3. Na začátku utkání byli hosté o něco aktivnější, ale v 10. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Bělousov. Ve 27. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Žukenov, ovšem ve 30. minutě snížil Šiksatdarov a o čtyřicet vteřin později srovnal Johansson. Jekatěrinburg ale následně opět zabral a ve 33. minutě se podruhé trefil Žukenov. O minutu později zvýšil vedení zpět na dva góly Macek. Ve 46. minutě sice snížil Chajrullin na 3:4, ale následně už branka nepadla.

59:55
    Jekatěrinburg dokázal udržet puk v rohu kluziště a vítězí.

59:50
    Oddechový čas pro domácí.

59:40
    Alexandr Osipov se dostal k odraženému kotouči, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí.

59:25
    O puk se svádí velké boje za domácí bránou.

59:12
    Neftěchimik Nižněkamsk to zkouší v šesti bez brankáře!

59:10

59:02
    Oddechový čas pro hosty.

59:02
    Další nepříjemná rána z hole domácího hráče, která ale skončila vedle brány soupeře.

58:15
    Korbinian Holzer se snažil tečovat střelu od modré, ale ta letěla pouze nad svatyni Neftěchimiku.

58:01
    Jevgenij Ivannikov předvedl skvělý zákrok proti střele Charlese Genowaye z pravého kruhu.

57:10
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Osipov – 2 min., podrážení).

57:06
    Posléze došlo ke strkanici, kdy Alexandr Osipov narazil na mantinel Dana Sextona a následně jej ještě postrčil a je tak vyloučen, což nese velmi těžce.

56:50
    Dan Sexton vyvezl kotouč po pravé straně, ale nedokázal jej zakončit.

56:30
    Hosté se nyní dopustili jen ofsajdu a následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.

55:03
    Zbývá už pouze pět minut a Avtomobilist Jekatěrinburg stále hájí nad Neftěchimikem Nižněkamsk těsný náskok jednoho gólu.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 10. Bělousov (Holzer, Arzamascev), 27. Žukenov (Sexton, Bočarov), 33. Žukenov (Ch. Genoway, Sexton), 34. Macek (Holland, Ch. Genoway) – 30. Šiksatdarov, 31. Linus Johansson (Puzanov), 46. Chajrullin (Volgin, Enlund)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Gross (Galkin) – Mamkin, Trjamkin (A), Zborovskij, Ch. Genoway, Holzer, Arzamascev, D. Zajcev – Makejev, Dacjuk (C), Bělousov – Macek, Holland (A), Golyšev – Sexton, Žukenov, Bočarov – Obidin, Protapovič, Chripunov – Zacharov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: Korotajev (27. Ivannikov) – Bryncev, A. Osipov, Volgin (A), Semjonov, Abrosimov, K. Vorobjov, Puzanov – Chajrullin, Linus Johansson, Enlund (A) – McMillan, L. Hudáček, Porjadin – Šiksatdarov, Čiviljov, Popugajev – Bikmullin, Galuzin (C), Šafigullin – Bucajev.

Rozhodčí: Kuljov, Ovčinikov – Lazarev, Ponamarenko