Washington – Buffalo 3:1 (kon.) | Boston – New Jersey 2:3 (kon.) | Toronto – Ottawa 7:3 (kon.)
Pittsburgh – NY Islanders 4:1 (kon.) | Columbus – Nashville 3:0 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:3 (1:2 po s.n.)
St. Louis – San Jose 3:2 (po pr.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (2:3 po s.n.) | Anaheim – Minnesota 1:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Nashville Predators
Pátek 19.02.2021, 01:08 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost. (03:36:42)

1. Elvis Merzlikins (CBJ)
    2. Cam Atkinson (CBJ) 1+0
    3. Max Domi (CBJ) 1+0

Česká a slovenská stopa v utkání
    V utkání se nepředstavil žádný český či slovenský hokejista.

Kdo se postavil do brankoviště
    Elvis Merzlikins (CBJ) 32 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00
    Juuse Saros (NSH) 19 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,5%, odchytal 59:39

Nashville byl ve třetí třetině suverénně lepším týmem, který se tlačil do zakončení, vytvářel si tlak i šance, ale ztroskotával na výborně chytajícím Merzlikinsovi. Když poté dvě a půl minuty před koncem trefil Robinson prázdnou branku hostů, zlomil tím jakýkoliv odpor soupeře i jeho snahu o zvrat. Blue Jackets se kromě výhry povedlo vůbec poprvé v sezoně vynulovat soupeře a zakončit zápas bez inkasované branky.

59:20
    Zakázané uvolnění Columbusu.

59:12
    Hosté se ještě snaží o čestný gól, ale ani Borowiecki se od modré čáry neprosadil. Haula se snažil dorážet, avšak Merzlikins zalehl kotouč.

59:05
    Další přerušení hry, Merzlikins má kotouč v lapačce.

58:55
    Zakázané uvolnění Nashvillu.

58:35
    Vhazuje se ve středním pásmu u modré čáry Columbusu.

57:58
    Komerční pauza.
    57:29 Eric ROBINSON - 3:0

57:29
    Columbus právě vstřelil branku!
    A je nejspíš rozhodnuto! ERIC ROBINSON vyrazil do útoku, dokázal se prosadit přes nepříjemnou obranu vracejícího se hráče Nashvillu a po přejetí útočné modré poslal puk bekhendem do prázdné branky. Asistence: Michajl Grigorenko, Andrew Peeke.

57:12
    Predators odvolali brankáře!

57:04
    Zakázané uvolnění domácích, Grigorenko poslal puk přes všechny čáry.

56:55
    Stále se hraje bez přerušení a beze střel.

56:25
    Šikovný forčeking domácích vedl k tomu, že Nashville při své rozehrávce chyboval a do útoku se vůbec nedostal.

55:42
    O puk se dlouze bojovalo na zadním mantinelu v pásmu domácích. Columbus tím pošetřil čas a ještě puk vybojoval, takže se dostal ze své třetiny.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 20. Atkinson (Laine, Gavrikov), 25. Domi (S. Jones, Riley Nash), 58. Robinson (Grigorenko, Peeke)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Peeke, Del Zotto – Atkinson (A), Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Stenlund, Domi – N. Foligno (C), Texier, Jenner (A) – Robinson, Riley Nash, Grigorenko.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (A), Ellis (C), Fabbro, Tinordi, Benning, Borowiecki – Mikael Granlund, Kunin, F. Forsberg (A) – Grimaldi, Duchene, Järnkrok – Arvidsson, Haula, Tolvanen – Sissons, McCarron, Cousins.

Rozhodčí: St. Pierre, Rank – Galloway, Marquis