Thiago Santos - Aleksandar Rakić | Rakić (kon.) | | | Islam Machačev - Drew Dober | Machačev (kon.) |
Petr Jan - Aljamain Sterling | Sterling (kon.) | | | Amanda Nunesová - Megan Andersonová | Nunesová (kon.) |
Jan Błachowicz - Israel Adesanya | Błachowicz (kon.) |
Stíhačka žen, 10 km, Nové Město na Moravě | Vítězka: T. Eckhoffová (NOR) (kon.) | | | Stíhačka mužů, 12,5 km, Nové Město na Moravě | Vítěz: T. Bø (NOR) (kon.) |
Hromadný start mužů, 50 km klasicky, Oberstdorf | Vítěz: E. Iversen (NOR) (kon.) |
Obří slalom žen, 1. kolo, Jasná | Vítězka: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | SuperG mužů, Saalbach-Hinterglemm | Vítěz: M. Odermatt (SUI) (kon.) |
Obří slalom žen, 2. kolo, Jasná | Vítězka: P. Vlhová (SVK) (kon.) |
Výběr soupeřů 2021 - Livesport Superliga | (kon.) |
James Wade - Gerwyn Price | 11:6 (kon.) | | | Luke Humphries - Michael van Gerwen | 11:5 (kon.) |
James Wade - Luke Humphries | 11:5 (kon.) |
konec
SuperG mužů, Saalbach-Hinterglemm
Vítěz: M. Odermatt (SUI)
Adam Kodet
Konečné pořadí
1. Marco Odermatt (SUI) 1:23,59
2. Matthieu Bailet (FRA) +0,62
3. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,81
4. Raphael Haaser (AUT) +0,83
5. Justin Murisier (SUI) +0,98
6. Beat Feuz (SUI) +1,17
7. Matthias Mayer (AUT) +1,28
8. Andreas Sander (GER) +1,54
9. Bryce Bennerr (USA) +1,56
10. Daniel Hemetsberger (AUT) +1,60
11. Daniel Danklmaier (AUT) +1,69
12. Riccardo Tonetti (ITA) +1,73
13. Josef Ferstl (GER) +2,02
14. Blaise Giezendanner (FRA) +2,09
15. Alexis Pinturault (FRA) +2,10
16. Matteo Marsaglia (ITA) +2,16
17. Stefan Rogentin (SUI) +2,18
18. Felix Monsen (SWE) +2,22
19. Jeffrey Read (CAN) +2,34
20. Christian Walder (AUT) +2,50
21. Stefan Babinsky (AUT) +2,51
22. Martin Čater (SLO) +2,68
23. Roy Piccard (FRA) +2,81
24. Broderick Thompson (CAN) +2,86
25. Jared Goldberg (USA) +2,94
26. James Crawford (CAN) +2,96
27. Manuel Schmid (GER) +3,00
28. Travis Ganong (USA) +3,13
29. Romed Baumann (GER) +3,18
30. Erik Arvidsson (USA) +3,24
31. Adrien Théaux (FRA) +3,33
32. Dominik Paris (ITA) +3,34
33. Kjetil Jansrud (NOR) +3,49
34. Henrik Røa (NOR) +3,57
35. Jan Zabystřan (CZE) +3,64
36. Gino Caviezel (SUI) +3,69
37. Albert Ortega (ESP) +4,96
38. Nejc Naraločnik (SLO) +5,66
Startovní listina
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Brodie Seger (CAN)
3. Andreas Sander (GER)
4. Gino Caviezel (SUI)
5. Vincent Kriechmayr (AUT)
6. Christof Innerhofer (ITA)
7. Matthias Mayer (AUT)
8. James Crawford (CAN)
9. Marco Odermatt (SUI)
10. Johan Clarey (FRA)
11. Kjetil Jansrud (NOR)
12. Loïc Meillard (SUI)
13. Romed Baumann (GER)
14. Nils Allegre (FRA)
15. Dominik Paris (ITA)
16. Matthieu Bailet (FRA)
17. Travis Ganong (USA)
18. Max Franz (AUT)
19. Christian Walder (AUT)
20. Beat Feuz (SUI)
21. Blaise Giezendanner (FRA)
22. Miha Hrobat (SLO)
23. Stefan Rogentin (SUI)
24. Felix Monsen (SWE)
25. Emanuele Buzzi (ITA)
26. Adrien Théaux (FRA)
27. Daniel Danklmaier (AUT)
28. Stefan Babinsky (AUT)
29. Josef Ferstl (GER)
30. Simon Jocher (GER)
31. Riccardo Tonetti (ITA)
32. Broderick Thompson (CAN)
33. Raphael Haaser (AUT)
34. Ralph Weber (SUI)
35. Niels Hintermann (SUI)
36. Roy Piccard (FRA)
37. Martin Čater (SLO)
38. Bryce Bennett (USA)
39. Boštjan Kline (SLO)
40. Justin Murisier (SUI)
41. Jared Goldberg (USA)
42. Daniel Hemetsberger (AUT)
43. Jeffrey Read (CAN)
44. Dominik Schwaiger (GER)
45. Matteo Marsaglia (ITA)
46. Jan Zabystřan (CZE)
47. Erik Arvidsson (USA)
48. Olle Sundin (SWE)
49. Sam Alphand (FRA)
50. Otmar Striedinger (AUT)
51. Manuel Schmid (GER)
52. Henrik Røa (NOR)
53. Nejc Naraločnik (SLO)
54. Albert Ortega (ESP)
Pořadí SP v SuperG (5/7)
1. Vincent Kriechmayr (AUT) 341 b
2. Matthias Mayer (AUT) 240 b
3. Mauro Caviezel (SUI) 225 b
4. Marco Odermatt (SUI) 218 b
5. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 172 b
6. Kjetil Jansrud (NOR) 160 b
7. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) 140 b
8. Andreas Sander (GER) 137 b
9. Christian Walder (AUT) 134 b
10. Ryan Cochran-Siegle (USA) 132 b
Celkové pořadí SP (30/37)
1. Alexis Pinturault (FRA) 1034 b
2. Marco Odermatt (SUI) 869 b
3. Marco Schwarz (AUT) 718 b
4. Matthias Mayer (AUT) 664 b
5. Loïc Meillard (SUI) 630 b
6. Vincent Kriechmayr (AUT) 615 b
7. Filip Zubčić (CRO) 602 b
8. Henrik Kristoffersen (NOR) 587 b
9. Beat Feuz (SUI) 567 b
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 560 b
1. Marco Odermatt (SUI) 1:23,59
2. Matthieu Bailet (FRA) +0,62
3. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,81
4. Raphael Haaser (AUT) +0,83
5. Justin Murisier (SUI) +0,98
6. Beat Feuz (SUI) +1,17
7. Matthias Mayer (AUT) +1,28
8. Andreas Sander (GER) +1,54
9. Bryce Bennerr (USA) +1,56
10. Daniel Hemetsberger (AUT) +1,60
11. Daniel Danklmaier (AUT) +1,69
12. Riccardo Tonetti (ITA) +1,73
13. Josef Ferstl (GER) +2,02
14. Blaise Giezendanner (FRA) +2,09
15. Alexis Pinturault (FRA) +2,10
16. Matteo Marsaglia (ITA) +2,16
17. Stefan Rogentin (SUI) +2,18
18. Felix Monsen (SWE) +2,22
19. Jeffrey Read (CAN) +2,34
20. Christian Walder (AUT) +2,50
21. Stefan Babinsky (AUT) +2,51
22. Martin Čater (SLO) +2,68
23. Roy Piccard (FRA) +2,81
24. Broderick Thompson (CAN) +2,86
25. Jared Goldberg (USA) +2,94
26. James Crawford (CAN) +2,96
27. Manuel Schmid (GER) +3,00
28. Travis Ganong (USA) +3,13
29. Romed Baumann (GER) +3,18
30. Erik Arvidsson (USA) +3,24
31. Adrien Théaux (FRA) +3,33
32. Dominik Paris (ITA) +3,34
33. Kjetil Jansrud (NOR) +3,49
34. Henrik Røa (NOR) +3,57
35. Jan Zabystřan (CZE) +3,64
36. Gino Caviezel (SUI) +3,69
37. Albert Ortega (ESP) +4,96
38. Nejc Naraločnik (SLO) +5,66
Startovní listina
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Brodie Seger (CAN)
3. Andreas Sander (GER)
4. Gino Caviezel (SUI)
5. Vincent Kriechmayr (AUT)
6. Christof Innerhofer (ITA)
7. Matthias Mayer (AUT)
8. James Crawford (CAN)
9. Marco Odermatt (SUI)
10. Johan Clarey (FRA)
11. Kjetil Jansrud (NOR)
12. Loïc Meillard (SUI)
13. Romed Baumann (GER)
14. Nils Allegre (FRA)
15. Dominik Paris (ITA)
16. Matthieu Bailet (FRA)
17. Travis Ganong (USA)
18. Max Franz (AUT)
19. Christian Walder (AUT)
20. Beat Feuz (SUI)
21. Blaise Giezendanner (FRA)
22. Miha Hrobat (SLO)
23. Stefan Rogentin (SUI)
24. Felix Monsen (SWE)
25. Emanuele Buzzi (ITA)
26. Adrien Théaux (FRA)
27. Daniel Danklmaier (AUT)
28. Stefan Babinsky (AUT)
29. Josef Ferstl (GER)
30. Simon Jocher (GER)
31. Riccardo Tonetti (ITA)
32. Broderick Thompson (CAN)
33. Raphael Haaser (AUT)
34. Ralph Weber (SUI)
35. Niels Hintermann (SUI)
36. Roy Piccard (FRA)
37. Martin Čater (SLO)
38. Bryce Bennett (USA)
39. Boštjan Kline (SLO)
40. Justin Murisier (SUI)
41. Jared Goldberg (USA)
42. Daniel Hemetsberger (AUT)
43. Jeffrey Read (CAN)
44. Dominik Schwaiger (GER)
45. Matteo Marsaglia (ITA)
46. Jan Zabystřan (CZE)
47. Erik Arvidsson (USA)
48. Olle Sundin (SWE)
49. Sam Alphand (FRA)
50. Otmar Striedinger (AUT)
51. Manuel Schmid (GER)
52. Henrik Røa (NOR)
53. Nejc Naraločnik (SLO)
54. Albert Ortega (ESP)
Pořadí SP v SuperG (5/7)
1. Vincent Kriechmayr (AUT) 341 b
2. Matthias Mayer (AUT) 240 b
3. Mauro Caviezel (SUI) 225 b
4. Marco Odermatt (SUI) 218 b
5. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 172 b
6. Kjetil Jansrud (NOR) 160 b
7. Adrian Smiseth Sejersted (NOR) 140 b
8. Andreas Sander (GER) 137 b
9. Christian Walder (AUT) 134 b
10. Ryan Cochran-Siegle (USA) 132 b
Celkové pořadí SP (30/37)
1. Alexis Pinturault (FRA) 1034 b
2. Marco Odermatt (SUI) 869 b
3. Marco Schwarz (AUT) 718 b
4. Matthias Mayer (AUT) 664 b
5. Loïc Meillard (SUI) 630 b
6. Vincent Kriechmayr (AUT) 615 b
7. Filip Zubčić (CRO) 602 b
8. Henrik Kristoffersen (NOR) 587 b
9. Beat Feuz (SUI) 567 b
10. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 560 b
Poprvé na stupně vítězů v kariéře se vyšplhal Matthieu Bailet, který dokonale využil faktu, že trať stavěl francouzský trenér, a hodně zatočený závod mu skvěle sedl. Třetí dokončil dnešní SuperG vedoucí muž disciplíny Vincent Kriechmayr, který udělal další velký krok k zisku malého křišťálového glóbu.
Životní jízdu zajel třeba Justin Murisier, který jako slalomář dojel pátý a porazil taková jména rychlostního lyžování jako Beat Feuz, Matthias Mayer nebo Kjetil Jansrud. Čtvrtému Raphaelu Haaserovi chyběly k životnímu třetímu místu pouhé dvě setiny! První top ten v SuperG v kariéře si zajistili i devátý Bryce Bennett nebo desátý Daniel Hemetsberger. Naopak náročnou trať nedokončilo 16 lyžařů, jediný český zástupce Jan Zabystřan dojel čtvrtý od konce na 35. pozici.
1. Marco Odermatt (SUI) 1:23,59
2. Matthieu Bailet (FRA) +0,62
3. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,81
4. Raphael Haaser (AUT) +0,83
5. Justin Murisier (SUI) +0,98
6. Beat Feuz (SUI) +1,17
7. Matthias Mayer (AUT) +1,28
8. Andreas Sander (GER) +1,54
9. Bryce Bennerr (USA) +1,56
10. Daniel Hemetsberger (AUT) +1,60
11. Daniel Danklmaier (AUT) +1,69
12. Riccardo Tonetti (ITA) +1,73
13. Josef Ferstl (GER) +2,02
14. Blaise Giezendanner (FRA) +2,09
15. Alexis Pinturault (FRA) +2,10
16. Matteo Marsaglia (ITA) +2,16
17. Stefan Rogentin (SUI) +2,18
18. Felix Monsen (SWE) +2,22
19. Jeffrey Read (CAN) +2,34
20. Christian Walder (AUT) +2,50
21. Stefan Babinsky (AUT) +2,51
22. Martin Čater (SLO) +2,68
23. Roy Piccard (FRA) +2,81
24. Broderick Thompson (CAN) +2,86
25. Jared Goldberg (USA) +2,94
26. James Crawford (CAN) +2,96
27. Manuel Schmid (GER) +3,00
28. Travis Ganong (USA) +3,13
29. Romed Baumann (GER) +3,18
30. Erik Arvidsson (USA) +3,24
31. Adrien Théaux (FRA) +3,33
32. Dominik Paris (ITA) +3,34
33. Kjetil Jansrud (NOR) +3,49
34. Henrik Røa (NOR) +3,57
35. Jan Zabystřan (CZE) +3,64
36. Gino Caviezel (SUI) +3,69
37. Albert Ortega (ESP) +4,96
38. Nejc Naraločnik (SLO) +5,66