Vlci Žilina – Pov. Bystrica 9:1 (kon.) | Martin – Humenné 3:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Levice 4:0 (kon.)
Topoľčany – Dubnica 2:4 (kon.)
DOXXbet Vlci Žilina
9:1 (2:0, 3:1, 4:0) Stav série: 2:0
HK 95 Považská Bystrica
sk Čtvrtek 11.03.2021, 17:301. liga play-off (SR) • 2. kolo

V Žiline sme dnes mohli vidieť poriadnu nádielku gólov ale aj poriadne iskrivé momenty na oboch stranách. Pre domácich je podstatné, že dnes sme videli úplne iné mužstvo Žiliny, také na aké sme boli zvyknutý počas základnej časti.

Ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. (19:51:13)

57:10
    Postavenie Patrika Koyša v bránkovisku. Vhadzuje sa v strednom pásme.

56:45
    Oba celky striedajú, puk za bránou domácich.

55:49
    Safaraleev na dvakrát neprekonal Lampera.

50:20
    Teraz až trochu exhibične sa dostal Skladaný pred Lampera. Gól však nepadol.

49:40
    Presilovkový tlak Žiliny pokračuje.

49:02
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Lenďák – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

47:30
    Vlci stále nasťahovaný v pásme a v tretej tretine to je hra na jednu bránku.

46:56
    Vlci Žilina dali gól!

Vlci využívajú presilovku v ktorej ale budú ďalej pokračovať. Jaborníkova strela od modrej sa odrazila pred bránu a tá sa podarila doraziť ŠIMONOVI PETRÁŠOVI za chrbát Lampera.

46:42
    Hostia sa oslobodzujú z pásma.

45:33
    Trest si odsedí Chykantsev

45:32
    Teraz nepekný zákrok Leška na Pacalaja. Žilinský obranca má problém ísť dole z ľadu.

45:13
    Striedanie v tíme HK 95 Považská Bystrica: z ihriska odchádza Hrušík, prichádza Lamper.

45:13

Aj následnú presilovku o jedného hráča dokázali domáci využiť. Po Markovičovej prihrávke skóruje ONDREJ JURČÍK.

44:56
    Vlci stále v tlaku pred Hrušíkom.

43:33

Vlci sa dostali opäť do presilovky o dvoch hráčov a tú dokázal po Koyšovej prihrávke využiť ONDŘEJ JURČÍK.

43:18
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Ligas – 2 min., hákovanie).
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Hráčska lavica – 2 min., nešportové správanie).

42:40
    Dominik Rehák posúval popred bránu na Maceka, ten však zblízka nezodvihol puk ponad Hrušíkove betóny.

42:27
    Hostia v plnom počte.

41:08

Vlci využívajú presilovú hru o dvoch hráčov keď sa opäť strelou z prvej presadil MAREK DRTINA.

40:50
    Hostia vyhadzujú puk.

40:27
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Rufati – 2 min., sekanie).

40:01
    Priopmínam, že domáci začínajú ešte minútu a pol dlhou presilovkou.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Videli sme naozaj zaujímavú časť zápasu, veľa gólov a aj emócii patriacich k play off. Tešíme sa na tretiu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:45
    Cíger to skúšal bombou od modrej.

39:24
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Nahálka – 2 min., hákovanie).

39:00
    Považská Bystrica dala gól!

Hostia využívajú presilovú hru keď od modrej napriahol obranca a jeho strelu tečoval MILAN DREVENÁK.

38:38
    A Vlci mohli skórovať aj v oslabení. Skladaný išiel sám na Hrušíka no trafil iba betóny.

37:57
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Pišoja – 2 min., napadnutie).

37:42
    Vlci stále pri chuti tlačia súperov.

36:28

Domácim to teraz naozaj sype. Koyš sa obtočil okolo bránky, puk sa dostal k JAROSLAVOVI MARKOVIČOVI a ten prestrelil Hrušíka.

35:43

Vlci využili presilovku naozaj expresne. JAKUB LINET vystrelil spomedzi kruhov a svoju strelu aj následne dorazil za Hrušíka.

35:26
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Šefčík – 2 min., podrazenie).

35:16
    Teraz celkom zbytočne hráč hostí postrčil na ľade ležiaceho žilinčana a je z toho opäť šarvátka.

34:36
    Opäť nebezpečný teč. Domáci budú hrať presilovku.

33:58
    Žilinčania hrali v týchto chvíľach veľmi dobre.

33:23

33:01
    Nebezpečný teč pred Hrušíkom, ten si aj so šťastím poradil.

32:07
    Linet sa dostal až pred Hrušíka ale takisto nedokázal svoju šancu premeniť.

31:24
    Pšurný išiel sám na Mikoláša nedokázal však skórovať.

30:21
    Vhadzovanie pred Mikolášom.

30:00
    Považská Bystrica v plnom počte.

29:30
    Petráš to skúsil z prvej. jeho pokus nesmeroval do bránky.

29:20
    Vlci sú už usadení v pásme.

28:00
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Minárik – 2 min., hákovanie).

28:00
    Teraz išli dvaja domáci na osamoteného Hrušíka. Petráš sám zakončoval bol však faulovaný.

27:32

Od modrej sa z prvej do puku poriadne oprel HENRICH JABORNÍK a prepálil hosťujúceho Hrušíka v bráne hostí.

27:24
    Icing Považská Bystrica.

26:50
    Vhadzovanie pred Hrušíkom.

25:59
    Teraz boli Vlci blízko ku gól. Puk sa pred brankárom odrážal krížom-krážom cez bránkovisko, hostia ho nakoniec dokázali odpáliť.

25:40
    Petráš to nemal na strelu z prvej.

24:32
    Vlci boli usadení v pásme, hostia ich odtiaľ vyhadzujú.

23:55
    Hostia sa v úvode oslobodzujú.

23:50
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Ďurkech – 2 min., držanie).

23:23
    Petráš vyskúšal nového muž medzi troma žrďami Hrušíka.

23:11
    Drevenákova strela zblokovaná Lenďákom na ochrannú sieť.

22:16
    Rekák D. to skúšal príklepom na vyrážačku.

21:58
    Icing domáci, vhadzuje sa po ľavici Mikoláša.

21:06
    Skladaný posielal nahrávku pred bránu kde mal spoluhráča tan sa do zakončenia nedostal.

20:30
    Vlci s pukom na hokejkách.

20:01
    Striedanie v tíme HK 95 Považská Bystrica: z ihriska odchádza Lamper, prichádza Hrušík.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Dnes je to v Žiline pravý play off hokej. Vidíme obrovské množstvo súbojov a tvrdých zákrokov. Domáci zatiaľ ukazujú, že včerajší zápas hodili za hlavu a potvrdili to aj dvoma presnými zásahmi.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:50

PATRIK KOYŠ strelou švihom spoza obrancu prekonal Lampera.

18:51
    Oba celky v plnom počte.

18:32
    Opäť šarvátka, tentokrát pred Lamperom, kde hostia "upratali" dobiedzajúceho hráča.

18:07
    Safaraleev sa dostal k zaujímavému zakončeniu.

16:52
    Hráme 4 na 4.

16:51
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Lenďák – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Drevenák – 2 min., údery).

16:51
    Šarvátka pri striedačkách po tom ako sa zrazil Ďurkech s Markovičom. Vyzeralo to na koňara pre žilinského útočníka.

16:10
    Vlci po góle v tlaku.

15:18
    Linet mohol domácich poslať do dvojgólového vedenia, keď sa peknou kľučkou zbavil protihráča. Jeho strela však šla mimo.

14:59

Skladaný sa pekne natlačil z pravého kruhu až pred brankár, ten puk vyrazil a pre ŠIMONA PETRÁŠA už nebol problém poslať puk do siete.

13:30
    V týchto momentoch je to najmä o dohrávaní súbojov medzi oboma tímami.

12:41

12:24
    Jaborník vrátil požičané Drevenákovi.

11:40
    Koyš pekne zaviezol puk do pásma a domáci sa dostali do tlaku.

10:51
    Icing Vlci Žilina.

10:15
    Hostia s pukom za vlastnou bránou.

09:23
    Skladaný si nakorčuľoval spoza brány a skúsi to takým oblúčikom, s ktorým si Lamper poradil.

08:30
    V dobrej šanci sa ocitol Minárik, jeho strela švihom skončila mimo brány.

08:01
    Domáci v tlaku.

06:49

06:18
    Drtinova bomba od modrej po ktorej sa hostia oslobodili iba za cenu icingu.

06:15
    Drevenák za domácou bránou teraz tvrdo dohral Jaborníka.

05:43
    Hostí zastavil offside.

04:23

04:12
    Žilina s piatimi hráčmi.

03:45
    Vlci teraz znepríjemňujú rozohrávku hostí, tí sa nevedia dostať do pásma.

03:22
    V oslabení pohrozil aj domáci Drtina.

02:40
    Panteri mohli ísť do vedenie. Odrazený puk sa dostal k Minárikovi, ten zblízka nedal.

02:12
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Pacalaj – 2 min., hákovanie).

01:22
    Vlci sa snažia zachytiť úvod a tlačia hráčov Považskej Bystrice. Dobrú strelu vyslal Cíger.

00:45
    Od začiatku sa veru nehrá v rukavičkách. Vhadzuje sa pred Lamperom.

00:30
    Vlci začali obroskou šancou keď Markovič spoza brány našiel osamoteného Jurčíka, ktorého vychytal Lamper.

00:01
    Vhadzovanie pre hostí.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Lamper (Hrušík) – Ďurkech, Turian – Nahálka, Nádašdi – Leško, Šefčík – Chykantsev, Zlocha – Drevenák, Rufati, Ligas – Dolinajec, Pšurný, Švantner – Urbánek, Minárik, Jakubec – Kraut, Krieger, Ďurina

Rozhodca: Mülner, Rojík, Junek, Číž, Konc st. (VBR).

Vítam vás pri sledovaní 2. kola štvrťfinále SHL, kde si merajú sily hokejisti Vlci Žilina a hokejisti HK 95 Považská Bystrica.

V prvom zápase išli hostia do vedenia, keď sa presadil strelou od mantinelu Richard Jakubec. Vlci odpovedali hneď v prvej presilovej hre, keď po kombinácii druhého útok vyrovnával Ondřej Jurčík. V druhej tretine si hostia vypracovali viacero príležitostí, Mikolášovi pomohla aj konštrukcia brány. V tretej tretine išli domáci do vedenia, keď opäť zakombinoval druhý útok a druhý presný zásah v stretnutí si pripísal Jurčík. Hosťom sa však podarilo vyrovnať zásluhou mladého Krauta, ktorý dorazil puk za dezorientovaného Mikoláša. Do konca tretej tretiny sa ani jednému tímu nepodarilo skórovať, a tak nasledovalo 10 minútové predĺženie. V ňom sa oba tímy snažili najmä neinkasovať, a tak ani predĺženie neprinieslo víťaza a nasledovali samostatné nájazdy. V nich sa za domácich presadili Markovič a Mikula a za hostí iba Rufati, a tak si prvý bod v sérii za víťazstvo pripisujú Vlci Žilina.

Vlci Žilina – HK Považská Bystrica 3:2 sn (1:1, 0:0, 1:1, 0:0)

Stav série: 1:0

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Tomáš Hládek

Branky a nahrávky: 15. Petráš (Skladaný), 20. Koyš (Jurčík), 28. Jaborník (Mikula), 36. Linet (Petráš), 37. Markovič (Koyš), 42. Drtina (Cíger), 44. Jurčík (Koyš, Markovič), 46. Jurčík (Markovič, Koyš), 47. Petráš (Mikula, Jaborník) – 39. Drevenák (Nádašdi, Ďurkech)

DOXXbet Vlci Žilina: Mikoláš (Romančík) – Lenďák, Dubeň – Jaborník, Drtina – Malina, Pišoja – Pacalaj, Fatul – Jurčík, Markovič, Koyš – Mikula, Skladaný, Petráš – Safaraleev, Linet, Cíger – Macek, Rehák S., Rehák D.
    HK 95 Považská Bystrica: Hrušík (Lamper) – Ďurkech, Turian – Nahálka, Nádašdi – Leško, Šefčík – Chykantsev, Zlocha – Drevenák, Rufati, Ligas – Dolinajec, Pšurný, Švantner – Urbánek, Minárik, Jakubec – Kraut, Krieger, Ďurina

Rozhodčí: Mülner, Rojík, Junek, Číž, Konc st. (VBR)

Diváci: bez divákov