Vlci Žilina – Pov. Bystrica 9:1 (kon.) | Martin – Humenné 3:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Levice 4:0 (kon.)
Topoľčany – Dubnica 2:4 (kon.)
DOXXbet Vlci Žilina
9:1 (2:0, 3:1, 4:0) Stav série: 2:0
HK 95 Považská Bystrica
sk Čtvrtek 11.03.2021, 17:301. liga play-off (SR) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vítam vás pri sledovaní 2. kola štvrťfinále SHL, kde si merajú sily hokejisti Vlci Žilina a hokejisti HK 95 Považská Bystrica.

V prvom zápase išli hostia do vedenia, keď sa presadil strelou od mantinelu Richard Jakubec. Vlci odpovedali hneď v prvej presilovej hre, keď po kombinácii druhého útok vyrovnával Ondřej Jurčík. V druhej tretine si hostia vypracovali viacero príležitostí, Mikolášovi pomohla aj konštrukcia brány. V tretej tretine išli domáci do vedenia, keď opäť zakombinoval druhý útok a druhý presný zásah v stretnutí si pripísal Jurčík. Hosťom sa však podarilo vyrovnať zásluhou mladého Krauta, ktorý dorazil puk za dezorientovaného Mikoláša. Do konca tretej tretiny sa ani jednému tímu nepodarilo skórovať, a tak nasledovalo 10 minútové predĺženie. V ňom sa oba tímy snažili najmä neinkasovať, a tak ani predĺženie neprinieslo víťaza a nasledovali samostatné nájazdy. V nich sa za domácich presadili Markovič a Mikula a za hostí iba Rufati, a tak si prvý bod v sérii za víťazstvo pripisujú Vlci Žilina.

Vlci Žilina – HK Považská Bystrica 3:2 sn (1:1, 0:0, 1:1, 0:0)

Stav série: 1:0

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Lamper (Hrušík) – Ďurkech, Turian – Nahálka, Nádašdi – Leško, Šefčík – Chykantsev, Zlocha – Drevenák, Rufati, Ligas – Dolinajec, Pšurný, Švantner – Urbánek, Minárik, Jakubec – Kraut, Krieger, Ďurina

Rozhodca: Mülner, Rojík, Junek, Číž, Konc st. (VBR).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Vhadzovanie pre hostí.

00:30
    Vlci začali obroskou šancou keď Markovič spoza brány našiel osamoteného Jurčíka, ktorého vychytal Lamper.

00:45
    Od začiatku sa veru nehrá v rukavičkách. Vhadzuje sa pred Lamperom.

01:22
    Vlci sa snažia zachytiť úvod a tlačia hráčov Považskej Bystrice. Dobrú strelu vyslal Cíger.

02:12
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Pacalaj – 2 min., hákovanie).

02:40
    Panteri mohli ísť do vedenie. Odrazený puk sa dostal k Minárikovi, ten zblízka nedal.

03:22
    V oslabení pohrozil aj domáci Drtina.

03:45
    Vlci teraz znepríjemňujú rozohrávku hostí, tí sa nevedia dostať do pásma.

06:15
    Drevenák za domácou bránou teraz tvrdo dohral Jaborníka.

06:18
    Drtinova bomba od modrej po ktorej sa hostia oslobodili iba za cenu icingu.

06:49
    Vhadzovanie pred Lamperom.

08:01
    Domáci v tlaku.

08:30
    V dobrej šanci sa ocitol Minárik, jeho strela švihom skončila mimo brány.

09:23
    Skladaný si nakorčuľoval spoza brány a skúsi to takým oblúčikom, s ktorým si Lamper poradil.

10:15
    Hostia s pukom za vlastnou bránou.

10:51
    Icing Vlci Žilina.

11:40
    Koyš pekne zaviezol puk do pásma a domáci sa dostali do tlaku.

12:24
    Jaborník vrátil požičané Drevenákovi.

12:41

13:30
    V týchto momentoch je to najmä o dohrávaní súbojov medzi oboma tímami.

14:59
    Vlci Žilina dali gól!

Skladaný sa pekne natlačil z pravého kruhu až pred brankár, ten puk vyrazil a pre ŠIMONA PETRÁŠA už nebol problém poslať puk do siete.

15:18
    Linet mohol domácich poslať do dvojgólového vedenia, keď sa peknou kľučkou zbavil protihráča. Jeho strela však šla mimo.

16:10
    Vlci po góle v tlaku.

16:51
    Šarvátka pri striedačkách po tom ako sa zrazil Ďurkech s Markovičom. Vyzeralo to na koňara pre žilinského útočníka.

16:51
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Lenďák – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Drevenák – 2 min., údery).

16:52
    Hráme 4 na 4.

18:07
    Safaraleev sa dostal k zaujímavému zakončeniu.

18:32
    Opäť šarvátka, tentokrát pred Lamperom, kde hostia "upratali" dobiedzajúceho hráča.

18:51
    Oba celky v plnom počte.

19:50

PATRIK KOYŠ strelou švihom spoza obrancu prekonal Lampera.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Dnes je to v Žiline pravý play off hokej. Vidíme obrovské množstvo súbojov a tvrdých zákrokov. Domáci zatiaľ ukazujú, že včerajší zápas hodili za hlavu a potvrdili to aj dvoma presnými zásahmi.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Striedanie v tíme HK 95 Považská Bystrica: z ihriska odchádza Lamper, prichádza Hrušík.

20:30
    Vlci s pukom na hokejkách.

21:06
    Skladaný posielal nahrávku pred bránu kde mal spoluhráča tan sa do zakončenia nedostal.

21:58
    Icing domáci, vhadzuje sa po ľavici Mikoláša.

22:16
    Rekák D. to skúšal príklepom na vyrážačku.

23:11
    Drevenákova strela zblokovaná Lenďákom na ochrannú sieť.

23:23
    Petráš vyskúšal nového muž medzi troma žrďami Hrušíka.

23:50
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Ďurkech – 2 min., držanie).

23:55
    Hostia sa v úvode oslobodzujú.

24:32
    Vlci boli usadení v pásme, hostia ich odtiaľ vyhadzujú.

25:40
    Petráš to nemal na strelu z prvej.

25:59
    Teraz boli Vlci blízko ku gól. Puk sa pred brankárom odrážal krížom-krážom cez bránkovisko, hostia ho nakoniec dokázali odpáliť.

26:50
    Vhadzovanie pred Hrušíkom.

27:24
    Icing Považská Bystrica.

27:32

Od modrej sa z prvej do puku poriadne oprel HENRICH JABORNÍK a prepálil hosťujúceho Hrušíka v bráne hostí.

28:00
    Teraz išli dvaja domáci na osamoteného Hrušíka. Petráš sám zakončoval bol však faulovaný.

28:00
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Minárik – 2 min., hákovanie).

29:20
    Vlci sú už usadení v pásme.

29:30
    Petráš to skúsil z prvej. jeho pokus nesmeroval do bránky.

30:00
    Považská Bystrica v plnom počte.

30:21

31:24
    Pšurný išiel sám na Mikoláša nedokázal však skórovať.

32:07
    Linet sa dostal až pred Hrušíka ale takisto nedokázal svoju šancu premeniť.

33:01
    Nebezpečný teč pred Hrušíkom, ten si aj so šťastím poradil.

33:23
    Zakázané uvoľnenie Považská Bystrica.

33:58
    Žilinčania hrali v týchto chvíľach veľmi dobre.

34:36
    Opäť nebezpečný teč. Domáci budú hrať presilovku.

35:16
    Teraz celkom zbytočne hráč hostí postrčil na ľade ležiaceho žilinčana a je z toho opäť šarvátka.

35:26
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Šefčík – 2 min., podrazenie).

35:43

Vlci využili presilovku naozaj expresne. JAKUB LINET vystrelil spomedzi kruhov a svoju strelu aj následne dorazil za Hrušíka.

36:28

Domácim to teraz naozaj sype. Koyš sa obtočil okolo bránky, puk sa dostal k JAROSLAVOVI MARKOVIČOVI a ten prestrelil Hrušíka.

37:42
    Vlci stále pri chuti tlačia súperov.

37:57
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Pišoja – 2 min., napadnutie).

38:38
    A Vlci mohli skórovať aj v oslabení. Skladaný išiel sám na Hrušíka no trafil iba betóny.

39:00
    Považská Bystrica dala gól!

Hostia využívajú presilovú hru keď od modrej napriahol obranca a jeho strelu tečoval MILAN DREVENÁK.

39:24
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Nahálka – 2 min., hákovanie).

39:45
    Cíger to skúšal bombou od modrej.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Videli sme naozaj zaujímavú časť zápasu, veľa gólov a aj emócii patriacich k play off. Tešíme sa na tretiu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Priopmínam, že domáci začínajú ešte minútu a pol dlhou presilovkou.

40:27
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Rufati – 2 min., sekanie).

40:50
    Hostia vyhadzujú puk.

41:08

Vlci využívajú presilovú hru o dvoch hráčov keď sa opäť strelou z prvej presadil MAREK DRTINA.

42:27
    Hostia v plnom počte.

42:40
    Dominik Rehák posúval popred bránu na Maceka, ten však zblízka nezodvihol puk ponad Hrušíkove betóny.

43:18
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Ligas – 2 min., hákovanie).
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Hráčska lavica – 2 min., nešportové správanie).

43:33

Vlci sa dostali opäť do presilovky o dvoch hráčov a tú dokázal po Koyšovej prihrávke využiť ONDŘEJ JURČÍK.

44:56
    Vlci stále v tlaku pred Hrušíkom.

45:13

Aj následnú presilovku o jedného hráča dokázali domáci využiť. Po Markovičovej prihrávke skóruje ONDREJ JURČÍK.

45:13
    Striedanie v tíme HK 95 Považská Bystrica: z ihriska odchádza Hrušík, prichádza Lamper.

45:32
    Teraz nepekný zákrok Leška na Pacalaja. Žilinský obranca má problém ísť dole z ľadu.

45:33
    Trest si odsedí Chykantsev

46:42
    Hostia sa oslobodzujú z pásma.

46:56

Vlci využívajú presilovku v ktorej ale budú ďalej pokračovať. Jaborníkova strela od modrej sa odrazila pred bránu a tá sa podarila doraziť ŠIMONOVI PETRÁŠOVI za chrbát Lampera.

47:30
    Vlci stále nasťahovaný v pásme a v tretej tretine to je hra na jednu bránku.

49:02
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Lenďák – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

49:40
    Presilovkový tlak Žiliny pokračuje.

50:20
    Teraz až trochu exhibične sa dostal Skladaný pred Lampera. Gól však nepadol.