NHL
NY Rangers – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Florida – Chicago 6:3 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:1 (kon.)
Buffalo – Washington 0:6 (kon.) | Ottawa – Vancouver 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Montreal 2:4 (kon.)
Calgary – Edmonton 4:3 (kon.) | Vegas – San Jose 2:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:3 (1:1, 0:1, 0:1) Stav série: 2:3
HC Kometa Brno
Úterý 16.03.2021, 19:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Osmifinále

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, mějte příjemný zbytek večera, já se budu těšit u dalších onlajn přenosů někdy znovu na počtenou. (21:54:55)

Pro Vítkovice dnes končí cesta, která je přivedla až do předkola play-off. V sérii díky lepšímu umístění začínaly na domácím ledě, kde ve dvou zápasech vyhrály poměrem 2:1 a stačil jim udělat jediný krok, který by je vystřelil do čtvrtfinále. Na led Komety mohli jet vítkovičtí s čistou hlavou a vědomím, že jim stačí uhrát už jen jedinou výhru. Brňané ale v domácím prostředí zabojovali a dokázali srovnat stav série. Všechny čtyři zápasy skončily výsledkem 2:1 pro domácí, třikrát o tomto výsledku muselo rozhodnout až prodloužení. Do dnešního, rozhodujícího zápasu vstoupila Kometa s větším sebevědomím, které už v první minutě přetavila ve vedoucí branku. Vítkovice se na ledě trochu hledaly, ale ještě před první sirénou stačily srovnat. Druhá část byla dlouho nerozhodná, ale před jejím koncem využili hosté vyloučení domácího Hrušky a dostali se znovu do vedení. Vítkovičtí ve třetí třetině bojovali, ale hosté hráli velmi pozorně vědomi si svého hubeného náskoku. Domácí dnes nakonec zkusili hru bez gólmana, ale rychlou přihrávku dostal Zaťovič a na gólu do prázdné branky nezměnil ani faul domácího útočníka. Kometa dokázala otočit celou sérii a prodlužuje si tak letošní sezónu.

59:46
    Dolejš ještě v pohotovosti, Brňané útočí.

59:34
    Domácí v útočném pásmu, ale zdá se, že hosté žádnou senzaci už nepřipustí.

59:17
    Hostě v pásmu, vítkovičtí se snaží dostat k puku.

Kometa právě vstřelila branku!
    Lakatoš stíhal unikajícího MARTINA ZAŤOVIČE, podrazil ho, ale vylučovat se nebude, protože hostující útočník sice upadl na led, ale puk doklouzal do prázdné branky Vítkovic – 1:3. Asistence: Peter Mueller Petr, Holík.

58:17
    Vítkovice zpět v pásmu.

58:03
    Holík žabičkou posílá puk do bezpečí.

57:52
    Oddechový čas pro domácí. Dolejš po něm zůstává na střídačce, Vítkovice to zkusí v šesti.

57:52
    Kotouč odražený od zadního mantinelu Vejmelka pro jistotu přikrývá.

57:15
    Domácí kapitán Polák zavezl kotouč až za hostující branku.

56:54
    Mallet bojoval v pásmu o puk, hosté jej odpalují na zakázané uvolnění.

56:29
    Gulaši dostal puk alespoň na chvíli do středního pásma.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 18. Fridrich (Dej, Werbik) – 1. Valský (Vincour, Rákos), 38. Mueller (Zámorský), 59. Zaťovič (Mueller, P. Holík)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (13.–18. Peksa) – Pyrochta, R. Polák (C), Galvinš, Gewiese, Koch, L. Kovář, R. Černý – L. Krenželok (A), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Schleiss – Mallet, Flick, M. Kalus – Fridrich, Werbik, Dej.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Rákos, Vincour – Plášek ml., Klepiš (A), V. Němec – Bondra, Šoustal, Schneider.

Rozhodčí: Pešina, Hejduk – Ondráček, Špůr