25 25 25
VK Jihostroj Č. Budějovice
0
21 22 21
Úterý 06.04.2021, 19:15 • Hala míčových sportů, Karlovy Vary • Uniqa extraliga mužů • Finále

První finálové utkání mělo hladký průběh. Karlovarsko využilo výhodu domácího prostředí, soupeři z Českých Budějovic nepovolilo jediný set.

Karlovarsko si v průběhu prvních dvou setů vybojovalo mírné vedení, které následně udrželo až do koncovky obou sad. V prvním setu proměnilo za stavu 24:21 druhý setbol, ve druhém při skóre 24:22 rovněž druhý. Jihostroj ve třetím setu zabral a vedení 17:15 vypadalo slibně. Ale domácí v pravý čas zabrali a čtyřmi body v řadě stav otočilo ve svůj prospěch. Koncovku celého střetnutí si posléze ujít nenechali a náskok ještě navýšili, za stavu 24:21 ukončil střetnutí Patrik Indra povedenou diagonálou.

Druhé finálové utkání se odehraje v pátek od 18 hodin na palubovce Českých Budějovic. (20:48:53)

Konec zápasu

25:21
    Je konec! Karlovarští volejbalisté si poradili s příjmem po servisu Schoutena a útočnou akci zakončil Patrik Indra diagonálou z pravé strany.

24:21
    Wiese poslal servis do autu.

24:20
    Čtyři mečboly! Domácí defenziva si poradila s útokem Michálka, následně útočil Patrik Indra po lajně a Zmrhal si s jeho ránou nevěděl rady.

23:20
    Lukasz Wiese vzápětí trefuje eso, domácí jsou dva body od vítězství!

22:20
    Domácí drží dvoubodový náskok. Na levou stranu znovu obdržel nahrávku Lukasz Wiese, jenž uzemnil balón dělovkou po lajně.

21:20
    De Amo si jako adresáta vybral Zmrhala. Smeč z levé strany po lajně byla dobrým řešením, domácí obrana si s ní neporadila.

21:19
    Michálek zkazil servis.

20:19
    Rychlá nahrávka na Macha slavila úspěch. Českobudějovický volejbalista jemným dotekem složil míč na zem.

20:18
    Jubilejní dvacátý bod zapsal proti vysokému dvojbloku Lukasz Wiese. Úder po lajně prostě a jednoduše neměl chybu.

19:18
    Michálek přitahuje Jihostorj na kontakt. Z levé strany zaútočil po lajně, o dvojblok míč spadl do zámezí.

19:17
    Oddechový čas pro hosty.

19:17
    A náskok má rázem hodnotu dvou bodů! Schouten obdržel těžkou nahrávku, míč proto odevzdal zadarmo. Patrik Indra potrestal chybu soupeře, na první přes trefil smeč do pravého rohu.

18:17
    Třetí bod v řadě posouvá Karlovarsko do vedení, domácí jsou sedm bodů od vítězství! Schoutenova ulívka nebyla úspěšná, vzápětí zaútočil bezchybně středem Patočka!

17:17
    Vyrovnáno! Domácí si poradili s útokem Jihostroje a sami měli možnost zaútočit. Této příležitosti využili na jedničku, Wiese přizvedl míč o bloky daleko za základní lajnu.

16:17
    Peter Ondrovič poslal podání do sítě.

15:17
    Odvážná ulívka Schoutenovi vyšla. Balón poslal za dvojblok, míč následně spadl na zem těsně před zásahem Keeminka.

15:16
    Domácí snižují na rozdíl jediného bodu. Ticháček skvěle zafungoval v poli, vzápětí útočil Lukáš Vašina. Libero jeho smeč nezvládlo ubránit.