Carolina – Detroit 1:3 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (po pr.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 4:2 (kon.) | Colorado – Arizona 4:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 2:4 (kon.)
San Jose – Anaheim 0:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
2:3 (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1) Stav série: 3:3
HC Sparta Praha
Úterý 13.04.2021, 17:00Generali play off Tipsport extraligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji pěkný úterní podvečer z Liberce. Dnes nás čeká šestý semifinálový zápas mezi týmy Bílí Tygři Liberec a HC Sparta Praha. Půjde opravdu o hodně, domácí budou chtít napotřetí využít mečbol, Pražanům jde o vrácení série zpět do hlavního města, kde by se hrálo případné rozhodující sedmé utkání. Jak důležitý duel dopadne?

Dosavadní průběh série

1. zápas: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 1:5 (1:0, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 20. Řepík (Horák, Sobotka) – 33. Najman (Gríger), 42. J. Vlach (Derner, P. Jelínek), 49. Rychlovský (R. Pavlík), 55. J. Vlach (D. Špaček), 60. J. Vlach (D. Špaček, Lenc).

2. zápas: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 60. Tomášek – 8. Bulíř (Lenc, Gríger), 52. A. Musil, 59. Bulíř (Gríger, Lenc).

3. zápas: Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 3:2 po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Birner (Knot, Lenc), 39. Knot (Lenc, Birner), 63. Gríger (Lenc) – 11. Zikmund (Dvořáček, Polášek), 26. Tomášek.

4. zápas: Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Dvořáček (Jurčina, Tomáš Dvořák), 9. Horák (Rousek, Němeček), 17. Košťálek (Sukeľ), 44. Rousek (Němeček, Košťálek), 55. Řepík (Horák, Sobotka)

5. zápas: HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec 3:2 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Polášek (Forman, M. Jandus), 55. Horák (Rousek), 81. Řepík (Košťálek, Horák) – 39. Vitásek (Lenc, Birner), 47. Birner (Knot, Lenc)

Tři mečboly
    Do semifinálové série vstoupili lépe liberečtí hokejisté, kteří vyhráli oba úvodní duely na ledě soupeře. Série se poté přesunula pod Ještěd. Začátek prvního zápasu vyšel lépe Spartě, která se dostala do vedení 2:0, Tygři ale ještě ve druhé třetině dorovnali skóre a poté rozhodli v prodloužení!

Severočeši tak získali postupový mečbol, jenže Pražané v následujícím střetnutí vyřazení odmítli. Již v první dvacetiminutovce si vybojovali třígólový náskok, který tentokrát šelmám otočit nedovolili.

Rozhodnutí až v druhém prodloužení
    Po dvoudenní přestávce se série vrátila zpět do hlavního města, kde chtěli Tygři využít druhého pokusu na postup do finále. Utkání nabídlo velmi vyrovnanou a vyhrocenou bitvu, která dospěla až do nastaveného času.

Jeho prvních dvacet minut rozhodující trefu nenabídlo, na začátku druhého prodloužení ale sparťanská kapitán Michal Řepík využil přesilovou hru a znovu si tak vynutil pokračování série.
    Promění dnes Liberec třetí postupový mečbol?

Teď je tedy na programu šesté klání. Využijí Liberečtí na třetí pokus finálový mečbol, nebo si Sparta vynutí rozhodující sedmý duel? Úvodní buly klíčového zápasu padne v 17:00!

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek, Havlín – Birner (A), A. Musil, Lenc – Najman, Gríger, Bulíř – J. Vlach, P. Jelínek (C), D. Špaček – Rychlovský, Šír, A. Dlouhý.

HC Sparta Praha: Machovský (Salák) – Němeček, Košťálek, Polášek, M. Jandus, Tomáš Dvořák, O. Němec, Jurčina (A) – Rousek, Horák, Řepík (C) – Tomášek, Sobotka, Forman – Buchtele, Pech (A), Dvořáček – Kudrna, Sukeľ, Zikmund.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Hynek.

Oba týmy už jsou na ledě. Liberečtí nastoupí v modrých dresech, Sparta oblékla bílé trikoty. Za chvíli začínáme!

00:01

00:12
    Úvodní buly vyhráli domácí, Radan Lenc kotouč nahodil do útočného pásma, pak byl ale puk vystřelen na střídačku Sparty. Bude se vhazovat po Machovského pravici.

00:56
    Tygři drží svého soupeře v útočném pásmu, žádnou šanci si však z tlaku nevypracovali. V úvodu jsou ale jednoznačně aktivnější.

01:43
    I třetí liberecká formace strávila několik desítek sekund v útočném pásmu, ke střele se však nedostala a dopředu míří hosté.

02:46
    I nadále jsou Tygři aktivnější, z jejich stranu tomu ale chybí střelba. Ani Pražané se ale zatím k žádné střele nedostali.

03:50
    Dávid Gríger se zpoza branky dral do brankoviště, Matěj Machovský si však s nepřehlednou situací poradil a ukryl kotouč pod svou lapačkou.

04:56
    První střelu Pražanů měl na svědomí obránce Tomáš Dvořák, který vypálil od modré čáry, Petr Kváča kotouč viděl a bez větších problémů ho chytil.

05:40
    Michal Birner zavezl kotouč do třetiny a předal ho Ronaldu Knotovi, jehož rána od modré čáry byla zblokována jedním ze sparťanských obránců.

06:03
    Uvidíme první dnešní přesilovku, zahrají si ji Tygři. Za krosček byl vyloučen Matúš Sukeľ (SPA).

06:13
    Hosté se v úvodu oslabení osvobozují.

06:38
    Michal Bulíř nebezpečnou střelou z vrcholku levého kruhu pořádně prověřil Matěje Machovského, ten ale kotouč ukryl ve své lapačce.

07:12
    První velká šance zápasu! Po rychlém přechodu do útočného pásma se v dobré pozici ocitl Michal Birner, který ještě přihrál Radanu Lencovi. Ten si ale musel kotouč nejdříve zpracovat a poté už z bezprostřední blízkosti Machovského nepřekonal.

07:41
    Po střele Adama Najmana ještě zkoušel dorážet Adam Musil, sparťanský brankář ale kotouč podržel ve své náruči.

07:45
    Hned po buly střílel Jaroslav Vlach, Matěj Machovský chytá.

07:49
    Další rána hned po vhazování, tentokrát z hokejky Mislava Rosandiče. I s tou si však Machovský poradil.

08:03
    Hosté v plném počtu. Tygři si v přesilovce připsali hodně střel, Matěj Machovský ale zatím drží svůj tým.

09:01
    I po konci početní výhody jsou ale Tygři na ledě více vidět. Dobré střídání za sebou má liberecká čtvrtá formace, která Pražanům nadělala nemalé problémy.

09:50
    Tvrdou ránu Jana Košťálka obětavě zblokoval Michal Birner. Skvělá práce libereckého útočníka.

10:36
    Na druhé straně se do přihrávky Michala Bulíře opřel Petr Kolmann, liberecký bek však přestřelil.

11:01
    Ladislav Zikmund vjel do pásma a z levé strany vypálil, Petr Kváča podržel kotouč ve své náruči.

12:07
    Adam Dlouhý vjel do pásma a od modré čáry poslal kotouč na Matěje Machovského. Ten uklidnil situaci a přikryl puk pod svou lapačku. Následuje komerční přestávka.

12:48
    David Tomášek zpoza branky našel Adama Poláška, jenž pálil z podobné pozice, odkud dal v pátém utkání první gól. Tentokrát si ale tvrdou ránu Petr Kváča pohlídal a schoval ji ve své náruči.

13:38
    Nebezpečná akce třetí sparťanské formace! Po rychlém protiútoku se do dobré pozice dostal Lukáš Pech, ani nadvakrát však Kváču nepřekonal!

14:14
    Hosté si nerozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

14:31
    Adam Musil vybojoval kotouč u levého mantinelu a předal ho Radanu Lencovi, jenž se vůbec nerozmýšlel a rovnou vypálil. Matěj Machovský byl ale pozorný a touš chytil.

15:14
    Špatná rozehrávka Tygrů, zakázané uvolnění se tedy píská i na druhé straně.

16:00
    K vidění teď bylo několik nepřesností na obou stranách. Ani jednomu z týmů se nedaří vytvořit si souvislejší tlak.

16:59
    Rána Adama Poláška od modré čáry byla ještě tečována jedním z hráčů, Petr Kváča si však s nebezpečným pokusem poradil!

17:55
    Na druhé straně přihrál Michal Birner z rohu Mislavu Rosandičovi, jenž dostal hodně prostoru, z mezikruží však trefil jen jednoho ze sparťanských obránců!

18:50
    A další rychlá akce. Vladimír Sobotka se vřítil do pásma a kotouč přenechal Janu Košťálkovi, ten ale ranou z první minul!

19:46
    Kotouč je v rohu za sparťanskou brankou, kde o něj bojují oba týmy. V této třetině už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Máme za sebou první třetinu, po které je stav bezbrankový. Viděli jsme vyrovnaný hokej s minimem větších šancí na obou stranách. Hlavně v úvodu měli mírnou převahu Tygři, kteří si za svou aktivitu vysloužili i přesilovku, tu ale nevyužili. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet dál.

20:01

20:12
    Úvodní buly vyhráli Pražané, jenže pak si nerozuměli při rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.

20:59
    Kotouč se nachází ve středním pásmu. V úvodu třetiny se zatím hraje hodně bojovný hokej se spoustou nepřesností na obou stranách.

21:56
    Dnes střelecky aktivní Adam Polášek opět prověřil Petra Kváču od modré čáry, ani tentokrát ale nebyl úspěšný.

22:53
    Opět hodně nepřesností, tentokrát hlavně na liberecké straně. Tygrům se nedaří dostat se do útočného pásma. Nakonec kotouč vyletěl na střídačku a hra je tedy přerušena.

23:30
    Střelu Jana Košťálka od modré čáry obětavě zblokoval Ronald Knot a dopředu míří Tygři.

24:26
    Radan Lenc zpoza branky našel Adama Musila, který se dostal do dobré pozice, jenže poté spadl, vylučovat se ale nebude.

25:37
    Velká šance Tygrů! Dávid Gríger našel z pravé strany Michala Bulíře, jenž z první zakončoval z bezprostřední blízkosti, Matěj Machovský ale chytá!

26:22
    Liberečtí jsou teď na ledě jednoznačně více vidět, svého soupeře tlačí. Uvidíme, jestli ze své aktivity vytěží úvodní branku zápasu.

26:38
    Jaroslav Vlach se vřítil do útočného pásma a vypálil, Matěj Machovský chytá. Následuje komerční přestávka.

26:54
    Střelu Michala Birnera před brankou ještě zkoušel tečovat Radan Lenc, kotouč ale těsně minul jeho hokejku!

27:25
    Skvělé střídání elitní liberecké formace! Tygři si teď vytvořili několik šancí, tlak vyvrcholil střelou Ronalda Knota, Matěj Machovský sice měl zakrytý výhled, stejně ale kotouč chytil.

27:34
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané se zničehonic prosazují! Řepík ze středního pásma krásnou žabičkou našel LUKÁŠE ROUSKA, jenž přebruslil Petra Kolmanna, přes kterého se dostal až před Kváču, jehož z bezprostřední blízkosti překonal. Asistence: Michal Řepík.
    27:34 Lukáš ROUSEK - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

29:15
    Tygři mohou vyrovnat v přesilovce. Sparta byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Jan Buchtele.

29:39

30:15
    Radan Lenc vyslal z vrcholku levého kruhu tvrdou ránu, tu ale zblokoval jeden ze sparťanských obránců.

31:00
    Pražané teď dvakrát za sebou vyhodili.

31:15
    Hosté v plném počtu. Libereckým se tahle početní výhoda už tolik nepodařila.

31:42
    Jan Buchtele se po návratu z trestné lavice dral do přečíslení, liberečtí obránci ale situaci dobře dobruslili a zneškodnili ji.

32:15
    Na druhé straně z pravé strany vypálil Jakub Rychlovský, Matěj Machovský kotouč ukryl ve své lapačce. Následuje komerční přestávka.

32:51
    Martin Jandus zavezl kotouč do pásma a zadovkou ho přenechal Miroslavu Formanovi, jenž nebezpečně pálil z mezikruží, jeho střelu však dobře zblokoval Lukáš Derner.

33:27
    Tygři s nerozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

34:09
    Lukáš Derner dostal nabito na modrou čáru, jeho střela byla ale ztečována mimo Machovského branku.

34:51
    Pražané jdou do dvoubrankového vedení! Michal Řepík dlouho držel kotouč za brankou a nakonec krásně našel ROMANA HORÁKA, jenž se střelou z první trefil přímo do šibenice. Asistence: Michal Řepík.
    34:51 Roman HORÁK - 0:2

35:28
    Liberečtí jsou i nadále aktivnější, zatím se jim však nedaří dostat se do větších šancí. Zato Sparta si vypracovala dvě příležitosti a obě je využila, pro Tygry je tohle hodně kruté.

36:17
    Michal Birner vystřelil z levé strany, před brankou ještě zkoušel dorážet Dávid Gríger, Matěj Machovský ale opět podržel svůj tým.

37:00
    Už už to vypadalo, že se Sparta po zaváhání Mislava Rosandiče dostane do nebezpečného přečíslení, slovenský obránce ale situaci dobruslil a společně s Petrem Kolmannem protiútok zneškodnil.

37:57
    Na druhé straně do pásma vjel Michal Birner, který z levého kruhu tvrdě vypálil, ani on však Machovského nepřekonal.

38:40
    Adam Dlouhý nahodil kotouč ze středního pásma, Matěj Machovský uklidnil situaci a kotouč ukryl ve své náruči. Bude se vhazovat po jeho pravici.

39:30
    Lukáš Rousek se stejně jako při prvním gólu rozjel a v plné rychlosti vstoupil do útočného pásma, tentokrát si ale kotouč předhodil moc daleko a střílel z velkého úhlu, což si Petr Kváča pohlídal.

40:00

Máme za sebou druhou část hry, po které Sparta vede 2:0. Pražané přitom rozhodně nebyli aktivnějším týmem, využili však své šance, což se o Liberci říct nedá. Tygři měli po většinu času herní převahu, Matěj Machovský je ale zatím nejlepším hráčem zápasu a svůj tým skvělými zákroky drží. Za hosty se dvakrát prosadila elitní formace, která tak naplno ukázala svou sílu. Uvidíme, jestli Severočeši v třetí třetině ještě zvrátí vývoj utkání.

Další třetina začne přibližně v 18:41.

40:01

40:20
    Radan Lenc nahazoval kotouč do útočného pásma, jenže puk skončil po teči mantinelu mimo hřiště.

40:36
    První střelu třetí třetiny si připsal Michal Bulíř, Matěj Machovský ale kotouč bez větších problémů chytil.

41:03
    Obraz hry je na začátku třetí části hry stejný jako v těch předchozích. Liberečtí mají tlak, žádné větší šance si ale nevytvářejí.

41:35
    Sparťané vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

41:59
    Dávid Gríger se hezky prokličkoval až do útočného pásma, kde přenechal kotouč Michalu Birnerovi, po jeho ztečované přihrávce však kotouč opět skončil mimo ledovou plochu.

42:27
    Tomáš Hanousek se uvolnil na modré čáře a tvrdě vypálil, jenže těsně minul branku.

42:54
    Po další ráně Tomáše Hanouska se před Matějem Machovským vytvořila skrumáž, sparťané si ale i s trochou štěstí s nepřehlednou situací poradili.

43:45
    Liberecký kotouč stáhl hru na tři formace, mladíci Adam Najman, Jakub Rychlovský a Jan Šír už do hry nezasahují.

44:40
    Petr Jelínek zpoza branky hledal Jaroslava Vlacha, přihrávka byla ale nepřesná! Vzápětí od modré čáry vypálil Lukáš Derner, Matěj Machovský měl sice zakrytý výhled, přesto však kotouč chytil.

45:32
    Sparta se po delší době dostala do útočného pásma, krátký tlak vyvrcholil střelou Lukáše Rouska, puk byl ale zblokován.

46:14
    Miroslav Forman vyrazil do rychlého protiútoku, i tuhle ránu ale liberečtí obránci zblokovali.

46:39
    Další střela Sparty, tentokrát z hole Vladimíra Sobotky, Petr Kváča ji ukryl ve své náruči. Poté se ale před Kváčou strhla mela a po komerční přestávce si Tygři zahrají přesilovku.

46:39
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (David Tomášek – 2 min., hrubost).

47:08
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři využívají přesilovku a jsou zpátky ve hře! Po krásné akci dostal na pravý kruh nabito Radan Lenc, který ještě krásně našel DÁVIDA GRÍGERA, před nímž už byla jen prázdná branka. Asistence: Radan Lenc, Michal Birner.
    47:08 Dávid GRÍGER - 1:2

47:54
    Liberecké vstřelený gól logicky nabudil, zbytek zápasu bude ještě hodně zajímavý.

48:13
    Teď ale tlačí Sparta, Jan Košťálek nebezpečně pálil od modré čáry, Petr Kváča měl zakrytý výhled, nakonec však kotouč vyrazil.

48:58
    Dlouhou přihrávku Ondřeje Vitáska nikdo z Tygrů nezachytil, píská se tak zakázané uvolnění.

49:24
    Obrovská radost v liberecké aréně, Tygři vyrovnávají! Michal Birner nahodil kotouč z pravé strany před branku, kde se vytvořila nepřehledná skrumáž, v které se nejlépe zorientoval DÁVID GRÍGER, jenž svým druhým gólem v utkání srovnal skóre zápasu. Asistence: Michal Birner, Mislav Rosandič.
    49:24 Dávid GRÍGER - 2:2

50:21
    Sparta si teď ale může vzít vedení zpět na svou stranu, zahrají si totiž první přesilovku. Za nedovolenou výstroj byl totiž vyloučen Jaroslav Vlach (LIB).

51:00
    Pražané si v úvodu přesilovky vytvořili obrovský tlak, který vyvrcholil střelou Davida Tomáška z levého kruhu. Petr Kváča ale teď svůj tým skvělými zákroky podržel!

51:36
    Jan Košťálek nebezpečně vypálil z modré čáry, těsně ale přestřelil.

52:00
    Tygři se v závěru oslabení osvobozují.

52:21
    Domácí v plném počtu. Sparta přesilovku zahrála velmi dobře, Petr Kváča ale svůj tým podržel.

52:45
    Po střele Daniela Špačka z pravé strany následuje komerční přestávka.

53:12
    Liberečtí vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Kváčově levici.

53:20
    Hned po buly se ke střele dostal David Tomášek, puk ale těsně minul branku!

54:18
    Na zakázané uvolnění teď naopak vyhazuje Sparta.

54:45
    Střelu Ronalda Knota od modré čáry ještě zkoušel tečovat Adam Dlouhý, to se mu však nepodařilo a Machovský vyrazil kotouč.

55:05
    Hosté vyhodili na další zakázané uvolnění a Sparta si bere oddechový čas, aby si její hráči mohli po dlouhém střídání odpočinout.

55:28
    Rána Ronalda Knota od modré čáry se od zadního mantinelu odrazila k Michalu Birnerovi, který poslal kotouč před branku, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl a dopředu může jít Sparta.

56:20
    Útok hostů ale neměl dlouhého trvání a do útoku můžou jít opět Liberečtí.

56:50
    Michal Birner opět přihrával před brankou, ani tentokrát ale nahrávka nenašla svého adresáta.

58:00
    Po zmatcích v liberecké rozehrávce se kotouče zmocnil Vladimír Sobotka, který z mezikruží vyslal hodně nebezpečnou ránu, Petr Kváča ji však ukryl ve své lapačce.

58:55
    Ani jeden z týmů už logicky nechce udělat rozhodující chybu, hra se teď trochu uklidnila.

59:30
    Mislav Rosandič vjel do útočného pásma a od modré čáry vypálil, Matěj Machovský byl však pozorný a chytá.

59:55
    Kotouč je ve středním pásmu, čeká nás prodloužení.

60:00

Třetí třetina je za námi a je jasné, že už potřetí v této sérii uvidíme prodloužení. Libereckým se totiž díky dvěma brankám podařilo vyrovnat. Nutno říci, že si to za svou aktivitu zasloužili, po většinu zápasu byli na ledě více vidět a měli převahu. Sparta ale v posledních minutách hru vyrovnala, je tedy jasné, že v prodloužení uvidíme tuhou bitvu.

První prodloužení začne přibližně v 19:32.

60:01

60:08
    Hned po úvodním buly najel do pásma Jan Košťálek a od modré čáry vypálil, Petr Kváča ukryl kotouč ve své náruči.

61:10
    Skvělé střídání druhé liberecké formace! Nejdřív našel Jaroslav Vlach zpoza branky Adama Musila, tomu se ale v ideální pozici kotouč zamotal na hokejce a zakončit se mu tak nepodařilo. Následně se do poskakujícího kotouč bekhendem opřel Michal Bulíř, ani tentokrát však Machovského nepřekonal.

62:11
    Po střele Petra Kolmanna zkoušel dorážet Dávid Gríger, Matěj Machovský nepřehlednou situaci opět hasí.

63:00
    Liberečtí mají v úvodu prodloužení mírnou převahu, teď jsou opět v útočném pásmu.

63:49
    Na druhé straně se do nebezpečného přečíslení dral Ladislav Zikmund, nakonec mu ale kotouč utekl a z akce nic nebylo.

65:00
    Adam Polášek dostal nabito na modrou čáru, ještě ale přihrál volnému Davidu Tomáškovi, proti jehož ráně z první se Kváča stihl přesunout, šance to ale byla velká.

65:59
    Po úvodu, který patřil spíše Tygrům, je teď o něco aktivnější Sparta.

66:53
    K vidění je teď hodně nepřesností na obou stranách, kotouč se nachází ve středním pásmu.

67:05
    Po dalším zákroku Matěje Machovského následuje komerční přestávka.

67:59
    Liberecká druhá formace má za sebou výborné střídání, ve kterém dobře napadala sparťanskou rozehrávku. Hosté nakonec vyhazují jen na zakázané uvolnění.

68:30
    Roman Horák teď trochu překvapivě vypálil od modré čáry, což Petr Kváča sice moc nečekal, s pokusem si ale i tak poradil.

69:06
    Sparťany dělily jen centimetry od třetího bodu v sérii! David Tomášek dostal nabito a jeho rána zpoza kruhů orazítkovala tyč liberecké branky!

69:38
    Po dalším tlaku Pražanů vyhazuje Liberec na zakázané uvolnění. Hosté jsou teď lepší.

70:30
    Michal Birner teď přihrávkou z otočky málem namazal sparťanskému útočníkovi, Dávid Gríger však situaci na poslední chvíli zachránil a kotouč vyvezl z pásma.

70:59
    Na druhé straně se do útočné třetiny vřítil Jaroslav Vlach, jenže jeho rychlá rána minula branku.

71:15
    Adam Musil si vyjel zpoza branky a vypálil, jeho rána však byla zblokována a dopředu míří hosté.

71:33
    Rychlý protiútok Sparty zastavil ofsajd.

72:43
    Jan Košťálek přes celé hřiště poslal kotouč na Kváču. Ten radši situaci uklidnil a kotouč ukryl pod svou lapačkou. Následuje komerční přestávka.

73:28
    Tempo hry se trochu zpomalilo. Na začátku prodloužení bylo k vidění několik větších šancí, teď se ani jednomu z týmů nedaří vytvořit si souvislejší tlak.

74:27
    Třetí liberecká lajna nebyla daleko od branky! Po střele Ronalda Knota se před brankou vytvořila hodně nepřehledná skrumáž, ve které byli hodně aktivní Daniel Špaček s Petrem Jelínkem. Ani jeden z nich ale kotouč za Machovského nepropasoval.

75:27
    Ladislav Zikmund se prokličkoval do útočného pásma, tam o kotouč ale přišel.

76:23
    Další velká šance, tentokrát na straně Sparty! David Tomášek se dostal do mezikruží a hodně nebezpečně vypálil, Petr Kváča kotouč ale vyrazil a následně situaci vyřešil Lukáš Derner.

76:43
    Tygři následně vyhazují na zakázané uvolnění, Patrik Augusta si bere oddechový čas, aby dal svým hráčům čas na odpočinek.

77:01
    Střela Michala Řepíka byla ztečovaná do ochranné sítě, hra je tak přerušena a unavená liberecká pětka může jít vystřídat.

77:23
    Je rozhodnuto, série se vrací do hlavního města na rozhodující sedmý duel! Při ponechané výhodě vybojovala Řepík kotouč v rohu, odkud ho poslal na vrcholek kruhů, kde JAN KOŠŤÁLEK tvrdou ránou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Michal Řepík.
    77:23 Jan KOŠŤÁLEK - 2:3

Zápas je u konce, Liberečtí nakonec obrat nedokonali a série se tak vrátí zpět do Prahy, kde se ve čtvrtek odehraje rozhodující sedmý duel. V prodloužení jsme viděli hodně vyrovnaný hokej, oba týmy si vypracovaly své šance, nakonec ale tvrdou ránou rozhodl Jan Košťálek. Pro Tygry je tato prohra hodně krutá, po většinu zápasu totiž byli aktivnější, na Matěje Machovského však našel recept dvakrát jen Dávid Gríger, což ke kýženému čtvrtému bodu nestačilo.

Ode mě to je pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek večera. (20:10:05)

Vladimír Vykoukal

Branky a nahrávky: 48. Gríger (Lenc, Birner), 50. Gríger (Birner, Rosandić) – 28. Rousek (Řepík), 35. Horák (Řepík), 78. Košťálek

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Hynek

Diváci: Bez diváků