Rusko – Bělorusko 5:2 (kon.) | Kanada – Česko 10:3 (kon.)
konec
Rusko
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Bělorusko
Pondělí 03.05.2021, 19:40 • Children's Health StarCenter, Plano • Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále
Partner:
   
  To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek pondělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (21:57:01)
   
  Je dobojováno. Rusové nakonec drama nepřipustili, ve třetí části hry přidali dva góly na svou stranu a nakonec po výhře 5:2 postupují mezi čtyři nejlepší celky na světě. Bělorusové předvedli velmi dobrý výkon a k vyrovnání neměli daleko. Rozhodně mohou z duelu odejít se vztyčenou hlavou.
   
  Konec zápasu.
   
  59:45
  A další puk letí až před Tichona Čajku, Rusové se tak opět osvobozují a už pomalu mohou začít slavit postup do semifinále mistrovství světa.
   
  59:02
  Bělorusové se snaží v přesilové hře alespoň zkorigovat stav, ale obrana soupeře je zatím proti a vyhazuje puky do bezpečí.
   
  58:38
  Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Duda – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
   
  58:00
  Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:33
  Mirošničenko nahodil puk do útočné třetiny a rychle odešel střídat. Na led tak pouští čerstvého spoluhráče.
   
  56:49
  Duda drží puk za vlastní brankou a čeká, až mu dostřídají spoluhráči. Poté s nimi založí další útočnou akci na druhé straně, kam Rusové nyní už směřují.
   
  55:40
  Vladimir Grudinin nabral rychlost a s pukem se dostal do útočného pásma. Ale ke střele před Tichonem Čajkou se nakonec nedostal.
   
  55:16
  Jegor Klavdijev dostal puk na pravý kruh a jeho přízemní pokus pak zastavila obrana Rusů.
   
  54:02
  Rusové už začínají kontrolovat hru, nikam se příliš neženou. Naopak Bělorusům začíná utíkat čas a k tomu, aby vsítili tři góly a vynutili si nastavenou hrací dobu, mají necelých šest minut.
   
  52:41
  Ivan Mirošničenko sebral soupeři puk před útočnou modrou čárou, ale nedokázal ho dostat do pásma Bělorusů.
   
  52:05
  Rusové jsou v plném počtu.
   
  51:38
  Zachar Polšakov poslal pokus z pravého kruhu, ale Ivanov byl opět pozorný. Obrana Ruska pak hned sbírá touš a posílá ho až před Tichona Čajku.
   
  51:02
  Buly po pravé ruce Ivanova, puk získali Rusové a hned ho poslali až před branku Bělorusů. Šetří tak cenné vteřiny ze svého oslabení.
   
  50:39
  Bělorusové obléhali branku Rusů, ale nedokázali se dostat k přesnějšímu zakončení. Nicméně stále drží útočné pásmo.
   
  50:05
  Vyloučení v týmu Rusko (Prochor Poltapov – 2 min., faul loktem).

  Vendula Zdražilová

  Branky a nahrávky: 5. Mičkov (Kvočko, Bučelnikov), 16. Jurov (Koromyslov), 23. Duda (Jurov, Svečkov), 47. Mirošničenko, 49. Gajdamak – 28. Morozov (Michaljov, Rohač), 32. Nikolajenja (Anoško)


  Rusko: S. Ivanov (Brinkman) – Grudinin, Makarov, Novikov, Koromyslov, Sapunov, Figurin, Duda – Mirošničenko (C), Svečkov (A), Jurov – Čibrikov, Ivancov (A), Poltapov – Bučelnikov, Kvočko, Mičkov – Gajdamak, Mechovov, Lazutin – Katělevskij.
  Bělorusko: Čajka (Žigalov) – Kuzmin, Sazanovič, Parfenjuk (A), Suščinskij, Stasenko, Rohač, Gavrilov – Šilo (C), Klavdijev, Klimovič – Polšakov, Morozov (A), Michaljov – Javaš, Ignatěnko, Sotišvili – Loško, Sidorov, Anoško – Nikolajenja.

  Rozhodčí: Hebeisen (SUI), Wilk (USA) – Briganti (USA), Zunde (LAT)