NHL
Montreal – Edmonton 3:4 (po pr.) | Boston – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Florida – Tampa 4:0 (kon.)
Philadelphia – New Jersey 4:2 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:3 (kon.) | Chicago – Dallas 4:5 (po pr.)
Nashville – Carolina 5:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 1:2 (po pr.) | Vegas – Colorado 1:2 (kon.)

Střely celkem v zápase: 27:19!

Prodloužení nám dlouho netrvalo a St. Louis se prosazuje hned ze své první útočné akce, kdy využilo zaváhání soupeře ve středním pásmu. Celkově jsme mohli vidět bojovnou hru, která vycházela hodně z defenzívy obou týmů.

60:46 Justin FAULK - 1:2

60:46
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí měli menší zmatky ve středním pásmu, kde propadli a jejich soupeř se dostal do přečíslení dvou na jednoho. JUSTIN FAULK byl nakonec tím posledním, který se dotkl puku a rozhodl dnešní zápas. Asistence: David Perron a Ryan O'Reilly.

60:22
    Hosté jako první útočí, Ryan O'Reilly si však přechod do pásma rozmyslel a ještě dělá otočku zpět ke své brance.

60:01

Střely na branku ve třetí třetině: 12:7!

Třetí část hry nám přinesla konečně nějaké branky. Jako první se prosadili hosté, ovšem domácí celek dokázal zareagovat na tuto branku. V závěru třetiny měly obě mužstva k dispozici přesilovou hru. Blues ji nezahrálo nejlépe, ovšem Los Angeles mělo dvě dobré šance jak rozhodnout. Po jedné ráně dokonce hosty zachránila tyčka!

60:00

59:40
    Přesilovka i třetí třetina pomalu a jistě končí a již to vypadá na prodloužení.

58:52
    Jordana Binningtona nyní zachránila tyčka! Od ní se puk odrazil do jeho zad a puk zůstal na chvíli před zívající prázdnou brankou. Ovšem Jordan Binnington věděl, že jej má někde za sebou a dokázal rychle zareagovat a ukrýt puk lapačkou!

58:41
    Los Angeles se naopak nebojí střílet. Nyní však skončil puk sražený v ochranné síti.

58:26
    Po střele se vehementně pokoušel dorážet puk Alex Iafallo, ale Jordan Binnington nakonec odkázal ukrýt puk.

57:47
    Gabriel Vilardi si najížděl do střely, v době přihrávky byl podražen Barbaševem, který nyní putuje na trestnou lavici a rázem je tu i šance pro Kings, jak rozhodnout zápas.

56:37
    Až po uplynutí přesilovky vznikla menší skrumáž před brankou Kings. Defenzíva nakonec zvládla i tuto situaci a dokázala ubránit důležité oslabení v závěru třetiny.

56:04
    Ještě třicet vteřin. St. Louis má víceméně puk ve své moci, ale nedokáže se dostat zakončení.

55:31
    Ovšem přehnaná pečlivost je někdy na škodu a domácím se nyní daří vyhodit puk alespoň do středního pásma.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 48. Iafallo (Vilardi, Määttä) – 42. Bozak (Schwartz, Faulk), 61. Faulk (Perron, R. O'Reilly)

Los Angeles Kings: Petersen (Grosenick) – M. Anderson, Doughty (A), Björnfot, Roy, Määttä, S. Walker – A. Kempe, Kopitar (C), Athanasiou – Iafallo (A), Vilardi, L. Andersson – Wagner, Kupari, T. Moore – Grundström, Anderson-Dolan, Lemieux.
    St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Faulk, Krug, Parayko (A), Scandella, Bortuzzo, Santini – Perron, R. O'Reilly (C), Barbašev – B. Schenn (A), Bozak, Schwartz – Kyrou, Thomas, Hoffman – Sanford, Joshua, Clifford.

Rozhodčí: J. StPierre, T. Hanson – J. Fournier, R. Gibbons

Diváci: 2 154