Bournemouth – Brentford 1:0 (kon.) | Barnsley – Swansea 0:1 (kon.)
AFC Bournemouth
1:0 (0:0)
Brentford FC
Pondělí 17.05.2021, 19:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Championship • Play-off

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:05:59)

Žluté karty: 0 – 2.

Sobotní odveta se pochopitelně odehraje na zbrusu novém stadionu Brentfordu. S velkou pravděpodobností u toho nebude kapitán Bournemouthu Steve Cook, který dnes odstoupil se zraněným kolenem.

Do finále play-off o postup do Premier League má po dnešní partii lépe nakročeno Bournemouth. Konečnou podobu skóre určil jediný gólový moment z pětapadesáté minuty, kdy povedený protiútok zpečetil Arnaut Danjuma. Brentford do té doby sázel výhradně na defenzivní taktiku. Ve zbylé půlhodině musel své plány přehodnotit, ale ani největší šance střídajícího Mbeumy na srovnání skóre nestačila.

90+5

90+5
    Raya málem přitížil Brentfordu s ohledem na odvetu. Odkopem trefil Staceyho, nicméně Billingovi se střela na prázdnou branku nepovedla podle představ.

90+5
    Philip Billing nakonec fauloval Marcondese. Raya nakopl míč na půlku hřiště, ale Wilshere tam zahájil další útočný výpad Bournemouthu. Asi je rozhodnuto!

90+4
    Chris Mepham nebyl vpuštěn na útočný rohový kop. Danjuma ho rozehrál nakrátko a Billing šetří cenné vteřinky okolo praporku.

90+3
    Vyčerpaný Jefferson Lerma vsedě hledá zbytky sil na poslední dvě minuty. Někteří z diváků vestoje aplaudují svým oblíbencům, kteří jsou blízko vítězství.

90+2
    Marcondesova přihrávka do strany nebyla pro Henryho dostatečně rychlá. Ethan Pinnock byl později donucen zakopnout balon mimo hrací plochu.

90+1
    Chris Mepham neměl těžkou práci s centrem Marcondese. Arnaut Danjuma vytahoval míč k půlící čáře a vybojoval aut pro Kellyho.

90
    Tim Robinson nastavuje nad rámec druhého poločasu dalších pět minut. Dostatek času na dosažení vyrovnávající trefy.

89
    Trochu klidnější období pro Bournemouth. Jack Wilshere prodal zkušenosti a došel si pro faul ve středovém kruhu.

88
    Canósův odvrácený centr se stal kořistí Christiana Nørgaarda, který trochu ukradl míč Ghoddosovi. Z šestnácti metrů ho pak napálil nad břevno.

87
    Solanke zaútočil na vlastní pěst. Nabízející se spoluhráče jakoby neviděl a ranou zpoza šestnáctky aspoň propagačně protáhl Rayu.

86
    Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Saman Ghoddos.
    85. Arnaut Danjuma (BTH)

85
    I tuto standardku si vzal na starost Arnaut Danjuma. David Raya s variantou zakončení na bližší tyč počítal a robinsonádou vyrazil míč na roh.

84
    Jediný úspěšný střelec Danjuma se převtělil do role exekutora rohového kopu. Muži v bílém se ubránili, ale kvůli faulu Jensena na rohu šestnáctky zůstanou poblíž vlastní brány!