Švýcarsko – Slovensko 8:1 (kon.) | USA – Lotyšsko 4:2 (kon.) | Švédsko – Česko cz 2:4 (kon.)
Finsko – Itálie 3:0 (kon.)
Švédsko
2:4 (2:0, 0:0, 0:4)
Česko
Čtvrtek 27.05.2021, 19:15 • Olympic Sports Centre, Riga • Mistrovství světa • Skupina A

Od nás to je pro dnešek vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásnou dobrou noc! (21:33:05)

Další zápas Česko odehraje v sobotu od 11:15 proti nevyzpytatelné Velké Británii.

Neuvěřitelný obrat, klobouk dolů před českým týmem! Ten po čtyřiceti minutách existenčního zápasu prohrával 0:2, jenže v závěrečné třetině přišel radikální zlom.

Jakub Vrána s Janem Kovářem parádními střelami využili přesilovky, Lukáš Klok poslal Čechy do vedení a neúnavný Jakub Flek v závěru dotlačil kotouč do prázdné brány.

Svěřenci Filipa Pešána ukázali obrovský charakter, na turnaji poprvé zvítězili za tři body a postupovou situaci mají ve svých rukách. Švédsko se naopak o svoji účast v play-off bude muset strachovat, momentálně mu totiž patří poslední místo.

59:47
    Ještě jednou se bude vhazovat před českou brankou, Lukáš Klok totiž odeslal kotouč na zakázané uvolnění. Už to vypadá opravdu dobře!

59:29
    Kovář drží puk v útočném pásmu a jeho tým je hodně blízko první výhře v základní hrací době.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Švédský tým to opět zkouší v šesti mužích. Adam Reideborn na střídačce.

58:40
    Andrej Šustr dokázal vyhodit puk pouze na vlastní střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    58:26 Jakub FLEK - 2:4

58:26
    Česko právě vstřelilo branku!
    Hra bez gólmana se Švédům nevyplatila! JAKUB FLEK prodal své výborné bruslení a byl jako první a volného puku v útočném pásmu. Pak už ho zblízka neomylně poslal do sítě! Asistence: Dominik Kubalík.

58:18
    Zakázané uvolnění Česka.

58:08
    Dominik Kubalík se už ze středního pásma chystal hledat prázdnou bránu, přičemž byl atakován na hraně pravidel. Vylučovat se ovšem nebude.

57:55
    Dobrou práci odvedl na mantinelu v obranném pásmu Jan Kovář a puk míří z obranné třetiny českého týmu.

57:23
    Češi drží Švédy daleko od Hrubce.

Ondřej Belák

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 13. Wingerli (Friberg), 16. Rakell (A. Kempe, Nygren) – 42. J. Vrána (M. Stránský), 45. Jan Kovář (Sekáč, D. Kubalík), 49. Klok (Jan Kovář), 59. Flek (D. Kubalík)

Švédsko: Reideborn (Fasth) – Pudas, Tömmernes (C), Lööv, Pilut, Nygren, Dahlbeck (A), Sellgren – O. Lindberg, P. Lindholm, Rakell – Rasmussen, A. Kempe, M. Kempe – Sörensen, Lundeström, Olofsson – Frödén, Wingerli, Friberg.
    Česko: Hrubec (Will) – Hronek (A), D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, Šustr, D. Sklenička – D. Kubalík, Jan Kovář (C), Zadina – Sekáč, Chytil, Blümel – M. Stránský, Špaček, Lenc – Smejkal, R. Hanzl (A), Flek – J. Vrána.

Rozhodčí: Gofman, Romasko – Lazarev, Shalagin (všichni RUS).