Bělorusko – Rakousko 5:2 (kon.) | Slovensko – Polsko 5:1 (kon.)
Slovensko
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Polsko
Pátek 27.08.2021, 19:15 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • Kvalifikace mužů na OH • Skupina D

Od nás z Bratislavy je to pro dnešek vše, znovu se vám přihlásíme v neděli. Napočtenou! (21:37:40)

Svěřenci Craiga Ramsayho výhru získali naprosto zaslouženě – celé utkání si udržovali jasnou převahu a nepouštěli soky do žádných větších příležitostí. Polákům se podařilo jednou brankou vytěžit maximum z úplného minima, které jim pořadatelský tým dovolil.

V Bratislavě máme dohráno! Polský výběr tentokrát papírově silnějšího soka nezaskočil, Slovensko duel s outsiderem skupiny D hravě zvládlo a po prvních dvou hracích dnech je v té nejlepší možné pozici pro postup na Zimní olympijské hry v Pekingu! S šesti body je na čele tabulky, hosté a Bělorusové mají shodně po třech a Rakušané jsou s nulou na kontě už ze hry venku.

Nejlepší hráči utkání
    Libor Hudáček – Grzegorz Pasiut

59:48
    Utkání se dohrává před Murraym, který musí být ve střehu. Střela by mohla příjít kdykoliv odkudkoliv.

58:50
    Pasiut narušil sérii domácích přihrávek a po křídle prorazil s kotoučem až před Konrádovu svatyni, na kterou ale pak nezvládl vystřelit.

58:22
    Kapitán Krystian Dziubinski (POL) opouští kluziště předčasně s trestem za nedovolené bránění.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:50
    Adam Růžička z hranice útočného pásma trefil Murrayho beton, domácí na ledě opět jasně dominují.

57:18
    Martin Gernát napřáhl z modré čáry, míříc mezi Murrayho betony. Ten je k sobě stihl sklapnout včas, a zabránil tak šestému slovenskému zásahu.

56:50
    Christian Jaroš se nacházel v ideální pozici pro zakončení, přihrávka od mantinelu mu ale nesedla.

Dnešní utkání sleduje 3 685 diváků.

55:57
    Utkání se už jen dohrává, oba celky jsou s výsledkem smířeny a šetří síly na nedělní bitvy.

Střely na branku: 35 – 11.

55:26
    Daňo zůstal po souboji na pravém kruhu malou chvíli ležet na ledě, zákrok ale rychle rozdýchal.

54:53
    Míříme do posledních pěti minut základní hrací doby, Slovensko kontroluje hru a kráčí ke třem bodům.

54:19
    Čerešňák se po zachycení kotouče na pravém kruhu blýskl nadějnou střelou, kterou Murray vyrazil.

53:37
    Probíhá další komerční přestávka, do konce základní hrací doby zbývá jen asi šest a půl minuty.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 9. Růžička (Čerešňák, Gernát), 25. Hudáček (Čerešňák, Gernát), 27. Roman (Slafkovský, Nemec), 33. Cehlárik (Hudáček, Jurčo), 49. Růžička (Pospíšil, Lantoši) – 31. Dziubinski (Lyszczarczyk, Chmielewski)

Slovensko: Konrád (Rybár) – Marinčin, Jaroš, Čerešňák (A), Gernát, Grman, Kňažko, Nemec, Ďaloga – Jurčo, Hrivik (C), Cehlárik (A) – Lántoši, Růžička, Pospíšil – Daňo, Studenič, Hudáček – Gríger, Roman, Slafkovský.
    Polsko: Murray (Raszka) – Ciura, Kolusz, Wajda, Kostek, Górny, Bryk, Wanacki, Jaskiewicz – Chmielewski (A), Pas, Dziubinski (C) – Zygmunt, Wronka, Pasiut (A) – Komorski, Urbanowicz, Lyszczarczyk – Przygodzki, Walega, Starzynski.

Rozhodčí: Ohlund (SWE), Tscherrig (SUI) – Kroyer (DEN), Zunde (LAT).

Diváci: 3 685