Frisk Asker – Salzburg 2:6 (kon.) | Jastrzębie – Bolzano 2:3 (0:2 po s.n.) | Tappara – Eisbären 5:4 (po pr.)
Skellefteå – Lugano 3:5 (kon.) | Doněck – Rungsted Seier Capital 2:3 (0:2 po s.n.) | Bremerhaven – TPS 3:0 (kon.)
Sparta – Växjö cz 2:1 (po pr.) | EC-KAC – Rouen 2:1 (po pr.)
Skellefteå AIK
3:5 (0:2, 2:3, 1:0)
HC Lugano
Pátek 03.09.2021, 18:05 • Skellefteå Kraft Arena, Skellefteå • Hokejová Liga mistrů • Skupina E

Česká & slovenská stopa

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista. (20:29:20)

Dnešní utkání sledovalo 1 032 diváků.

Statistické okénko

Střely na bránu: 34 – 31; Přesilová hra: 1/3 – 2/2; Trestné minuty: 8 – 10; Vyhraná vhazování: 31 – 37

Lugano uspělo i ve druhém vzájemném utkání se švédským mančaftem v tomto ročníku CHL. Úspěch hostů režíroval Luca Fazzini, jenž se blýskl hattrickem a přidal k tomu i jednu asistenci. Po čtyřiceti minutách svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:5, avšak domácí hokejisté ve třetí periodě ještě kousali. Nicméně body si do tabulky E připisuje švýcarský tým.

59:35
    Lugano poslalo touš přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Už jen 25 vteřin zbývá odehrát z třetí části.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:48
    Hostům se daří vyhazovat kotouče z obranného pásma. Vše nasvědčuje tomu, že mají výhru v kapse.

58:17
    Niklas Schlegel má touš pod kontrolou. Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas.

57:22
    Domácí gólman už je na střídačce!

57:13
    Skellefteå s pukem v obranném pásmu, Gustaf Lindvall se už hlásí o slovo.

55:12
    Do konce závěrečného dějství už ale zbývá pouze pět minut. Podaří se Švédům ještě zdramatizovat tento duel?

53:30
    Gustaf Lindvall se blýskl skvělou lapačkou proti útočnému výpadu Lugana. Šance na bodový zisk pro domácí stále žije.

53:02
    Jonathan Pudas se postaral o závar před švýcarskou bránou. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

52:38
    Skellefteå stupňuje své tempo, soupeř se teď osvobodil jen za cenu icingu.

52:06
    Střely na bránu: 27 – 29

51:24
    O kotouč se bojuje za Schlegelovou klecí. Domácí hokejisté touží po dalším zásahu.

50:06
    Hosté poslali kotouč na zakázané uvolnění. Do konce třetí periody zbývá necelých deset minut.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 23. Mascherin (Roos, Sundsvik), 33. Sundsvik (Mascherin, Roos), 49. Nilsson (Pudas, J.Lindström) – 6. Thurkauf (Alatalo, Carr), 13. Carr (Fazzini, Arcobello), 28. Fazzini, 35. Fazzini (Arcobello, Schlegel), 40. Fazzini (Alatalo, Boedker)

Skellefteå AIK: Lindvall (Mann) – Roos, Pudas, Wilsby, Nilsson, Kapla, Granberg, Forsfjäll – Kühnhackl, M. Karlsson, J. Lindström – Hugg, Jonsson, L. Karlsson – Sundsvik, Loibl, Mascherin – Robertsson, Stenman, Säll
    HC Lugano: Schlegel (Fatton) – Riva, Alatalo, Muller, Nodari, Guerra, Chiesa, Wolf – Carr, Arcobello, Fazzini – Josephs, Morini, Boedker – Bertaggia, Thurkauf, Herburger – Traber, Tschumi, Walker – Stoffel

Rozhodčí: Öhlund, Björk – Yletyinen, Persson

Diváci: 1 032