Barys – Ufa 1:5 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:6 (kon.) | Čeljabinsk – Novosibirsk 3:2 (po pr.)
Dynamo Moskva – Minsk 4:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
2:6 (0:2, 2:2, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 03.09.2021, 16:00 • Uralec Arena, Jekatěrinburg • KHL

Konec zápasu. (18:39:59)

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

Střely na branku: 26 – 26.

Jekatěrinburg neprožil povedený vstup do sezóny. Hned v úvodu byl Kovář dvakrát překonán a Metallurg si svůj náskok pohlídal až do konce. Ve druhé třetině to vypadalo na jisté drama, když domácí stáhli manko z 0:4 na 2:4, nicméně přesilovkový gól Zernova z času 41:30 definitivně rozhodl o hostující výhře. Tu v poslední minutě ještě pečetil Hultström.
    59:13 Linus HULTSTRÖM - 2:6

59:13
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Ještě jeden přesný zásah v úplně poslední minutě zápasu! Maillet dal puk Goldobinovi a ten pro změnu obránci LINUSI HULTSTRÖMOVI, jenž od modré čáry donutil Kováře pošesté kapitulovat. Asistence: Nikolaj Goldobin, Philippe Maillet.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:15
    Menší zmatky poblíž Jakuba Kováře šestým hostujícím gólem neskončily. Magnitogorsku to však vadit nemusí. Čibisov se konkrétně snažil dorážet střelu Leipsica.

57:48
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Stanislav Bočarov – 2 min., hákování).

57:35
    Hosté deptají hráče Jekatěrinburgu nekonečnou kombinací bez zájmu střílet. Nejradši by to takto dohráli až do konce.

57:03
    Vypadá to na další trest, protože branka Magnitogorsku zeje prázdnotou. Hráči v poli se ve výhodě nikam neženou.

56:45
    Magnitka rezignovala na nabízející se protiútok do rozhozené obrany. Přišla přihrávka dozadu a další hromadné střídání.

56:10

55:35
    Alexej Makejev měl pravou stranu kluziště jen pro sebe. Střela z kruhu však byla ztečována do zadního mantinelu.

55:10
    Čtveřice v bílém přerušila další domácí snažení v útočném pásmu a po vyhození odjela spokojeně střídat.

54:46
    Na nějaké drama to v závěru skutečně nevypadá. Ani v přesilovce si Avtomobilist není schopen připravit ani náznaky.

54:10
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Korosteljov – 2 min., sekání).

54:10
    Ani teď se domácí družina ke Košečkinovi nepřiblíží. V ponechané výhodě došlo k porušení pravidla o ofsajdu.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 35. Sitnikov, 39. Macek (Spooner, Blacker) – 4. Nikoncev (Čibisov), 7. Čibisov (Košelev), 29. Maillet (Leipsic), 32. Zernov (Akolzin, Hultström), 42. Zernov (J. Jakovlev), 60. Hultström (Goldobin, Maillet)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Šikin) – Blacker, Trjamkin, Zborovskij, Gurkin, Alexej Vasilevskij, Sitnikov, Ščemerov – Spooner, S. Da Costa, Prince – Makejev, Žukenov, Šumakov – Romancev, Cormier, Macek – Bočarov, Filjajev, Bělousov – Blednov.
    Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Olkinuora) – J. Jakovlev, Dronov, Hultström, Makljukov, Minulin, Pašnin, Nikolajev – Nikoncev, Currie, Čibisov – Korosteljov, Maillet, Goldobin – Karpov, Zernov, Leipsic – Akolzin, Jurov, Košelev – Korobkin.

Rozhodčí: Belov, Kulakov – Bersenjov, Judin