HC UP Olomouc – BO Ostrava 0:0 (odl.) | Black Dogs Budweis – Engineers Prague 0:2 (kon.)
Black Dogs Budweis
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
ČVUT Engineers Prague
Pondělí 11.10.2021, 18:15 • Hokejová hala POUZAR, České Budějovice • Univerzitní liga ledního hokeje • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Hezký den, všechny formy života, a vítejte u Univerzitní ligy ledního hokeje! V rámci 3. kola se dnes v českých Budějovicích potká Black Dogs Budweis s Engineers Prague!

Jihočeši druhé kolo neodehráli a tak mají na kontě jen jedno vítězství. To si připsali na úkor brněnských Kavalírů, které porazili dvěma góly v první třetině. Přitom jako první se prosadili Moravané, když se v přesně zarovnaném čase 04:04 trefil David Sedláček. Jenomže dvacet vteřin po něm se prosadil Albert Hrůša a bylo srovnáno. Druhá branka domácích psů přišla ve 14. minutě z hole Martina Koupala a to bylo ve zbytku zápasu i přes dohromady 77 střel (56:21) vše.

Engineers Prague

Pražané jsou zatím taktéž nepokořeni a navíc s brutálním skóre 15:1 ze dvou zápasů. 75% nastřílených gólů je přitom z úvodního zápasu s Pardubicemi. Pražané stříleli od úvodních minut a po milosrdné první třetině, kdy vedli jen 2:0, zbylé dvě dvacetiminutovky skýtaly každá po pěti brankách. Jan Bečvář dokonce zaznamenal hattrick za třetí, devátý a poslední gól. Pardubičtí dokázali z manka umazat jen jeden, když se v čase 38:02 trefil Maťátko.

Včera Pražané přivítali doma reprezentanty MUNI. Zde už to taková střelnice nebyla, přesto si ale gólman Havel zapsal čisté konto. První branku vstřelili Inženýři 22 vteřin po startu druhé třetiny. Na další se ale už čekalo do poslední desetiminutovky. Nejprve se v polovině 52. minuty trefil David Blažek a jednadvacet sekund před třetí sirénou do prázdné brány stvrdil další výhru.

Black Dogs Budweis: Marek Dvořák (I. Svoboda) – Bouška, Kohút, Krtek, Hrůša, Grauer, D. Svoboda, Kubeš – Matěj Dvořák, Kaisler, Šuhaj (A) – Pinkas, Bahula, Prokop – Rolínek, Koupal (C), Tejko – Přívozník, Vochozka (A), Kronus

Rozhodčí: Šperl – Jindra, Bělohlav.

Týmy se pomalu připravují na první buly.

00:01

00:03
    První buly vyhráli hosté a hned zaváží hru ke Dvořákovi

00:26
    A domácí ji stejně rychle přesunuli za branku Horáka.

01:33
    Engineers právě vstřelili branku!
    No a máme tu dle očekávání rychlou branku Pražanů! Marka Dvořáka naprosto čistě prostřelil z levého kruhu VOJTĚCH MATĚJKA! Asistence: Marek Klement.
    01:33 MATĚJKA - 0:1

02:33
    Raiterman trefil jen vnější síť u levé tyče.

03:54
    Horák si po zteči několika budějovických hráčů připisuje dva rychlé zákroky.

04:22
    Tejko se kličkou dostal před nikým nekrytého Horáka, už ho měl překonaného, ale nedokázal zvednout puk nad jeho pravý beton!

05:26
    Po nátlaku na hostující klec musí rozhodčí usměrňovat oba celky.

05:37
    A máme tu první faul Jakub Šuhaj odchází za krosček.

06:51
    Black Dogs úspěšně drží hru u pražské branky.

07:15
    A daří se jim to tak dobře, že Pražané za minutu a půl přesilovky nevystřelili.

07:37

08:33
    Zatím jsme příliš akcí neviděli.

09:03
    Tejko nadvakrát nedokázal trefit bránu.

09:48
    Vobořil na druhé straně zase při střele od modré trefil prvního Jihočecha.

10:24
    Výpad zpoza Dvořákovo levé tyče se Pražanům nepovedl. Na druhé straně Rolínkovu střelu zřejmě gólman odrazil do ochranné sítě.

11:06
    Tvrdou střelu Davida Svobody Tomáš Horák vystihl.

11:31
    David Svoboda byl při své obranné činnosti až příliš drsný svou hokejkou a odchází za hákování.

11:50
    Jenomže Budějovice se dostaly do samostatného brejku a mohly srovnat! Budějovickému hráči se ale nepovedlo bekhendem překonat Horákovu lapačku.
    11:50 Brejk Budějovic

12:52
    Jinak ale Budějovice pokračují v úspěšném držení hry na polovině Prahy.

13:22
    Zblokovaná střela Fialy od modré orazítkovala strop haly.

13:28
    Rychlou střelu Raitermana od modré Dvořák jen tak tak odrazil. Šla mu šikovně mezi stehna.

13:31

14:16
    Pražanům při zteči utekl puk.

14:35
    Následně si Horský neporadil s Pinkasem.

15:07
    Další zákrok Marka Dvořáka proti střele od modré. Budějovicím se několikrát nepodařilo vyhodit puk ze třetiny.

15:37
    Už se jim to povedlo a byla z toho i ne zrovna nebezpečná střela. Engineers následně zbabrali brejk a končí v icingu.

16:15
    První trest pro hosty. Za podrážení odchází Marek Šonský.

16:49
    Pražané úspěšně vyhodili a zbrklou rozehrávku Budějovic zastavuje ofsajd. posouzený jako úmyslný.

17:26
    Tejko si sjel na vrcholky kruhů, jeho střelu ale zblokovala hokejka soupeře.

17:54
    Štěstí neměl ani Pinkas.

18:17

18:47
    Dvě nebezpečné situace teď nahrávaly Pražanům, Budějovice ale zatím odolali.

19:01
    Poslední minuta třetiny.

19:23
    Budějovický útok neušermíroval soupeřovo obranu, byť Pinkas nakonec dokázal vystřelit mezi kruhy z otočky.

19:42
    Zblokovaná střela Vaňouse.

19:59
    A v poslední sekundě ještě jeden zákrok Horáka.

20:00

Pražané tak těsně vyhráli první třetinu. Postaral se o to už 96 vteřin po úvodním buly Vojtěch Matějka když propálil Marka Dvořáka.

20:01

21:08
    Horák hned musí krýt první útoky Budějovic.

21:55
    Pokračuje se v trendu z prvního dějství, kdy se hra stěhovala ze strany na stranu.

22:30
    Nahození Šuhaje nikdo před bankou netečoval.

23:15
    Bečvář se prodral přes dva hráče mezi kruhy a vystřelil. Dvořák byl připraven i na dorážku.

24:23
    Po pár minutách si zachytal i Horák.

24:35
    Engineers budou mít přesilovku.

24:43
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Martin Koupal – 2 min., podrážení).

25:09
    Střelu Šonského od modré Marek Dvořák vyrazil levým betonem.

26:03
    Eric Fiala odevzdal puk spoluhráči a najel si před branku. Dvořák ale jeho teč vystihl.

26:16
    Pražané se přesto ale radují z využité přesilovky! Tomáš Fabiánek zachytil na modré pokus o vyhození Budějovic, přihrál na pravý kruh TOMÁŠI BŘEZINOVI a jmenovec Dvořáka prostřelil pod rukou! Asistence: Tomáš Fabiánek.

27:45
    Inkasování Budějovice probudilo a ookupují Horáka střelami ze všech stran. Ten je zatím s ledovým klidem jako zeď.

28:20
    Vyloučení v týmu Engineers Prague (Petr Janásek – 2 min., nedovolené bránění).

28:45
    Vochozka od modré orazítkoval zadní mantinel.

29:06
    Inženýři se osvobozují až ke Dvořákovi.

29:29
    Vochozka tentokrát trefil jen výstroj pražského gólmana.

30:10
    Budějovice začínají častěji chybovat.

30:20

31:01
    Vyloučení v týmu Engineers Prague (Miroslav Žáček – 2 min., napadení).

31:31
    Pěkná kombinace Budějovic skončila střelou Slavaty. I tu ale Tomáš Horák zadržel ve svém klíně.

31:43
    Krtek od modré podobně jako Vochozka orazítkoval plexi za Horákem.

32:34
    Další rychlou střelu Vochozky na bližší tyč gólman srazil za branku.

32:56
    Koupal ztratil puk při přechodu do útočné třetiny.

33:01

33:41
    Rolínek se naprosto nepochopitelně na vlastní modré snažil prodrat přes dva Pražany. Výsledkem toho byla ztráta puku a střela Žáčka.

34:11
    Střela Pinkase přes obránce nemířila mezi tři tyče.

34:56
    Bahula pěkně kličkoval mezi obránci, puk si ale házel moc daleko.

35:15
    Matěj Dvořák se snažil získat utíkající puk, dostihl ho ale až těsně před gólmanem a stačil do něj jen plácnout bekhendem.

36:14
    Pražané po čase obsadili útočnou třetinu.

37:20
    Šonský orazítkoval plexi za Dvořákem.

37:27
    Vyloučení v týmu Engineers Prague (Josef Hynek – 2 min., sekání).

37:46
    První pokus Budějovic kryje Horák pod rukami.

38:00
    A Krtkovu střelu od modré zase v klíně.

38:09
    Vaňousovo střelu srazil do rohu.

38:31
    A na střelu na prázdnou bránu si už Budějovice nedokázaly přihrát.

39:01

39:27

39:50
    Tomáš Horák teď obrovsky podržel svůj tým! První rychlou střelu vyrazil zpět do hřiště a jen tak tak se zformoval aby udržel, vyjetý vysoko před svou branku, střelu na zadní tyč. Ta mu sice při pádu do širokého sedu propadla, naštěstí pro Prahu ale mimo brankoviště.
    39:50 Akce Budějovic.

40:00

Pražané tak udolali další pokusy Black Dogs a opět o jednu branku upevnili svoje vedení. Trefil se tentokrát z podobné pozice jako Matějka Tomáš Březina.

40:01

40:21
    První střela třetiny končí opět v Horákovo klíně.

41:14
    Zatím jsou stále u puku častěji domácí, ale nic moc z toho není.

41:56
    Oběma týmům chybí rychlost.

42:12
    Šuhaj alespoň dostal pěknou přihrávku. Vystřelil ovšem jen do hrudi Horáka.

43:10
    Okupace pražské třetiny pokračuje, Black Dogs se už ale nedokáží dostat ke střele.

Dnešní utkání sleduje 30 diváků.

44:06
    Tejkův rychlý průnik zastavuje postavení mimo hru.

45:30
    Budějovicím stále chybí střelecký klid.

45:55
    Nyní sice Šuhaj šikovně schoval střelu mezi obránce, Horák ji ale přesto našel pod sebou.

46:40
    Zákrok si po čase připisuje i Dvořák. Střele Raitermana od modré nic nebránilo.

48:01
    Další prudký nájezd Budějovic na hranici brankoviště. Ani Kronus ale na gólmana nevyzrál.

49:06
    Nejprve se střelou Rolínka a poté s dorážkou Šuhaje si opět Horák poradil.

49:47
    Šuhaj ani z dálky neměl štěstí. Horák jeho střelu srazil.

50:07
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Petr Janásek – 2 min., podrážení).

51:20
    Obrana Pražanů zatím úspěšně vyhazuje.

51:44
    Jednoduchá střela a jednoduché mlasknutí lapačkou Tomáše Horáka.

51:53
    Ani střela Tejka z voleje na zadní tyč neměla úspěch. Brankovou konstrukci minula.

52:07

52:30
    Inženýři se hned vydali do útoku. Střela Klementa sice po zásahu Dvořáka skončila před brankou. Jonáš Adamec ji už však nedokázal zamést do branky.

53:07
    Střela Budějovic z mezikruží přeletěla branku Horáka.

54:09
    Praha se na moment usadila v pásmu Black Dogs.

54:24
    Už se ale opět hraje u Horáka.

54:55
    Střela od modré skončila v Horákově rohu.

55:35
    Budějovice pokračují v tlaku, ani ten jim ale kolikrát třetinu nezaručí.

56:06
    Teď sice Horák jen tak tak stačil betonem, ale skóre se ani nyní nemění.

56:24
    Střel z voleje Kubešovi nevyšla.

56:50
    A neporadil si ani napodruhé.

57:13
    Hráči Prahy teď dost trpí. Ačkoliv někdy skučí bolestmi na ledě, sudí nechává hru běžet, což se pražské lavičce samozřejmě nelíbí.

57:30
    Teď ale byla slyšet tyčka Dvořákovy klece!

58:36
    Zatím to nevypadá, že domácí gólman půjde z klece. Musel sám přiložit hůl k dílu.

59:01
    Tak se pletu a Marek Dvořák je na střídačce! Otázka je, jestli už není pozdě.

59:07
    Black Dogs přesto vybírají timeout k poslední strategii.

59:17
    Utíkající puk prázdnou branku zatím minul. Hra se po icingu vrací k Horákovi.

59:28
    Přečíslení Pražanů bylo rychle srovnáno a navíc zastaveno ofsajdem.

59:56
    Tomáš Horák si ještě připisuje jeden zákrok.

Pražané tak nakonec vítězí 2:0 a slaví přetrvávající neporaženost. Naopak Budějovice mají na kontě jednu výhru a nyní prohru. Hezký večer. (20:17:23)