Vladivostok – Čeljabinsk 2:4 (kon.) | Ufa – Kazaň 2:3 (0:2 po s.n.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:6 (kon.)
Minsk – Kunlun 6:5 (po pr.) | Riga – Novosibirsk 4:1 (kon.)
HC Dinamo Minsk
6:5 (2:1, 3:3, 0:1 - 1:0)
Red Star Kunlun
Úterý 12.10.2021, 18:30 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (21:16:29)

Československá stopa v zápase
    Do zápasu nezasáhl žádný český, nebo slovenský hokejista.

Statistiky zápasu
    Střely – 51:53
    Střely na branku – 27:29
    Vyhraná vhazování – 23:33
    Zblokované střely – 16:8
    Trestné minuty – 14:12

Dinamo čtyřikrát vedlo, z toho dvakrát o dvě branky. Přesto zápas dospěl do prodloužení, kde rozhodl Adam Alqvist poté, co domácí přežili oslabení tři na čtyři, když vyfasoval brankář Kolosov dvě minuty za zdržování hry. Pak se ovšem vykoupil tím, že podržel celek z hlavního města Běloruska v době, kdy trest odpykával autor hattricku Malte Strömwall. Kunlun tak nakonec prohrál a i kvůli asistenci extřineckého Wereka na dorážku padajícího Pua bude pro domácí i výhra po prodloužení zřejmě málo.

63:31 Adam ALMQVIST - 6:5

63:31
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Malte Strömwall a Kempe zdvojili hráče u levého mantinelu, následovala nahrávka na pravý kruh a ADAM ALMQVIST nejprve zamíchal s kotoučem a pak jej poslal zápěstím do protější šibenice.

63:02
    Domácí trojice nyní motá hosty před Smithem.

62:31
    Malte Strömwall je zpátky na hrací ploše a vyloučení brankáře Kolosova tak nerozhodlo.

62:23
    Ryan Sproul zakončoval z levé strany, Kane clonil, jenže Kolosov odolal.

61:58
    Hosté se sami vyhnali z útočné třetiny a Nicholls už hrál bekhendem ve středním pásmu.

61:27
    Jake Chelios vyslal střelu z osy hřiště do lapačky Kolosova.

61:12
    Další střela hostujícího útočníka, tu schytal někdo z domácí trojice.

60:53
    Spencer Foo vystřelil z levého kruhu, Kolosov zasáhl na přední tyči.

60:26
    Oddechový čas pro hosty.

60:26
    Rozhodčí přerušili domácí útok tři na dva a vyloučili brankáře Kolosova za zdržování hry. Podle všeho za to, že posunul bránu. Trest odpyká Malte Strömwall.

60:01

60:00

59:25
    Dinamo srazilo zakončení Sproula z pravého obránce.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 14. R. Gorbunov (K. Voronin, Mosaljov), 19. Strömwall (A. Lindholm, Tedenby), 28. Tedenby (Graovac, Almqvist), 32. Strömwall (Almqvist), 38. Strömwall (Tedenby, Usov), 64. Almqvist – 20. Fram (Nicholls, S. Foo), 24. Squires (Chelios), 34. T. Schultz (Yip, Nicholls), 35. Nicholls (S. Foo, Fram), 48. Pu (Werek)

HC Dinamo Minsk: Kolosov (S. Bolšakov) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), Sapego, Almqvist, Šinkevič (A), A. Lindholm, Děrjabin – Strömwall, M. Kempe, Alistrov – Tedenby, Graovac, T. Beck (A) – K. Voronin, Mosaljov, R. Gorbunov – Suvorov, Varfolomejev, Usov – Pinčuk.
    Red Star Kunlun: J. Smith (P. O'Brien) – Sproul (A), Chelios, Bartley (A), T. Schultz, Fram, N. Chlystov, Jen, Yuen – S. Foo, Lockhart, P. Foo – Nicholls, Yip (C), C. Kane – Werek, Pu, Tyler Wong – Riche, Squires.

Rozhodčí: Sojn, Ščenjov – Zacharov, Susjev

Diváci: 5 022