Minnesota – Nashville 2:5 (kon.) | Chicago – Detroit 3:6 (kon.) | Vegas – NY Islanders 0:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
New York Islanders
Pondělí 25.10.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávený pondělní den. Na počtenou! (06:40:19)

3. Mathew Barzal (NYI) – 1+0

Utkání dvou posledních semifinalistů NHL vyznělo lépe pro hostující hokejisty, kteří dnes v Las Vegas zvítězili 2:0 a připsali si tak druhou nulu v řadě. Skórovali už ve 3. minutě, kdy Josh Bailey dorazil ránu spoluhráče Pageaua. Ve druhé třetině byli domácí lepší, ale stoprocentní příležitosti si netvořili. Do závěrečné části vstoupili lépe Ostrované, kteří ve 48. minutě navíc navýšili své vedení zásluhou Mathewa Barzala. Závěr si už tým Barryho Trotze pohlídal. Hrdinou utkání se stal Ilja Sorokin, jenž kryl 42 střel soupeřova celku.

59:38
    Teď už to s Islanders vypadá velmi dobře. O touš se bojuje v rohu kluziště v obranném pásmu hostů.

59:22
    Hosté odvádí důslednou práci. Domácí tým do střeleckých pozic nepouštějí.

58:59
    Jednašedesát sekund před koncem třetí třetiny je hra přerušena. Bude se vhazovat po levici dnes zatím stoprocentního Sorokina.

58:40
    Alex Pietrangelo se musel vracet pro kotouč. Hosté se totiž osvobodili tak, aby se nemusel pískat icing.

58:23
    Oddechový čas pro domácí.

58:23
    Jen těsně minul vyhozený kotouč prázdnou klec Vegas. Je pískáno zakázané uvolnění.

58:02
    Nedůraz v obraně vyšel hosty málem draze. Těsně před Sorokinem zakončoval Smith, ale ruský brankář se opět činil.

57:39
    Keegan Kolesar nahodil puk na zadní mantinel a posléze za ním rychle spěchal. Vybojoval útočnou třetinu a brankář Lehner tedy už míří na střídačku.

57:16
    Po tlaku McNabba brankář Sorokin raději přerušil hru. Uvidíme, jestli náhodou nepřijde na řadu oddechový čas Petera DeBoera.

56:49
    Anders Lee se uvolnil mezi kruhy, jeho projektil ale skončil na těle obránce Nicolase Hagua.

56:29
    A hokejisté v bílých dresech opět vystrčili černou gumu do středního pásma. Žádný větší tlak Vegas zatím nepřichází.

55:58
    Čtyři minuty před koncem třetí třetiny vyráží kupředu domácí celek. Islanders ale znovu mají na vlastní modré čáře přehuštěno.

55:23
    Po chybě Braydena McNabba zachytil puk Mathew Barzal, který poté manévroval v útočném pásmu. Jeho rána zápěstím ale byla posunuta do ochranné sítě. Na řadu přichází komerční pauza.

55:09

54:37
    Smith se v oslabení dostal do zajímavé pozice. Jeho bekhendová střela ale přesunujícího se Ilju Sorokina ničím nenachytala.