NY Rangers – NY Islanders 0:0 (odl.) | New Jersey – Philadelphia 5:2 (kon.) | Chicago – San Jose 0:2 (kon.)
Boston – Vancouver 3:2 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:5 (kon.)
Boston Bruins
3:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Vancouver Canucks
Pondělí 29.11.2021, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

1. Brad Marchand (BOS) 1+1
    2. David Pastrňák (BOS) 1+0
    3. Patrice Bergeron (BOS) 0+2 (03:58:51)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:27 (11:10, 13:17, 18:11)
    Zblokované střely – 12:11
    Vyhraná vhazování – 33:32
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 28:18

Hokejisté Bostonu nakonec vítězí nad Vancouverem 3:2. Do třetí třetiny si přitom přenesly vedení 2:1 hostující Kosatky, ovšem Bruins pomohly ke zvratu přesilové hry. První z nich využil ve 49. minutě Brad Marchand, který po tyčce Pastrňáka a následném závaru dorazil puk do odkryté branky. V čase 56:36 pak opět Marchand nahrával Davidovi Pastrňákovi a ten dostal kotouč do odkryté části klece. Hosté mohou litovat třeba momentu krátce před vyrovnávacím gólem, kdy se řítil Tyler Motte sám na gólmana Ullmarka. Místo 2:2 to tak v té chvíli mohlo být 1:3.

59:51 Domácí mohli potvrdit vítězství trefou do prázdné branky. V tom jim zabránilo postavení mimo hru.

59:51
    Už podruhé jsme dnes viděli odvolaný gól kvůli ofsajdu! Po zablokované střele Millera vyrazil s pukem dopředu Brad Marchand, který mohl sám skórovat do prázdné branky. Místo toho ale ještě nechal vyniknout Patriceho Bergerona... Hosté si však vzali challenge, která odhalila, že Bergeron byl v útočném pásmu o desetinu sekundy dříve než Marchand.

59:36
    Ullmark přikryl puk lapačkou před Garlandem. Drama vrcholí.

59:28
    Horvat vyhrál sprintérský souboj s Bergeronem. Zakázané uvolnění domácích.

59:14
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

59:14
    Linus Ullmark teď uhájil Bruins vedení! J. T. Miller pálil z pravého kruhu. Tečovaný pokus vyrazil domácí gólman na poslední chvíli před sebe a tak přišly dorážky Podkolzina a Horvata. Švédský gólman však uchránil svou brankovou čáru a vše skončilo posunutou klecí!

59:00
    Od modré vypálil Tyler Myers, Ullmark zakročil vyrážečkou. Zbývá poslední minuta!

58:31
    Branka Canucks je už prázdná!

57:59
    Hosté jsou v roli dotahujícího týmu. Moc času přitom nemají.
    56:36 David PASTRŇÁK - 3:2

56:36
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí otáčejí zápas díky využitým přesilovkám! Brad Marchand převzal puk v pravém rohu útočné třetiny. Tam se zbavil protihráče a nahrál na zadní tyčku DAVIDOVI PASTRŇÁKOVI, kterému Dickinson částečně zablokoval hůl. Přesto český útočník dostal kotouč do odkryté části branky. Halák natahoval pravý beton k tyčce už marně – 3:2. Asistence: Brad Marchand a Patrice Bergeron.

56:22
    Teď už se domácí rozestavěli v útočném pásmu...

55:52
    Opět se jim to podařilo.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Blidh, 49. B. Marchand (N. Foligno, Bergeron), 57. Pastrňák (B. Marchand, Bergeron) – 4. Pearson (Boeser, Höglander), 33. Garland

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Forbort, McAvoy, Grzelcyk, Carlo (A), J. Zbořil, M. Reilly – Pastrňák, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Craig Smith, Coyle, T. Hall – Kuhlman, Frederic, N. Foligno – Lazar, T. Nosek, Blidh.
    Trenér: Cassidy

Vancouver Canucks: Halák (Demko) – T. Myers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Poolman, Burroughs – Garland, Horvat (C), Pearson – Boeser, J. T. Miller (A), Höglander – Podkolzin, Elias Pettersson, Dowling – Chiasson, Dickinson, Motte.
    Trenér: Green

Rozhodčí: Joannette, Lambert – Murray, Berg

Diváci: 17 850