Zlín – Plzeň 1:2 (kon.) | K. Vary – Sparta 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Motor ČB 4:2 (kon.)
Olomouc – Pardubice 1:4 (kon.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:2 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 30.11.2021, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přeji příjemný úterní večer při sledování textového přenosu z utkání 28. kola Tipsport extraligy. Olomouc dnes na domácím ledě přivítá Pardubice. Začínáme v 18:00. Hezkou zábavu!

První vzájemný zápas

Pardubice – Olomouc 0:1 po prodloužení

Branky a asistence: 64. Kolouch (Strapáč)

HC DYNAMO PARDUBICE

Pardubice by nutně potřebovaly zabrat, neboť naposledy poznaly chuť vítězství na začátku listopadu v Českých Budějovicích. Od té doby sehrály tři duely s bilancí dvou proher v prodloužení a jedné porážky v základní hrací době. Přesně před týdnem hostilo Dynamo hokejisty Liberce, kterým ale nakonec podlehlo 2:3 po prodloužení, přestože ještě minutu před koncem třetí třetiny o gól vedlo. I tak ale Pardubice pobývají na velmi solidním pátém místě. Svěřenci Richarda Krále vybojovali 43 bodů ve 24 zápasech. Nejproduktivnějším hráčem týmu je dvaadvacetibodový Robert Říčka, jenž je zároveň se šestnácti trefami na kontě nejlepším střelcem celé soutěže.

HC OLOMOUC

Olomouckým hokejistům se po reprezentační přestávce nedaří dle představ, ze čtyř zápasů totiž vytěžili jen tři body. Nejprve padli na ledě posledního Zlína. Následně sice uspěli 4:3 doma s Kladnem, ale poté prohráli 3:5 ve Vítkovicích a 1:5 v Třinci. Do zápasu s Oceláři navíc nenastoupil hvězdný útočník David Krejčí, společně s bývalým hráčem Bostonu chyběl i další člen elitního útoku Vojtěch Tomeček. Alespoň částečnou náplastí může být fakt, že do sestavy Hanáků se vrátili Tomáš Černý, Jan Švrček, Lukáš Nahodil a Silvester Kusko. V tabulce Tipsport extraligy jsou kohouti devátí se šestatřiceti body na kontě. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jan Káňa, který posbíral už 28 kanadských bodů a momentálně je pátým mužem produktivity ligy.
    Trefí se Musil v Olomouci?

HC Olomouc: Lukáš (Kmec) – T. Černý, Ondrušek (C), Švrček, Rašner, Dujsík, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí (A), Kucsera – Klimek, J. Knotek (A), Bambula – Burian, P. Kolouch, Navrátil – Kusko, Nahodil, Kunc.
    Trenér: Zdeněk Moták

HC Dynamo Pardubice: Frodl (Klouček) – Nakládal (C), J. Mikuš, Košťálek, D. Robertson, Hrádek, J. Kolář (A), O. Vála – Paulovič, Poulíček (A), Blümel – R. Kousal, A. Musil, Hecl – Říčka, Cienciala, Camara – Anděl, O. Rohlík, Pochobradský.
    Trenér: Richard Král

Rozhodčí: Lacina, Stano – Komárek, Ondráček.

00:01

00:18
    Ondruškova přihrávka byla až příliš prudká. Olomouc se hned na začátku utkání provinila zakázaným uvolněním.

00:52
    Rašner u své brány lehce zaváhal. Následně přišla pardubická střela od modré čáry, kterou ale Knotek zablokoval.

01:23
    Lukáš Anděl dorážel těsně před Lukášem. Olomoucký brankář ale dokázal natáhnout pravý beton, díky kterému svůj celek podržel.

02:10
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., podrážení).

02:33
    Cienciala nabil Košťálkovi, jehož dělovka od modré čáry skončila v moci Lukáše. Následně se Hanáci osvobodili.

02:56
    Dynamo se nyní nedokázalo dostat přes útočnou modrou čáru. První minutu oslabení domácí tým zvládl.

03:20
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hned v úvodu utkání se Pardubice dostávají do vedení! Juraj Mikuš vyslal od modré čáry tvrdou střelu, kterou těsně před Lukášem dokázal tečovat ADAM MUSIL. 0:1. Asistence: Juraj Mikuš a Robert Říčka.
    03:20 Adam MUSIL - 0:1

04:06
    Domácí se dostali do útočného pásma. Lukáš Nahodil hledal zpoza brány Kuska, kterému ale při zakončení nevyšel krok. Kotouč mu odskočil za bránu.

04:56
    Dujsík pálil z kruhu jen do pardubických obránců. Následně se do brejku vydal Rohlík, jenž obkroužil bránu, ale kotouč za tyč nezastrčil.

05:54
    Lukáš Kucsera našel Jana Káňu v dobré pozici. Druhý jmenovaný útočník byl ale včas zastaven, takže snaha kohoutů vyšla vniveč.

06:10
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Patrik Poulíček – 2 min., hákování).

06:50
    Blümel posunul na Mikuše, který u zadní tyče hledal Musila neúspěšně. O chvíli později zaútočila Olomouc, ale Nahodil prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

07:26
    David Krejčí vybídl na levém kruhu Káňu, jehož rána zapadla po teči do ochranné sítě. Bude se vhazovat před Frodlem.

07:45
    Z těsné blízkosti zakončoval znovu Nahodil, ale brána Frodla byla v danou chvíli posunuta. Olomoučtí fanoušci protestují, že se nebude vylučovat.

08:14
    Na konci přesilovky ještě Nahodil tečoval nahození Káni, ale ani z této příležitosti domácí vyrovnávací gól nevytěžili.

08:20
    Ke dvěma střelám za sebou se dostali Rašner a Švrček. Pokus druhého jmenovaného ukryl pardubický gólman v lapačce.

08:38
    Lukáš Kucsera pálil ve velké rychlosti z vrcholu kruhu. Dominik Frodl zasáhl vyrážečkou skvěle.

09:09
    Kolouch posunul na Kuska, který si to ze strany mířil sám na Frodla. Pálil k bližší tyči, jenže Frodlova vyrážečka byla znovu v pohotovosti.

09:48
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Marek Hecl.

10:09
    Pardubice znovu zahrozily v oslabení. Z otočky střílel Blümel, ale mladý reprezentant trefil jen Lukášovo rameno.

10:52
    V této přesilovce se domácím zatím nedaří. Káňovu přihrávku vystihl pozorný Rohlík.

11:13
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Dominik Frodl – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Ondřej Rohlík.

11:45
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí v přesilovce pět na tři vyrovnávají! David Krejčí posunul před branku Lukáši Nahodilovi, jenž oslovil na pravém kruhu stojícího JANA KÁŇU. Nejproduktivnější hráč Hanáků zamířil přesně do sítě. 1:1. Asistence: Lukáš Nahodil a David Krejčí.
    11:45 Jan KÁŇA - 1:1

12:26
    Dělovka Alexe Rašnera pořádně zaduněla o levý beton Dominika Frodla.

12:56
    Nyní už Pardubice vyhazují přes všechny čáry. Za okamžik naskočí Rohlík na led.

13:13

13:26
    Hanáky teď zastavilo postavení mimo hru. Na řadu přichází komerční pauza.

14:36
    Po delší době se k zakončení dostaly i Pardubice. Bekhendovou střelu Roberta Kousala si ale Jan Lukáš s přehledem pokryl.

15:05
    Frodl raději přerušil hru, poněvadž hned několik hráčů domácích se na něj řítilo. Za chvíli přijde vhazování před bývalým gólmanem Plzně.

15:22
    Paulovič si obhodil Dujsíka a následně nebezpečně nabízel puk na brankoviště. Pozorný Lukáš ovšem i tentokrát odolal.

15:50
    Vypadalo to, že byl Káňa při postupu vpřed podražen, ale ani jeden z rozhodčích pravici nezvedl.

16:02
    Krejčí u modré čáry chytře posunul na Tomáše Černého, jenž tvrdě pálil. Těsně před Frodlem se snažil tečovat Káňa, avšak gólman Pardubic byl připraven také v tomto případě.

16:33
    Jiří Ondrušek chyboval v rozehrávce. K volnému puku se dostal Musil, jehož přihrávka našla na kruhu Kousala. Elitní pardubický útočník mířil po ledě, Lukáš rychle vystrčil levý beton.

17:30
    K odraženému puku mezi kruhy se dostal Michal Kunc. Útočník s číslem 22 na zádech ale zamířil jen do připraveného Frodla. Důležitý zákrok hostujícího brankáře!

18:08
    Dujsík přitlačil na mantinel Anděla. Hostující forvard tedy směrem dopředu pokračovat nemohl.

18:35
    Mikušovo nahození od modré čáry rozhodně bylo nebezpečné. Lukáš měl štěstí, že kotouč o pár centimetrů minul levou tyč z jeho pohledu.

19:32
    Poslední minuta první třetiny je z obou stran opatrná. Paulovič jen nahodil do útočného pásma.

20:00

Za námi je dvacet minut. Pardubice se poměrně rychle dostaly do vedení, když využily svou početní výhodu ve 4. minutě, to se trefil po nahození Mikuše Adam Musil. Poté však Hanáci zabrali a také oni skórovali v početní převaze. O vyrovnání se postaral Jan Káňa. Druhá třetina odstartuje zhruba v 18:55.

20:01

20:38
    Frodl rychle vytřepal z lapačky nahození Černého. Pardubice tedy mohou rozehrát.

21:20
    Jan Švrček vyslal zajímavou střelu od modré čáry. Frodlova lapačka si ale kotouč našla.

21:36
    První ránu Pardubic ve druhé části vyslal Jan Košťálek. Jeho jmenovec Lukáš však pokus vyrazil do ochranné sítě.

22:09
    Kousek před Frodlem přišla nepříjemná teč Viléma Buriana. Olomoucký útočník se dostal i k dorážce, ale puk nenasměroval přesně na klec Dynama.

22:39
    Košťálek se dostal do úzkých, a proto vyhodil jen na zakázané uvolnění. Domácí jsou zkraje druhé třetiny aktivnější.

23:07
    Jan Káňa se šikovně probíjel před hostující branku. K odraženému puku se dostal Krejčí, jenž bekhendem nádherně nabízel Kucserovi do prázdné svatyně. Posledně jmenovaný měl ale smůlu, neboť skákavý touš trefit nedokázal.

23:59
    Pardubice se opět musely bránit. Dobře se však vrátil Patrik Poulíček.

24:54
    Navrátil nemohl pokračovat směrem dopředu, neboť Kusko se objevil v ofsajdovém postavení. Puk tak byl pouze nahozen.

25:35
    Lukáš zatím ve druhé třetině moc práce neměl, teď se ale bude vhazovat před ním. Olomouc totiž vyhodila na icing.

26:09
    Matěj Blümel se objevil v souboji jeden na jednoho se Švrčkem. Situaci ale zvládl lépe olomoucký zadák.

27:22
    Nyní jsme sledovali sérii nepřesností ve středním pásmu. Oba celky už střídají.

27:48
    Pěknou přihrávku Jakuba Navrátila si našel těsně před brankovištěm Petr Kolouch. Centr třetí lajny domácích ale Frodla nepropálil.

28:45
    Lukáš Anděl se pokoušel o křížnou přihrávku, ale trefil jen brusli Michala Kunce. Vzápětí z kvalitní pozice střílel Ondřej Rohlík, Lukáš se proti němu vyznamenal.

29:02
    Nahození Jakuba Nakládala od modré čáry domácí brankář ukryl na hrudi. Znovu je hra přerušena.

30:06
    Ránu Tomáše Černého zastavil Adam Musil. Pardubice se dokázaly ubránit.

31:16
    V tuto chvíli sledujeme hodně soubojové utkání. Ani jeden celek se nemůže dostat do trvalejšího tlaku.

31:36
    Olomouc se ale dostala do přečíslení dvou na jednoho! Burian hledal před brankou Koloucha, který se k teči jen o kousek nedostal. Další slibná pozice pro Hanáky.

32:00
    Nahození Dalibora Řezníčka od modré čáry zapadlo kousek za zadní tyč. Dominik Frodl tedy do zákroku nemusel.

33:18
    Musilova střela zápěstím skončila na těle obránce Ondruška. Pardubice se nyní dostaly do sedla a tlačí.

33:56
    Tvrdý projektil od modré čáry vyslal Robertson. Lukáš předvedl vynikající zákrok pravým betonem.

35:05
    Olomoucká první formace chvíli kombinovala v útočné zóně, ale žádná střela nepřišla.

35:41
    Pochobradský dopředu nemohl, neboť jeho spoluhráč Rohlík se objevil v ofsajdu. Znovu tak muselo přijít jen nahození.

36:27
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Jiří Ondrušek – 2 min., držení).

36:46
    Cienciala rychle posunul na Košťálka. Pardubický obránce tvrdě vystřelil, Lukáš si mezírku mezi betony pokryl.

36:58
    Hra je přerušena. Kotouč totiž vyskočil až do hlediště.

37:46
    Hosté využívají i svou druhou přesilovku v tomto zápase! David Cienciala si musel zpracovávat těžkou přihrávku. Puk si ale hodil na led a střílenou přihrávkou vybídl ANTHONYHO CAMARU. Po teči Camary touš zaplul do šibenice. 1:2. Asistence: David Cienciala a Robert Říčka.
    37:46 Anthony CAMARA - 1:2

38:22
    Pardubice pokračovaly v tlaku. Tvrdá rána Nakládala skončila na betonu domácího brankáře.

38:33

38:55
    Přechod do útočného pásma se kohoutům nepovedl. Jan Káňa zajel do ofsajdu, ve kterém stál Knotek.

39:36
    Do dobré pozice se dostal Nahodil, jehož ránu ale pravým betonem Frodl vykopl. Vzápětí pálil David Krejčí. Pardubický gólman byl úspěšnější i tentokrát.

40:00

Ve druhé třetině měli domácí herně mírně navrch, ale branku v ní vstřelilo jen Dynamo. V 38. minutě využil přesilovou hru Anthony Camara, který krásně tečoval střílené nahození Davida Ciencialy. Šance měli i domácí, avšak Dominik Frodl dnes chytá skvěle. Třetí dějství začne zhruba v 19:47.

40:01

40:26
    Robert Kousal posunul puk přes všechny čáry. Domácí tuto přesilovku nevyužijí.

40:33

41:00
    Frodl raději ukryl nahození ze středního pásma na své hrudi. Bude se vhazovat po jeho pravici.

41:26
    Kolouch tečoval rozehrávku Rašnera ještě před červenou čárou, tudíž je pískáno zakázané uvolnění kohoutů.

41:49
    Ondřej Vála se nedomluvil s Dominikem Frodlem. Icing přichází i na druhé straně.

42:16
    Mikušovo nahození od modré čáry zapadlo několik desítek centimetrů za zadní tyč. Teď tlačí hosté.

43:06
    Camara udržel kotouč za brankou soupeře. Hosté si dlouho přihrávali na modré čáře, až vypálil Košťálek. Lukáš do zákroku nemusel.

43:38
    Pardubicím chybělo málo k navýšení vedení! Anthony Camara se prodral před branku Lukáše, načež zakončoval bekhendem. Olomoucký brankář měl obrovské štěstí, neboť puk se od tyče odrazil zpátky do hry.

44:46
    První lajna Hanáků zatlačila. Krejčí vybízel na brankovišti Kucseru, přihrávka ale nakonec byla zastavena.

45:04
    Do brejku tří proti jednomu se vydali hosté. Také pobídka na druhé straně byla trošku sražena, tudíž Lukáš si mohl stáhnout černou gumu do lapačky.

45:46
    Cienciala pálil před Ondruškem. Jana Lukáše pořádně protáhl, ale ani v tomto případě se Pardubice z třetí branky radovat nemohly.

46:26
    Na levém křídle získával rychlost Anděl, který byl ale přiražen na mantinel Alexem Rašnerem.

47:00
    Tvrdou střelu Jana Bambuly od modré čáry zablokoval Robert Kousal. Skvělá práce pardubického útočníka.

47:43
    Paulovič prostrkával kotouč do předbrankového prostoru. Jeho spoluhráč Poulíček ale na touš o kousek nedosáhl.

48:12
    Pardubice vedou už o dva góly! Úplně sám na bránu Olomouce si to mířil PATRIK POULÍČEK, jemuž krásně nahrál Matěj Paulovič. Pardubický útočník zvolil rychlou střelu a nutno říct, že trefil naprosto přesně. 1:3. Asistence: Matěj Paulovič a Jan Košťálek.
    48:12 Patrik POULÍČEK - 1:3

48:30
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Robert Říčka – 2 min., nebezpečná výstroj).

49:17
    Ondruškovu ránu od modré čáry Frodl vytěsnil mimo brankový prostor.

49:46
    Přihrávka Káni šla do míst, kde nikdo nestál. Hosté se tedy s přehledem osvobodili.

50:22
    Teď to domácím nelepí. Kucsera si přihrávku na útočné modré čáře nezpracoval, takže další snadná práce pro Dynamo.

50:30

51:03
    Řezníčkovu rozehrávku Kunc neprotečoval, takže je pískáno zakázané uvolnění. Svěřenci trenérů Motáka a Tomajka jsou v útlumu.

51:26
    Formace Jana Knotka se ale objevila v útočném pásmu. Košťálek si situaci nekomplikoval, a tak vyhodil na zakázané uvolnění.

51:46
    Se střelou Káni zápěstím si Dominik Frodl levým betonem poradil.

52:47
    Pardubičtí vyhodili už na třetí icing v řadě. Hru se jim ale daří kouskovat.

53:16
    Domácí teď zatopili pod kotlem. Ránu Dujsíka ale Dominik Frodl levým ramenem vyrazil.

53:59
    Frodl rychle vytřepal puk na Koláře, který vyhodil z pásma tak, aby se zakázané uvolnění tentokrát pískat nemuselo.

54:08
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Adam Musil – 2 min., hrubost).

54:32
    Dynamo se ve vlastním oslabení raduje z dalšího gólu! Ondruška přebruslil Matěj Blümel, jenž si najel do samostatného úniku. Lukáš jej sice ještě vychytal, ale k dorážce do prázdné branky se dostal PATRIK POULÍČEK. 1:4. Asistence: Matěj Blümel.
    54:32 Patrik POULÍČEK - 1:4

55:15
    Hanáci jsou opaření. Ani tentokrát si střeleckou pozici nenašli. Pardubice naopak vyhodily přes všechny čáry.

55:39
    Anděl se proháčkoval před bránu, Lukáš znovu musel dávat pozor.

56:06
    Na konci přesilovky zazvonil David Krejčí o tyč hostující branky. Frodl měl pořádnou porci štěstí.

56:08

56:51
    Už se zdálo, že kohouti sníží, ale Jan Bambula těsně před Frodlem ztroskotal. Pardubický brankář si připsal efektní i efektivní zákrok.

57:56
    Už je velmi pravděpodobné, že tři body dnes poputují do Pardubic. Na smazání velké ztráty to rozhodně nevypadá.

58:24
    Navíc hokejisté v bílých dresech teď drží kotouč v útočném pásmu. Šetří cenné sekundy.

59:16
    Vpřed pronikl i Matěj Blümel, jenž ukázkově bojuje u mantinelu za brankou Olomouce.

59:40
    Zápas se už jen dohrává. Pardubice zůstávají v útočném pásmu.

Nejlepšími hráči dnešního utkání jsou zvoleni Jan Káňa a Patrik Poulíček.

Skončilo nám utkání mezi Olomoucí a Pardubicemi. Z výhry 4:1 se dnes radují hosté. Dlouho bylo utkání nerozhodné, ale ve 38. minutě využil přesilovku Anthony Camara. V posledním dějství se trefil ještě dvakrát Patrik Poulíček, takže závěrečné sekundy zápasu si hosté s přehledem hlídali. Po dnešku Pardubice poskočily na čtvrtou příčku, Olomouc je devátá.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (20:22:55)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 12. J. Káňa (Nahodil, David Krejčí) – 4. A. Musil (J. Mikuš, Říčka), 38. Camara (Cienciala, Říčka), 49. Poulíček (Paulovič, Košťálek), 55. Poulíček (Blümel)

Rozhodčí: Lacina, Stano – Komárek, Ondráček