Chabarovsk – Vladivostok 0:1 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Kunlun – Ufa 3:4 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | Riga – Minsk 1:4 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
CSKA Moskva
Pondělí 20.12.2021, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (19:47:34)

Československá stopa:
    David Sklenička (JOK) – 0+0, 3 střely na branku, TM 0, čas na ledě 21:19

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 21:26 (10:9, 3:11, 8:6)
    Zblokované střely – 5:4
    Vyhraná vhazování – 20:25
    Trestné minuty – 8:4
    Hity – 22:7

Hokejisté CSKA Moskva vítězí v Hartwall Areně 3:1 a posouvají se na druhé místo tabulky Západní konference! Jokerit naopak klesl na čtvrté. Viděli jsme zajímavé utkání, které bylo hráno ve vysokém tempu. První třetina byla velmi vyrovnaná, ve druhé mělo více ze hry CSKA, ovšem skóre ve 35. minutě otevřel debutant v KHL Kristjan Kombe. Hostům však stačilo na vyrovnání 14 sekund, po nichž vymetl horní růžek Sergej Andronov. Hrdinou třetí dvacetiminutovky pak byl Sergej Plotnikov. Ten nejprve ve 44. minutě zamířil z pravého kruhu pod vyrážečku brankáře Juvonena a v 58. minutě v podstatě uťal závěrečný tlak domácích, když proměnil samostatný únik.

59:26
    Domácích bylo na ledě dokonce sedm, což samozřejmě nepovoluje ani hra bez brankáře! Následuje trest za příliš mnoho hráčů a to je definitivní konec nadějím Jokeritu.

59:02
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:28
    Domácí se ani v šesti hráčích zatím nedokázali napevno usadit v útočném pásmu.

57:36
    Domácí jdou do totálního rizika! Juvonen zůstává na střídačce už na buly ve středovém kruhu!

57:36
    Oddechový čas domácích.

57:36
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí pochopitelně už hodně otevřeli obranu a toho hráči CSKA využili! Přihrávku za obranu dostal SERGEJ PLOTNIKOV, který najížděl sám na Juvonena. Domácího brankáře překonal střelou po ledě, která prošla do branky pod levým betonem. Asistence: Arťom Blažijevskij a Vladislav Kaměněv.

56:48
    Světlakov trefil čistým hitem jednoho z protihráčů ve středním pásmu, přesto se domácí dostali do ofenzivy. Na levém křídle měl puk Schroeder, který střílel vedle bližší tyčky.

56:13
    Po nahození od pravého mantinelu sebral puk do lapačky Reideborn. Hostující brankář tedy přerušil hru

55:55
    Domácí v postavení mimo hru. Na vyrovnání stavu už mají jen čtyři minuty.

54:50
    Hosté šetřili cenné sekundy snahou zašlápnout puk u mantinelu v útočném pásmu. Diváci reagují pískotem.

54:27
    Maxim Sorkin vyvezl puk do hostujícího útočného pásma. Neměl ale podporu spoluhráčů a byl odzbrojen.

53:42
    Domácí v tlaku! Markus Hännikäinen z osy těsně minul. Jokerit ale zůstává na puku.

53:02
    Hosté oslabení přestáli a stále drží těsné vedení.

52:40
    Sledovali jsme hodně dobrou přesilovku Jokeritu. Až teď hosté konečně vyhodili.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 35. Kombe (H. Ikonen, Kivistö) – 35. Andronov (Nordström, Wallmark), 44. S. Plotnikov (Okulov), 58. S. Plotnikov (Blažijevskij, Kameněv)

Jokerit Helsinky: Juvonen (Tervo) – P. Holm, Lindbohm (A), D. Sklenička, Meňšikov, Kivistö, Friman – Nicklas Jensen, Kossila, Joensuu – Pakarinen (A), Schroeder, Turunen – M. Anttila (C), Savinainen, Hännikäinen – Tenhovuori, H. Ikonen, Laakso – Kombe.
    Trenér: Marjamäki

CSKA Moskva: Reideborn (J. Kiseljov) – Dahlbeck, D. Dietz, Blažijevskij, Gilmour, M. Ibragimov, Kaliničenko – Andronov (C), Wallmark, Nordström – Okulov, Kameněv, S. Plotnikov (A) – Mingačov, Sorkin, Světlakov – Poltapov, M. Guskov, P. Karnauchov.
    Trenér: Fedorov

Rozhodčí: Naumov, Fatějev – Golovljov, Savenkov