Vítkovice – Zlín 1:2 (po pr.) | Motor ČB – Olomouc 1:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.)
Liberec – Kladno 3:2 (kon.) | Sparta – Třinec 5:8 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Čtvrtek 23.12.2021, 17:30 • LOGSPEED CZ Aréna • Tipsport extraliga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezké čtvrteční odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na čtvrteční den dopřát trochu hokeje. Od půl šesté se totiž v LOGSPEED CZ Aréně odehraje 34. kolo Tipsport extraligy, ve kterém domácí HC Škoda Plzeň přivítá na svém ledě tým BK Mladá Boleslav.

Škoda Plzeň je po 32 zápasech na čtvrtém místě ligové tabulky, když na svůj účet modrobílí nashromáždili hezkých 57 bodů. Hosté z Mladé Boleslavi jsou hned v těsném závěsu za indiány. Bruslaři jsou momentálně na šesté pozici a na svého dnešního soupeře ztrácí sedm bodů. Souboj čtvrtého celku se šestým tak slibuje zajímavou podívanou. Indiáni v posledním duelu zdolali Olomouc na jejím ledě 5:2, hrdinou večera byl bezesporu Michal Bulíř, který v utkání posbíral čtyři bod. I Středočeši v posledním zápase získali tři body, v domácím prostředí zdolali v dramatickém utkání brněnskou Kometu 3:2.

Obě mužstva už se v sezóně spolu dvakrát utkala. V polovině září se hrálo nejprve na západě Čech a hosté zvítězili v Plzni 4:2. A i odveta patřila Bruslařům. Druhé měření sil bylo více dramatické, krátce před koncem platil stav 1:1, jenomže boleslavský Kousal tři minuty před závěrečnou sirénou vystřelil domácím tři body.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

HC Škoda Plzeň: Miroslav Svoboda (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Budík, Kvasnička, J. Kindl (C), Kremláček – Dzierkals, Mertl, J. Dufek – F. Suchý, Bulíř, Schleiss – Blomstrand, Kodýtek (A), G. Thorell – M. Lang, F. Přikryl, Adamec.
    Trenéři: Václav Baďouček, Miloš Říha.

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krošelj) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Kelemen, Fořt, D. Šťastný – Kantner, O. Najman, P. Kousal – Kotala, Claireaux, Pospíšil – Lunter, Bičevskis, J. Stránský (A).
    Trenér: Radim Rulík.

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Brejcha, Votrubec..

Do zápasu nám zbývají zhruba dvě minuty, jako první na ledovou plochu přijeli hosté z Mladé Boleslavi.

Za potlesku tisícovky diváků nastupují na led i domácí hráči HC Škoda Plzeň.

Vše je nachystáno, jdeme na zápas!

00:01

00:30
    Po půl minutě hry si obě mužstva vyměnila pozdravy v útočném pásmu, do zakončení se ale ani jedno mužstvo nedostalo.

01:03
    Filip Suchý si nabruslil na osu hřiště, odkud vyslal střelu bekhendem, ta nicméně skončila na horní tyčkou.

01:37
    Jako první musel předvést zákrok Miroslav Svoboda, domácí gólman si ovšem našel puk ve své lapačce.

02:09
    Odražený kotouč si našel mezi kruhy domácí kapitán Jakub Kindl, ten hledal mezeru mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas.

03:02
    Tomáš Fořt našel na levém křídle rozjetéhop Miloše Kelemena, ten prověřil Svobodu střelou zápěstím z vrcholu kruhu, na plzeňského brankáře si ale nepřišel.

03:17
    Hosté podnikli rychlý výpad do brankoviště, Miroslav Svoboda ale udržel kotouč před brankovou čárou.

Nicméně tak jasné to nakonec nebylo, jelikož hlavní rozhodčí si jde celou situaci ještě prozkoumat s kolegou u videa.

03:17
    Podle některých záběru to nakonec vypadalo, že puk je celým objemem za brankovou čárou, nicméně rozhodčí to viděl jinak a po návratu na led rozpažil.

04:13
    Hosté jsou nadále v tlaku v útočné třetině, Plzeň se zatím ale velmi dobře brání.

05:12
    Tomáš Fořt se dostal ke střele ze slotu, Miroslav Svoboda puk vyrazil svým betonem do rohu ledové plochy.

06:01
    Svoboda opět drží puk ve své výstroji. Po zákroku domácího brankáře následuje první komerční přestávka.

06:36
    Indiáni se dostali do útočné třetiny, žádné ohrožení pro Růžičku z toho ale nebylo, Bruslaři opět rychle obrací hru.

07:33
    Bulířovi to v posledních zápasech lepí, domácí hráč to tedy opět zkusil rovnou na bránu, ranou z první od pravého mantinelu ovšem netrefil bránu.

08:23
    Puk si pod svá bedra vzal ještě nedávno plzeňský Matyáš Kantner, domácí obrana si ovšem jeho průnik po pravém křídle pohlídala.

09:09
    Nahození od modré čáry nepříjemně před Svobodou tečoval Jakub Kotala, puk po jeho teči si ale cestičku mezi tři tyče nenašel.

09:59
    V polovině první periody našel Jan Dufek před brankou zcela osamoceného Martinse Dzierkalse, jenomže tomu se puk zamotal pod brusle a lotyšský hráč v barvách Plzně ani nezakončil.

11:24
    David Šťastný mimo hru trefil ramenem do obličeje Jana Schleisse, domácí hráč se dlouho nezvedal z ledu, rozhodčí ovšem vylučovat nebudou, zřejmě ani jeden tento zákrok neviděl.

11:42
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Domácí nepřesně rozehráli, puk na modré čáře zachytil Pavel Kousal, rychlou přihrávkou oslovil na brankovišti MATYÁŠE KANTNERA, který Svobodu překonal rychlou střelou na vyrážečku. Pro Kantnera to je první branka za středočeský klub. Asistence: Pavel Kousal.
    11:42 Matyáš KANTNER - 0:1

12:33
    Hosté jsou nadále při chuti a na Scovodu se žene jedna střela za druhou.

12:50
    Otestovat Růžičku se rozhodl od pravého mantinelu Martins Dzierkals, jeho střela do protipohybu ovšem nenadělala brankáři Boleslavi velké potíže.

14:16
    Martin Pláněk hodil puk na plzeňskou střídačku. Následuje druhá komerční přestávka, po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:28
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Pláněk – 2 min., držení).

14:36
    Domácí vyhráli buly, z pravého kruhu hned pálil Bulíř, Růžička jeho pokus vyrazil pouze před sebe, Tomáš Mertl ovšem nedokázal puk dorazit za jeho záda.

15:23
    Plzeň si nyní sama vyhodila kotouč z útočného pásma.

15:48
    Ludwig Blomstand vzal na sebe odpovědnost z levého kruhu, jeho ostrou ránu ovšem dokázal Růžička vyrazit do rohu.

16:28
    Hosté v plném počtu. Domácí první nabídnutou početní výhodu nevyužili.

17:16
    Matyáš Kantner se opět dral do zakončení, na brankovišti nabízel hokejku k teči, Svoboda ovšem jeho úmysl přečetl a puk vyrazil.

17:19
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Valentin Claireaux – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

17:53
    Martinš Dzierkals udělal rychlou kličku na střed hřiště, jeho následná střela ale skončila na bránícím hráči Mladé Boleslavi.

18:02
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno. Petr Kodýtek napřáhl na vrcholu levého kruhu a jeho střelu těsně před Růžičkou usměrnil do brány FILIP SUCHÝ. Asistence: Petr Kodýtek', Jan Schleiss.
    18:02 Filip SUCHÝ - 1:1

18:47
    David Kvasnička se vydal na útočný výlet, na útočné modré se zbavil obránce Bruslařů, jeho následnou střelu ze slotu ale Růžička vyrazil.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:35
    Do velmi dobré pozice se dostal hostující obránce Petr Šidlík, ten dostal přihrávku do jízdy, krátce za modrou čárou nicméně poslal puk nad branku.

20:00

Je za námi úvodních dvacet minut a Škoda Plzeň zatím hraje s Mladou Boleslaví 1:1. Skóre otevřel ve dvanácté minutě explzeňský Matyáš Kantner, za domácí odpověděl dvě minuty před odchodem do šaten šikovnou tečí Filip Suchý. Více ze hry mají hosté, ale díky dobrému výkonu Svobody je stav nerozhodný.

Střely na bránu: 10 – 14.

Druhá třetina začne přibližně v 18:27.

20:01

20:20
    Martins Dzierkals dostal prostor na pravém kruhu, jeho svižnou ránu ovšem růžička dokázal vykrýt.

20:37
    V daleko lepší pozici byl nedlouho poté Jan Schleiss, domácí útočník mířil k pravé tyči, tam měl Růžička ovšem svou lapačku. Hezká akce od obou účastníků.

21:27
    Za hosty odpověděl ranou z pravé strany Pavel Kousal, jeho úmysl dokázal Svoboda přečíst a kotouč vyrazil daleko od své svatyně.

22:21
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Ludwig Blomstrand – 2 min., nedovolené bránění).

22:37
    David Šťastný vyslal nepříjemnou střelu ze slotu, Miroslav Svoboda jakoby nic proti jeho ráně zasáhl svou lapačkou.

22:47
    Domácí získali po buly kotouč na své hokejky a i hned ho poslal na opačnou stranu ledové plochy.

23:29
    Jakub Kindl si parádně splnil své obranné povinnosti. Na modré čáře vypíchl hostům kotouč a ten opět poslal až za Růžičku.

24:04
    Bruslaři se konečně dokázali usadit v útočné třetině, na pravé straně tentokrát vzal odpovědnost na sebe Tomáš Pospíšil, nicméně trefil jen prostředek brány, kde byl též zaparkovaný Miroslav Svoboda.

24:21

25:04
    Miloš Kelemen se dostal ke kotouči u pravé tyče, hostující hráč se dokázal s pukem otočit a následně i vystřelit. Hráč Bruslařů mířil pod horní tyčku, tem ovšem místo pro puk nebylo.

25:52
    Hlavní rozhodčí za brankou pár vteřin nyní hrál s hosty, puk se po odrazu dostal na modrou čáru, kde by připraven vystřelit Miloš Keleman, jeho ránu ovšem domácí gólman vykryl.

26:12
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jan Růžička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Mário Lunter.

26:53
    Michal Bulíř z pravého kruhu oslovil mezi kruhy volného Tomáše Mertla, ten následně mířil k levé tyči, tam měl ale Růžička svůj beton.

27:44
    Bulíř tentokrát nabil na modrou čáru Peteru Čerešňákovi, jehož ostrá rána ale mířila pouze doprostřed brány.

28:12

28:42
    Mário Lunter nepříjemně nahazoval puk bekhendem na brankoviště, tam ovšem kotouč nikdo z hostujících hráčů nezasáhl.

29:48
    Vojtěch Budík se dostal s pukem až na útočnou modrou čáru, jeho střelu zápěstím ale Růžička bez problémů vyrazil.

30:50
    Domácí váhali s rozehrávkou a Boleslav jim ho nakonec vzala. Rychlý brejk mohl zakončil zcela volný u pravé tyče Jakub Kotala, nicméně kotouč vůbec netrefil.

32:33
    Velkou rychlost ve středním pásmu nabral Ludwig Blomstrand, jeho ostrou ránu koupil Růžička do své masky, až mu krátce po zásahu sama spadla na ledovou plochu. Hostující brankář ale vypadá, že bude v pořádku.

32:59
    Ševc pouze odevzdal kotouč Michalu Bulířovi, ten vyslal jedovou ránu přes obránce, Růžička si ale i přesto našel puk ve své výstroji.

33:31
    David Bernad na druhé straně střílel z osy hřiště k pravé tyči, tam vykopl Svoboda svůj beton. Nadále tak platí stav 1:1.

34:37
    Pavel Kousal se z ničeho nic dostal po buly až před Svobodu, toho se snažil překonat rychlou střelou na vyrážečku, hostující forward ale branku minul.

36:09
    Spousta chyb je k vidění v dnešním duelu. Ani jedno mužstvo nehraje zrovna povedené utkání. Nahození od modré čáry zachytil Svoboda do své lapačky.

37:45
    Plzeň dlouhé vteřiny držela kotouč v útočném pásmu, vše nakonec vyvrcholilo střelou Bulíře od pravého mantinelu, Růžička jí ale viděl a bez větších problémů ji vyrazil.

38:39
    Mertl povedeným pasem vyslal kotouč na levou stranu, tam se ho ujal Martins Dzierkals, jenomže tomu se nepovedla klička proti obránci.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Ondřej Najman – 2 min., krosček).

39:53
    Lukáš Kaňák nahodil kotouč od modré čáry, Růžička ho zachytil do své lapačky. Zbývá posledních sedm vteřin druhé třetiny.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry a skóre nadále platí tak, jak ho určila první třetiny. Ve druhé části branka nepadla, navíc ani předvedená hra nebyla oku lahodící. Vše tedy vyvrcholí třetí části, kde už snad nějaké branky padnou.

Střely na bránu: 18 – 21.

Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:19.

40:01

40:27
    Plzeň dohrává na začátku třetí třetiny početní výhodu, nicméně na ledové ploše to zatím vůbec znát.

40:51
    Do zakončení se cpal lotyšský útočník Martins Dzierkals, jeho pokus ale skončil vedle brány, poté se branka Růžičky vychýlila ze své pozice.

41:25

41:35
    Dzierkals nejprve z pravého kruhu nepřekonal Růžičku, záhy se hosté dostali do rychlého přečíslení dvou na jednoho, odpovědnost na sebe vzal na levé straně Ondřej Najman, ale i Svoboda na druhé straně předvedl skvělý zákrok.

42:18
    Vojtěch Budík vyzkoušel pozornost Růžicky z ostrého úhlu, brankář Boleslavi si ale svědomitě pohlídal svou bližší tyč.

43:14
    Další nadějná akce Boleslavi, nicméně ta končí díky špatné přihrávce z pravého kruhu bez zakončení. Ve třetí třetině se zatím hraje hodně nahoru dolů.

44:32
    Michal Bulíř se dostal do rychlého úniku, domácí hráč už byl tváří v tvář Růžičkovi, toho ovšem rychlou střelou k pravé tyči nepřekonal. Poté byl ještě plzeňský hráč nedovoleně atakován hostujícím Ševcem.

44:32
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Martin Ševc – 2 min., hrubost).

44:53
    Čerešňák nabil na pravý kruh Bulířovi, jeho ránu ale zastavil pohotový Růžička svým betonem.

45:32
    Domácí zahráli vysokou holí, vhazovat se bude v útočné třetině Mladé Boleslavi.

45:32
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (hráčská lavice – 2 min., nesportovní chování). Trest odpyká Matyáš Kantner.

46:19
    Plzeň se ale zatím nemůže dostat k přímé střele na branku. Hostující obránci zatím svému brankáři hodně pomáhají.

46:32
    Hosté již ve čtyřech. Plzeň má před sebou ještě minutovou početní výhodu o jednoho muže.

46:37
    Jan Dufek, bývalý hráč Mladé Boleslavi, vyslal střelu od modré čáry, jeho pokus ale Růžička svou hokejkou vyrazil do ochranné sítě.

47:09
    Hosté se dokázali zadarmo dostat ke kotouči a ten bez váhání poslali na opačnou stranu ledové plochy.

47:32

48:40
    Krátce po buly si vzal na svou hokejku kotouč Martins Dzierkals, ten mířil k levé tyči, tu si ovšem Růžička dokázal pokrýt. Vhazovat se bude po pravici brankáře Mladé Boleslavi.

50:01
    Před námi je závěrečných deset minut třetí části. Zatím to nevypadá, že by mělo jedno z mužstev snahu rozhodnout.

51:07
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (David Kvasnička – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Pavel Kousal – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

51:45
    Sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách, spoustu prostoru dostal na levém kruhu Filip Suchý, jeho tvrdou ránu dokázal hostující brankář se štěstím vyrazit.

53:07
    Oba týmy hrají v plném počtu.

53:16
    Pavel Kousal se dostal do zajímavé pozice, když hostující hráč měl kolem sebe hodně prostoru. Kousal mířil nad beton Svobody, jenomže puk mu nakonec sjel z čepele hole a zakončení tak nebylo dle jeho představ.

Dnešní utkání sleduje 1000 diváků.

54:44
    Jan Dufek se snažil vysunout do akce Blomstanda, jenomže švédskému útočníkovi poslal přihrávku do ofsajdu a Plzeň tak nadějnou akci zakončit nemohla.

55:28
    Jan Schleiss dostal přihrávku z rohu k pravé tyči, šikovný útočník Škodovky poté rychle vystřelil, nicméně na brankáře Bruslařů to bylo málo.

56:07
    Dnešní utkání jde pomalu do finále a každá akce nyní může rozhodnout. Oba týmy si tak pečlivě střeží svou modrou čáru a velkých šancí je po hříchu málo.

56:56
    David Šťastný nic složitého nevymýšlel a krátce za modrou čárou hned střílel na Svobodu, ten jeho střelu vyrazil svou vyrážečkou do ochranné sítě.

57:31
    Krátce po buly vyslal nepříjemnou ránu Matyáš Kantner, jeho ránu ale Svoboda viděl a explzeňský hráč tak nevstřelil svou druhou branku dnešního večera.

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Obě mužstva si předhazují kotouče z vlastní třetiny. Přijde ještě rozhodující úder?

59:25
    Plzeň měla snahu rozhodnout, jenomže Martinš Dzierkals byl v postavení mimo hru, což neuniklo očím čárového rozhodčího.

60:00

Šedesát minut hry nenašlo vítěze dnešního duelu, utkání dvou Škodovek tak půjde do prodloužení. Obě branky dnešního večera padly již v první periodě. Za hosty se prosadil Matyáš Kantner, skóre za domácí srovnal Filip Suchý. Indiáni tak v letošní sezóně získávají proti Boleslavi svůj první bod v letošní sezóně, bude i druhý?

Střely na bránu: 32 – 32.

60:01

60:38
    Prozatím puk drží hosté, z hranice slotu pálil Šťastný, Svoboda ale jeho pokus dokázal vyrazit.

61:30
    Plzeň se zatím ke střele dostat nemůže, v dobré pozici byl Mertl, ale raději zahrál opět ke své brance.

62:06
    Petr Kodýtek byl na modré čáře pod tlakem a nakonec také o puk přišel.

62:15
    Plzeň ale získala puk zpět na své hokejky, Suchý předložil parádní pas Přikrylovi, ten ale utkání nerozhodl.

63:22
    Alex Lintuniemi chtěl jít do zakončením, do toho ho ovšem nepustil Michal Bulíř, který dnes hraje skvěle dopředu i do obrany.

63:55
    Zkoumá se video. Tomáš Mertl předložil pas před branku Vojtěchu Budíkovi, jenž puk doslova zadkem dopravil do brány. Bude gól z půlky rozhodující moment v dnešním duelu?

63:55
    Dnešní utkání opravdu mohl rozhodnout jen moment jaký je tento. Tomáš Mertl našel na levé straně VOJTĚCHA BUDÍKA, který v pádu zadkem dovezl puk do sítě. Plzeňský obránce tak parádně oslavil dnešní prodloužení smlouvy v plzeňském klubu. Asistence: Tomáš Mertl.
    63:55 Vojtěch BUDÍK - 2:1

Je dobojováno, druhý bonusový bod tak bere plzeňská Škodovka. Utkání bylo vyrovnané a zaslouženě dospělo až do prodloužení. V něm měla více štěstí domácí Plzeň.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku čtvrtečního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů z plzeňské LOGSPEED CZ Arény se opět budu těšit, na shledanou. (20:11:47)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 19. F. Suchý (Kodýtek, Schleiss), 64. Budík (Mertl) – 12. Kantner (P. Kousal)

Trenér: Václav Baďouček, Miloš Říha.

Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Brejcha, Votrubec.