Vladivostok – Petrohrad 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 3:2 (po pr.) | Barys – Ufa 1:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Kazaň 1:5 (kon.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Minsk – Magnitogorsk 1:0 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 29.12.2021, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Tímto se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek dne! (16:07:33)

Československá stopa:

Michal Čajkovský (SIB) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:37
    Lukáš Klok (NIZ) - 0+0, 0 střel, čas na ledě 26:44
    Ronald Knot (NIZ) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:09

Sibir tak odskočil svému sousedovi ve východní polovině soutěže, čímž se zase o krok přiblížil play-off. Nižněkamsk si připsal cenný bodík v boji o vyřazovací část, ale čeká ho ještě náročná fuška.

Obránce Jyrki Jokipakka se tak stává hrdinou zápasu, protože rozhodl prodloužení, v němž byli hosté aktivnějším týmem. Šance si však nevytvořili, udělali jednu chybičku a bonusový bod zůstává v Novosibirsku.

62:57 Jyrki JOKIPAKKA - 3:2

62:57
    Sibir právě vstřelil branku!
    Krása prodloužení tří na tři v plném světle! Nižněkamsk byl více na puku, jenže pak zaváhal na útočné modré a nastartoval brejk domácích, po němž Litovčenko našel z levé strany JYRKIHO JOKIPAKKU a ten rozhodl! Asistence: Vjačeslav Litovčenko.

62:50
    A máme tu rychlý brejk domácího týmu, protože dva hráči Nižněkamsku v útočném pásmu propadli!

62:25
    Neftěchimik se rychle vrací do domácího pásma, ale na střelecké zakončení stále čeká. Sibir tahá za kratší konec provazu.

62:05
    Novosibirsk úspěšně vyhazuje kotouč až na Tuohimaovu hůl a odjíždí vystřídat.

61:46
    Na tahu je znovu Nižněkamsk, který už operuje kolem Säteriho branky – zatím bez střelby.

61:09
    Galimov se nakonec natlačil mezi kruhy, jenže při zakončení mu domácí hráč zablokoval hůl.

60:51
    Trojice nižněkamských hráčů kroužila na soupeřově polovině, ale zakončit nedokázala a raději se vrací za svou branku.

60:27
    První vážnější šanci prodloužení si připsal Li, jehož průnik po levé straně končí nepřesnou střelou k zadní tyčce.

60:01

Oba týmy mohou být spokojené. Novosibirsk pochopitelně doma ztratil, ale vzhledem k průběhu zápasu by měl bod brát, protože Nižněkamsk měl zejména ve druhé polovině utkání střelecky navrch.

Body se budou dělit! Zaslouženě. Oba týmy prokázaly nárůst formy, a přestože šli domácí v závěru do vedení pěknou trefou Jegora Alanova, hosté dokázali vzápětí vyrovnat, když se okamžitě po buly prosadil Vjačeslav Leščenko. Utkání tak rozhodne nastavení.

60:00

59:50
    Novosibirsk sice rychle zastavil rodící se brejk hostů, ale zdá se, že sám už zaútočit nedokáže.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 28. Šarov (Šenfeld, N. Shore), 55. J. Alanov (O. Li, Ilja Morozov), 63. Jokipakka (Litovčenko) – 19. Miťakin (Porjadin), 57. V. Leščenko (Gimatov)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri – D. Bodrov (A), Jokipakka, Ilja Morozov, Kudako, J. Alanov, Čajkovský, D. Ovčinnikov, N. Jefremov – Litovčenko, N. Shore, O. Li – Šenfeld, Pjanov, Šarov (A) – Setdikov, Goluběv, Česalin (C) – A. Jakovlev, V. Komarov, N. Korotkov.
    Trenér: A. Martěmjanov

Neftěchimik Nižněkamsk: Tuohimaa – M. Sidorov, Klok, K. Vorobjov (A), Knot, Sevosťjanov, Berezin (A) – Chajrullin (C), Miťakin, Porjadin – Šafigullin, J. Popov, Bikmullin – D. Popov, Ansel Galimov, V. Leščenko – Gimatov, Čiviljov, Arťuchin.
    Trenér: O. Leonťjev

Rozhodčí: Bukin, Soin – Koljasnikov, Stroganov

Diváci: 3 450