Toronto – Ottawa 6:0 (kon.) | Minnesota – St. Louis 4:6 (kon.) | Seattle – Vancouver 2:5 (kon.)
Los Angeles – Philadelphia 6:3 (kon.) | NY Rangers – Tampa 4:0 (kon.) | Detroit – Boston 1:5 (kon.)
Pittsburgh – San Jose 8:5 (kon.) | Colorado – Anaheim 4:2 (kon.) | Washington – New Jersey 3:4 (po pr.)
Vegas – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Detroit Red Wings
1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Boston Bruins
Neděle 02.01.2022, 19:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek večera! (21:53:37)
    Hokejisté Bostonu odehráli v Detroitu povedený zápas.

1. Patrice Bergeron (BOS) 1+0
    2. Tomáš Nosek (BOS) 1+1
    3. Jeremy Swayman (BOS) – 23 zákroků, úspěšnost 95,8 %

Československá stopa:
    Filip Hronek (DET) – 0+0, -3 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 19:12
    Filip Zadina (DET) – 0+0, -2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 12:29

David Pastrňák (BOS) – 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:34
    Tomáš Nosek (BOS) – 1+1, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 14:14

Alex Nedeljkovic (DET) – 32 zákroků, 5 OG, úspěšnost 86,5 %, odchytal 59:25
    Jeremy Swayman (BOS) – 23 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,8 %, odchytal 60:00

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:37 (6:15, 10:8, 8:14)
    Zblokované střely – 10:15
    Vyhraná vhazování – 27:26
    Trestné minuty – 15:17
    Hity – 26:15

Hokejisté Detroitu dnes nestačili na Boston, kterému podlehli 1:5. Domácí přitom skórovali jako první, ve 12. minutě je poslal do vedení Tyler Bertuzzi, ovšem pak už se prosazovali pouze Medvědi. Ještě v úvodní části srovnal Patrice Bergeron. V prostřední dvacetiminutovce se trefil pouze Erik Haula a závěrečnou třetinu pak Bruins ovládli. Po krásné nahrávce Halla zvýšil na 3:1 Charlie McAvoy a poté přišly také chvíle českého útočníka Tomáše Noska. Ten nejprve nabil Reillymu, po jehož ráně úspěšně dorážel Trent Frederik a v 51. minutě se radoval sám. Po rychlém protiútoku uzavřel skóre střelou mezi Nedeljkovicovy betony.

59:50
    Hosté odpálili puk za branku soupeře. Rozhodčí už pustili zakázané uvolnění a nechají utkání dohrát.

59:02
    Nahození Naměstnikova od levého mantinelu se dostala ke slovu lapačka hostujícího gólmana.

58:58
    Swayman ještě raději přikryl nahozený kotouč. 62 sekund do konce utkání.

58:29
    Zápas se už dohrává. O vítězství Bostonu je pár minut již rozhodnuto.

57:13
    Taylor Hall se na levém křídle hezky uvolnil a navedl si puk na osu. Jeho bekhendovou střelu vyrazil Nedeljkovic.

56:40
    Hosté šetřili čas v útočném pásmu. Za brankou přeci jen ukončil jejich kombinaci Seider a dopředu se může vydat Detroit.

55:49
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Poslední reklamní přestávka.

55:16
    Detroit je už kompletní. Do konce schází necelých pět minut.

54:59
    Po nahrávce Coylea střílel od modré čáry Matt Grzelcyk. Neměl přesná mířidla.

54:13
    Tahle přesilovka Bostonu zatím není moc povedená. Hosté už ale nemají kam spěchat.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Bertuzzi (DeKeyser, Dylan Larkin) – 15. Bergeron (Craig Smith, B. Marchand), 28. Haula, 46. McAvoy (T. Hall, Coyle), 48. Frederic (M. Reilly, T. Nosek), 51. T. Nosek (O. Steen, McAvoy)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, DeKeyser (A), Hronek, M. Staal (A), G. Lindström, Oesterle – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Bertuzzi – P. Suter, Naměstnikov, Fabbri – Zadina, Erne, M. Rasmussen – Gagner, Rowney, Veleno.
    Trenér: Blashill

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo (A), M. Reilly, Clifton, Forbort – Craig Smith, Bergeron (C), B. Marchand (A) – Pastrňák, Haula, T. Hall – N. Foligno, Coyle, DeBrusk – O. Steen, T. Nosek, Frederic.
    Trenér: Cassidy

Rozhodčí: St. Pierre, Nicholson – Pancich, Brisebois

Diváci: 17 973