Edmonton – Dallas 5:2 (kon.) | Arizona – Chicago 3:4 (po pr.) | Seattle – Colorado 3:2 (kon.)
Vegas – Washington 4:3 (po pr.)
Seattle Kraken
3:2 (3:1, 0:0, 0:1)
Colorado Avalanche
Čtvrtek 21.04.2022, 04:07 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji pěkné čtvrteční ráno. (06:36:49)

Hity: 17:24

Domácí měli fantastický vstup do utkání, naopak český brankář Colorada Francouz by na něj asi nejraději zapomněl. Ve druhé minutě zápasu si myslel, že se bude pískat icing, ale hrálo se dál, k puku se dostal Kole Lind a otevřel skóre Jen čtyři minuty nato už to bylo 2:0, když se trefil střelou z pravého kruhu přesně do horního růžku Jordan Eberle a v 15. minutě překonal Francouze potřetí Yanni Gourde díky šťastnému odrazu bruslí. Až poté se povedlo Coloradu snížit, přesnou střelou pod horní tyč se prosadil Cale Makar. Ve druhé třetině žádná branka nepadla, zejména proto, že do výborné formy se dostali oba brankáři. Colorado se snažilo tlačit, ale nevyužilo dvě přesilovky. Zároveň se v jeho obraně objevovala okénka, která však nedokázal využít Seattle kvůli skvělému Francouzovi. Ve třetí třetině se hosté pokusili vystupňovat svůj tlak, ale povedlo se jim pouze snížit, když se v 57. minutě prosadil z dorážky MacKinnonovy střely Artturi Lehkonen. Víc už ale Colorado nestihlo.

Střely na branku ve 3. třetině: 6:10.

Zápas je za námi, Seattle v dramatickém duelu nakonec na domácím ledě udrželo vedení získané v první třetině a porazilo favorizované Colorado 3:2.

59:51
    Hosté vytvořili velký tlak na branku, ale kotouč zůstal nakonec uvězněný pod tělem Grubauera.

59:39
    Oddechový čas pro domácí.

59:39
    Domácí minuli z dálky prázdnou branku a píská se zakázané uvolnění.

59:24
    MacKinonovu střelu z levé strany Grubauer fantasticky vyrazil betonem.

59:05
    Colorado opět odvolává brankáře.

58:44
    Jenže Coloradu se nepovedlo založit útok, píská se jejich zakázané uvolnění.

58:25
    Teď už je Francouz na střídačce a hosté to zkouší v šesti!

57:59
    Francouz už mířil na střídačku, ale puk se k němu zase přiblížil, takže ještě zůstává v brance.

57:20
    Viktor Rask mohl hned zase vrátit domácím dvougólové vedení. Francouz vůbec nevěděl kde má kotouč a ten mezitím proletěl mezi jeho zády rovnoběžně s brankovou čárou.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 2. Lind (Borgen, V. Rask), 6. Eberle (Beniers, Donato), 15. Gourde (McCann, Kuhlman) – 18. Makar (Kadri, Compher), 57. Lehkonen (Ničuškin, MacKinnon)

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – H. Fleury, Soucy, A. Larsson (A), Vince Dunn, Borgen, Oleksiak – Eberle (A), Beniers, Donato – Kuhlman, Gourde (A), McCann – Donskoi, Sheahan, Sprong – Lind, Wennberg, V. Rask.
    Trenér: Hakstol

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar (A), Byram, Manson, Girard, J. Johnson, MacDermid – Ničuškin, MacKinnon (A), Lehkonen – Burakovsky, Kadri, Cogliano – Compher, N. Sturm, Newhook – L. O'Connor, Meyers, Helm.
    Trenér: Bednar

Rozhodčí: Rehman, Walsh – Rody, Galloway

Diváci: 17 151