Čtvrtek 21.04.2022, 17:30 • Spišská Nová Ves • Euro Hockey Challenge

Odveta je na programu v sobotu opět na slovenském ledě. Z mé strany je to již vše. Přeji krásný zbytek večera! (19:53:43)
    Čeští hokejisté nestačili na Slovensko.

Střely na branku – 24:24 (5:8, 14:11, 5:5)

Český tým si dnes připisuje druhou porážku v přípravě v řadě, se Slovenskem padl 1:3. Konečný výsledek se zrodil už v první polovině utkání. V úvodní části otevřel skóre v přesilovce Peter Čerešňák. Na tento gól ještě rychle odpověděl z úniku Matěj Blümel, ovšem na domácí zásahy ze začátku druhé třetiny už Češi reagovat nedokázali. Ve 22. minutě se prosadil Alex Tamáši a po něm ještě liberecký Mislav Rosandič. Snížení pak odmítl Hladonik, který nepřekonal brankáře Tomka ani z trestného střílení. Ve třetí dvacetiminutovce pak Slovensko velmi dobře bránilo a šancí se už mnoho neurodilo. Nic na tom nezměnila ani česká přesilovka v závěru, která byla vylepšena i o odvolaného gólmana Kváču.

59:54
    Slováci odehráli puk do středního pásma a je definitivně jasno!

59:34
    David Jiříček mířil z osy hřiště těsně vedle!

58:54
    Holík posílal puk za branku, kde ale nikdo ze spoluhráčů nebyl. Další vyhození. Tahle hra 6 na 4 se zatím českému týmu hrubě nedaří.

58:26
    Krištof opět posílá kotouč daleko do bezpečí z pohledu Slovenska.

58:10
    Slováci hned vyhodili.

58:02
    Oddechový čas Kariho Jalonena. Kváča už zůstane na střídačce!

58:02
    Andrej Kollár dostává dvě minuty za držení Davida Jiříčka. Přesilovka českého týmu bude zřejmě vylepšena i odvoláním brankáře Kváči.

57:46
    Signalizované vyloučení na slovenské straně. Český tým zatím na puku a využívá výhody.

56:08
    Jiří Černoch dostal od Zdráhala puk na osu. Branku netrefil.

55:31
    Slovenské vyhození směřovalo na Kváču. Ten chytil puk do lapačky a hned rozehrál pro spoluhráče.

54:58
    Zdráhal byl v útočném pásmu dříve než puk. Pískán ofsajd. Na řadě je poslední reklamní přestávka.

54:34
    Domácí vyhazují tak, že to není icing a Česko zase ztratilo nějaké cenné sekundy.

53:59
    Už jen šest minut do konce třetí třetiny. Slováci dobře brání, český tým se nedostává do větších šancí,

52:32
    Puk prošel předbrankovým prostorem až k obránci Liborovi Zábranskému, který z první pálil jen do plexiskla za slovenskou brankou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Čerešňák (Krištof, Liška), 22. Tamáši (Kollár, Ivan), 29. Rosandič (Minárík, Sukeľ) – 10. Blümel (Holík, Kaňák)

Slovensko: Tomek (Riečický) – Rosandič (A), Čerešňák (C), Jánošík, Bučko, Ivan, Mudrák, Koch, Romančík – Liška, Krištof (A), Lantoši – Mucha, Sukeľ, Faško-Rudáš – Valach, Tamáši, Kollár – Honzek, Mikúš, Minárik.
    Trenér: Craig Ramsey

Česko: Kváča (Lukeš) – Ščotka (C), Zábranský, Krejčík, Jeřábek (A), Sklenička, Jiříček, Kaňák, Budík – Smejkal, Holík, Blümel – Zdráhal, Černoch, Cienciala – Flek (A), Kodýtek, Kousal – Fridrich, Hladonik, Beránek – Lang.
    Trenér: Kari Jalonen

Rozhodčí: Snášel (CZE), Korba (SVK)