Larnaka – Midtjylland 1:1 (3:4 po pen.) | Plzeň – Helsinki 5:0 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Maribor 1:0 (kon.)
Dudelange – Pjunik 1:4 (kon.) | Shkupi – Dinamo Záhřeb 0:1 (kon.) | Shamrock – Ludogorec 2:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
5:0 (3:0)
HJK Helsinki
Úterý 26.07.2022, 19:00 • Doosan Arena, Plzeň • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku úterního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů plzeňské Viktorie se opět budu těšit, na shledanou. (20:53:56)

Soupeřem Plzně ve třetím předkole Ligy mistrů bude moldavský mistr Šerif Tiraspol, který vyřadil slovinský Maribor. V dvojutkání padl jediný gól, v tom druhém ho v 88. minutě vstřelil Momo Yansane.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 19:8.

Je dobojováno. Viktoria Plzeň poráží svého finského soka vysoko 5:0 a čeká jí podzim v evropských pohárech. Již v prvním poločase vstřelila Plzeň tři branky a ve druhém další dvě. Dvě branky dal Jan Sýkora, po jedné pak Luděk Pernica, Lukáš Hejda a svůj první za Viktorii Jan Kliment.

90+3

90+2
    Václav Pilař se také mohl dočkat branky, ze střední vzdálenosti napálil balon na bránu a gólman Hazard vytáhl fantastický zákrok.

90+1
    Hosté se nadechovali k poslednímu útoku, leč u dlouhé přihrávky byl jako první JIndřich Staněk, který dnes nemusel prakticky ani jednou zasahovat.

90
    Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví nad rámec normální hrací doby dvě minuty.

89
    Zápas už se prakticky jen dohrává, o postupujícím už je od prvního poločasu jasno. Lepší výsledek si Viktoria na úvod nemohla přát.

88
    Stadionem proudí mexická vlna, fanoušci si dnešní zápas užívají až do poslední minuty.

87
    Hosté zkoušejí vstřelit alespoň čestný úspěch, leč vypadá to, že jim dnes není přáno.

86
    Celá Doosan Aréna je nyní na nohou a všichni jako jeden muž skandují a ženou své miláčky za další útočnou akcí.
    84. Jan KLIMENT - 5:0

84
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je to tady, Viktoria střílí pátou branku! Libor Holík opět dostal spoustu prostoru na pravé straně k centru a jeho přihrávku na zadní tyč skvěle umístil hlavou do sítě JAN KLIMENT. To je debut!

83
    Jan Sýkora se opět dostal s balonem až do pokutového území, dle názoru fanoušků za brankou se měl následně kopat rohový kop, rozhodčí ovšem shodně byli jiného názoru,

82
    Václav Pilař se přes bránicí hráče do šance nedostal, hosté tak budou alespoň vhazovat.

81
    Zápas se nám přehoupl do své závěrečné desetiminutovky, dočkáme se ještě nějaké branky?

80
    Střídání v týmu HJK Helsinki:
    ze hřiště odchází Santeri Hostikka, přichází Casper Terho.
    80. Matej Trusa hlavou branku soupeře těsně přestřelil.

Jakub Štěrba

Branky: 10. Pernica (Kalvach), 21. Sýkora, 31. Hejda (Sýkora), 73. Sýkora (Havel), 84. Kliment (Holík)

Karty:   34. Hejda (PLZ)

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Řezník (46. Holík), Pernica, Hejda (C) (62. Kaša), Havel – Bucha, Kalvach – Kopic (77. Trusa), Sýkora, Mosquera (69. Pilař) – Chorý (62. Kliment).
    Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička – Qose, Pilař, Kliment, Trusa, Cadu, Čihák, Dedič, Kaša, Holík, Ndiaye.

Trenér: Michal Bílek.

HJK Helsinki: Hazard – Tenho (C), Hoskonen, Raitala – Browne, Peltola (71. Yli-Kokko), Hetemaj, Hostikka (80. Terho), Murilo (57. Soiri) – Abubakari (57. Serrarens), Radulović (46.Arajuuri) .
    Náhradníci: Tannander – Arajuuri, Terho, Soiri, Tanak, Serrarens, Yli-Kokko.

Trenér: Toni Koskela.

Rozhodčí: Stavrev – Kostadinov, Lika (všichni MKD).