Německo – Finsko 1:4 (kon.) | Kanada – Slovensko 9:1 (kon.) | Česko – USA cz 3:1 (kon.)
Švýcarsko – Slovensko 2:3 (po pr.)
Kanada
9:1 (2:0, 4:0, 3:1)
Slovensko
Středa 03.08.2022, 03:00Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Hokejisté Kanady v tomto zápase vyhrávají naprosto zaslouženě a jednoznačně. Svého soupeře přestříleli 63:20.
    Nejlepší hráči zápasu Andrej Párička a Brayden Yager. (05:45:26)

59:34
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Zach Benson – 2 min., sekání.

59:20
    Damian Slávik si dokázal poradit se střelou soupeře, desátou branku Kanadě nedovolil.

58:56
    Slovensko vyhazuje přes všechny čáry, poslední minuta hry.

58:34
    Vyloučení v týmu Slovensko:
    Luboš Stahoň – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

58:33
    Carson Bjarnason musel zasahovat proti střele soupeře. Následně se na ledě strhla potyčka. Zakončoval Luboš Stahoň.

58:20
    Kanadští hokejisté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují.

58:10
    Hra je přerušená, slovenský brankář má nějaké drobné problémy s maskou.

58:00
    V poklidném tempu se utkání dohrává, probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:24
    62:19, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, velkou převahu mají hráči Kanady.
    56:21 Peter CÍSAR - 9:1

56:21
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Tak se nakonec prosazuje také Slovensko. Po krásné individuální akci posla střelou přes obránce kotouč pod horní tyč aktivně hrající PETER CÍSAR. Bez asistence.

55:35
    Damian Slávik si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Jordan Tourigny. Bude se vhazovat.

55:18
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Kanada dominuje, hraje aktivně a dál si vytváří šance.

54:45
    Kalan Lind pálil, Damian Slávik kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

54:20
    Tanner Howe se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho rána končí vedle branky.

53:52
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Kanadský tým pokračuje v útočné hře, tlačí se do zakončení.

53:05
    Cameron Allen – 2 min., nesportovní chování.

Peter Císar – 2 min., hrubost.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Yager (Molendyk, Ritchie), 16. Benson (Price, Yager), 28. Yager (Price, Benson), 30. Howe (Ratzlaff, Cristall), 34. Heidt (Barlow, Rehkopf), 40. Allen (Cristall, Wood), 45. Heidt (Barkey), 45. Gauthier (Benson), 50. Molendyk (Yager, Ritchie) – 57. Císar

Kanada: Bjarnason (Ratzlaff) – Molendyk, Bonk, Price, Tourigny, Weinstein, Allen, MacKinnon – Benson, Yager, Gauthier – Cataford, K. Lind, Ritchie – Cristall, Rehkopf, Wood – Heidt, Barkey, Barlow – Howe.
    Slovensko: Urban (50. Slávik) – Chromiak (C), Baran, Eperješi (A), Pišoja, Barcík, Petráš, Beluško – Cedzo, Pobežal, Císar (A) – Molnár, Jenčko, Kukumberg – Pekarčík, Dej, Kurila – Stahoň, Párička, Maruna – Rohal.