K. Vary – Mountfield HK 2:1 (kon.) | HC Slovan – Sparta 1:6 (kon.) | Davos – Salzburg 2:1 (kon.)
Ukrajina – Vítkovice 4:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 5:0 (kon.) | HS Riga – HC Slovan 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Salzburg 0:5 (kon.) | Sparta – Vítkovice 5:3 (kon.) | Třinec – Davos 1:3 (kon.)
HS Riga – Ukrajina 6:5 (2:0 po s.n.)
Mountfield HK
0:5 (0:1, 0:0, 0:4)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 05.08.2022, 16:00 • Werk Arena, Třinec • President Cup

Rakouský celek ve třetí části zcela rozstřílel hradecký tým, naopak Východočeši nebyli schopni překonat nejlepšího hráče Salzburgu brankáře Windhofera a zaslouženě končí zápas bez bodu.

Co to znamená pro další vývoj? Salzburg si do tabulky skupiny A připsal první tři body a bude čekat na vývoj posledního zápasu ve skupině mezi Třincem a Davosem. Hradec je po úvodním dnu na nule.

Nejlepší hráči: Jakub Bednář – Tobias Windhofer. (18:22:37)

59:40
    Ještě jedno vyloučení. Hradec bude mít dvojnásobnou přesilovku, protože Luca Kogler vyhodil puk mimo hrací plochu, což je posouzeno jako zdržování hry.

59:32
    Ivan Zelenov poslal k ledu za pomocí hokejky protihráče a závěr zápasu stráví na trestné lavici za hákování.

59:11
    Už to vypadalo na čestný úspěch, puk do úniku dostal Bednář, najel si před Windhofera, ale rakouského gólmana neprostřelil!

57:47
    Vojtěch Aschenbrenner a poté také Pavlík zkusili střílet v útočném pásmu, oba trefili pouze bránící hráče.

57:18
    Další vyhození Hradeckých už zamířilo do útočného pásma a Východočeši jsou v plném počtu.

57:04
    Hradečtí vyhodili puk za obrannou modrou čáru.

56:38
    První minuta přesilovky Salzburgu jako by nebyla. Co druhá? Od levého mantinelu vystřelil Gesson, ale trefil jen beton brankáře Petříka.

55:37
    Rychlý únik Hradeckých zastavil čárový rozhodčí odpískáním ofsajdu.

55:16
    Faul loktem a opět se vylučuje. Hradecký tým oslabil Filip Samek, který v krátké době podruhé fauloval.
    53:58 HEIMEL - 0:5

53:58
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Co nejde Hradci, to jde Salzburgu. TIP HEIMEL dostal v útočném pásmu krátkou přihrávku od Gessona, natáhl ke střele a poslal puk přesně do levého horního růžku! Asistence: Adrian Gesson, Rio Kaiser – 0:5.

53:39
    Hradci se nedaří v útoku. Pavlík objel branku a zkusil zakončit od pravé tyče, jenže ani on neprostřelil Windhofera.

53:02
    Od modré pálil Daníček, po jeho prudké ráně zazvonila pravá tyč Windhoferovy branky.

52:42
    Střelu Vítka z levého kruhu hráči Salzburgu zablokovali.
    51:24 V. ZELENOV - 0:4

51:24
    K trestnému střílení se postavil VASILIJ ZELENOV, který si najel před branku, forhendovou kličkou zcela zmátl gólmana Petříka a uklidil puk do prázdné branky – 0:4!

51:24
    Samek podrazil Schellangera a rozhodčí nařídili trestné střílení.

51:03
    Trenér Hradce Králové si vzal oddechový čas.

51:03
    Jen co přesilovka Salzburgu skončila, přišel faul Becka, který seknul jednoho z hradeckých hráčů, a přesilovku si zahraje Hradec.

50:17
    Hradec se vydal do útoku, ale Vojtěch Aschenbrenner nezakončil akci levou stranou střelou. Následoval protiútok, po kterém byli hráči Salzburgu přesnější, ale Hradec má v brance Petříka, který šanci soupeře chytil.

49:33
    Nahození hráčů Salzburgu propadlo až k brankáři Petříkovi, který před klouzajícím soupeřem přikryl puk.

48:59
    Salzburg si zahraje přesilovou hru. Za zásah do oblasti hlavy a krku byl vyloučen Jakub Jón. Výše trestu: dvě minuty.
    47:54 KOGLER - 0:3

47:54
    Rakušané byli znovu při chuti, dostali se do útočného pásma a zakončili. Přihrávku zpoza branky Hradečtí sice zachytili, ale skákavý puk se dostal k LUCOVI KOGLEROVI, který ze vzduchu napálil puk do branky – 0:3.
    46:11 V. ZELENOV - 0:2

46:11
    Rakušané bleskově využili přesilovou hru. Po vyhraném buly vystřelil od modré čáry Kaiser, k odraženému puku se dostal VASILIJ ZELENOV a po kličce do forhendu uklidil puk do odkryté branky! Asistence: Rio Kaiser – 0:2.

46:05
    Jedlička po odpískání sundal na led Gessona a čeká ho trest. Dvě minuzy za nedovolené bránění.

45:51
    Hradečtí se snaží s výsledkem něco udělat, nepřesný pas hráčů Salzburgu končí zakázaným uvolněním.

44:42
    Wotschinski objel hradeckou branku ve směru hodinových ručiček a zkoušel zakončit z otočky, jenže Petřík odolal. Po následné rozmíšce sudí vykázali hru do středního pásma.

43:12
    Nahození Černého od modré čáry prolétlo kolem levé tyče, puku se zmocnili Rakušané a vyhodili jej do útočného pásma.

42:42
    Jón o pár sekund později zkusil vystřelit z mezikruží přes obránce, ale Windhofer si poradil i s touto akcí.

42:31
    Nahození Jóna z levé strany modré čáry minulo branku.

42:06
    Aktivní pohyb Salzburgu dělá Hradeckým problémy.

41:22
    Hradec si zahraje přesilovku. Na dvě minuty za držení byl vyloučen Julian Beck.

41:19
    Tečovaná střela Daníčka od modré čáry se odrazila k pravé tyči, kde číhal Hendrych, ale ten z voleje orazítkoval tyč!

40:27
    Hradečtí se hned v úvodu dostali do šance, po přihrávce Vojtěcha Aschenbrennera od mantinelu střílel z mezikruží Pavlík, ale prudkou střelou přestřelil branku.

40:01

Až na zápas mezi Třincem a Karlovými Vary to vypadá na skupinu chudou na góly. Na jeden gól z první třetiny celky navázaly nulou, bohužel ani v ofenzivní části to nebylo nijak výživné na zajímavé momenty. Uvidíme, co ukáže třetí třetina.

40:00

39:29
    Salzburg je kompletní, brankář Petřík sledoval nepovedenou střelu Vasilije Zelenova zpoza levého kruhu, která minula branku.

38:55
    Daníčkovi nesedla střela od modré čáry, puk pouze proklouzl mezi kruhy, kde byli připraveni hráči Salzburgu a kotouč vyhodili do útočného pásma.

38:17
    Po souboji u mantinelu vznikla menší šarvátka mezi Mrázem a Baumannem. Rozhodčí nebudou vylučovat, ale vykázali hru do středního pásma.

37:17
    Hradec bude mít v závěru druhé třetiny výhodu další přesilové hry. Za krosček byl vyloučen na dvě minuty Rio Kaiser.

37:12
    Bednář se zkoušel protáhnout po pravé straně, prvního protihráče zvládl obejít, druhého už ne.

36:42
    Nahození Schellangera od levého mantinelu pokryl brankář Petřík.

35:53
    Salzburg chtěl ukázat akci na jeden dotek, ale poslední přihrávka postrádala přesnost. Puku se zmocnili hradečtí obránci a po závaru před východočeskou brankou i gólman Petřík.

35:20
    Petřík znovu zasahoval, když střelu Ivana Zelenova od pravého mantinelu sklepl k brankáři Baumann.

34:59
    Střelu Kaisera od modré čáry jeden z hráčů tečoval před Petříkem, ale puk se jen odrazil od zadního mantinelu.

34:16
    Salzburg úvodní oslabení přežil bez ztráty gólu, nyní už je kompletní.

33:58
    Hradeckým dlouho trvá příprava na střelu. Po dlouhém křížném pasu Jóna střílel z pravého kruhu Vojtěch Aschenbrenner. Brankář Windhofer měl dost času na to, aby se přesunul k druhé tyči a střelu kryl.

33:08
    Po křížné přihrávce Jakuba Aschenbrennera střílel z levého křídla Bolehovský, ale opět nepřesně.

32:34
    Bolehovský střílel z levé strany téměř od mantinelu a nepřipravenou střelu poslal vedle branky.

31:59
    Poprvé se bude vylučovat na straně Salzburgu. Konstantin Hummer zahákoval protihráče a následuje dvouminutový trest.

30:35
    Hendrych vykouzlil zpoza branky zajímavou přihrávku před brankoviště, kde byl Jón, ale ten z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře Windhofera.

30:02
    Ivan Zelenov prostřelil z levé strany brankáře Petříka, ale puk se odrazil od vnější části brankové konstrukce zpět do hry.

29:02
    Hradečtí se dopustili zakázaného uvolnění, rozhodčí si ještě vyměňuje názory s trenérem východočeského celku.

28:30
    Dlouho se nehrálo, nahození od mantinelu přikryl gólman Windhofer. Vhazování po levici rakouského brankáře.

28:17
    Branka je opravená, může se hrát.

28:17
    Na druhé straně po průniku Hendrycha byla posunuta branka Salzburgu. Sudí přerušili hru, nyní je třeba udělat nové díry v brance.

28:08
    Kaiser vjel středem hřiště do útočného pásma, objel si bránícího soupeře a poté vystřelil na delší tyč, avšak branku netrefil.

27:10
    Salzburg první půl minutu strávil ve vlastním pásmu, následně se na pár sekund poohlídl u soupeře a za pomocí hradeckých hráčů zamířil zpátky. Přesilovka se Rakušanům nedaří.

26:16
    Bude se vylučovat a znovu na straně Hradce. Dvouminutový trest si odpyká Marek Mráz za nedovolené bránění.

24:06
    Vojtěch Aschenbrenner nedostal puk přes o mantinel do středního pásma, ke kotouči se dostali hráči Salzburgu, Vasilij Zelenov přihrál před branku Hummerovi, který zamíchal s pukem před Petříkem, ale přes klečícího gólmana Hradce kotouč do branky nedostal.

23:29
    Daníček se průnikem po mantinelu vyhnul dvěma napadajícím hráčům, ale nakonec za brankou o puk přišel.

21:58
    Po přihrávce Haiböcka střílel z pravého kruhu Gesson, brankář Petřík střelu dobře viděl a schoval puk do výstroje.

21:39
    Do akce musel jít gólman Petřík, který zneškodnil nahození Hummera od levého mantinelu.

20:46
    Hradečtí hrají v plném počtu.

20:20
    Hradečtí vyhráli buly a zamířili do útočného pásma, kde se pokusil o střelu Černý, ale jeho pokus byl zablokován.

20:01

První třetina česko-rakouského souboje je minulostí. Salzburg byl po většinu dvacetiminutovky lepším týmem, dokázal si vybojovat několik přesilovek a nakonec skóroval ze samostatného úniku, který proměnil v jediný gól Kogler.

20:00

19:53
    Kogler se s pukem protáhl až za hradeckou branku, ale do zakončení se nedostal.

19:30
    Hradeckým se daří získávat puky a vyhazovat je z vlastního pásma.

18:15
    Salzburg bude mít šanci na zvýšení náskoku. Jaroslav Bolehovský krosčekoval před vlastní brankou protihráče a musí strávit dvě minuty na trestné lavici.
    17:36 KOGLER - 0:1

17:36
    Po sérii nepřesností vyslal Gesson krásnou přihrávku do jízdy LUCOVI KOGLEROVI, který si najel před Petříka a střelou do horní poloviny branky otevřel skóre! Asistence: Adrian Gesson, Raphael Riepl – 0:1.

16:02
    Hradečtí se po buly vydali do útočného pásma, kde se s pukem uvolnil Bednář a střelou z nějakých sedmi metrů vyzkoušel pozornost gólmana Windhofera. Rakouský gólman puk vyrazil vedle branky.

15:50
    Akci Salzburgu překazil hvizd rozhodčího a předčasné vniknutí hráče v modrém dresu do útočného pásma.

15:18
    Na druhé straně po přejetí modré čáry vystřelil hráč Salzburgu na hradeckou branku, ale Petřík neměl s letícím pukem velkou práci a kotouč přikryl.

14:57
    Nahození Burdy od levé strany modré čáry prolétlo kolem vzdálenější tyče.

12:24
    Bednář přihrál v obranném pásmu Schellangerovi, který chtěl proniknout po pravém mantinelu, ale tam hned v prvním souboji přišel o puk.

11:29
    Daníček proklouzal od pravého mantinelu až mezi kruhy, aby se dostal do obrovské šance, ale když byl před brankou, jaksi zapomněl vystřelit.

09:24
    Mráz poslal od pravého mantinelu pouze propagační střelu do chumlu hráčů, kterou zneškodnil gólman Windhofer.

09:00
    Přesilovka Salzburgu skončila, brankář Petřík neměl téměř žádnou práci.

08:38
    Kaiser tak dlouho míchal s pukem v útočném pásmu, až o něj přišel.

07:47
    Hradci se podařilo získat puk v obranném pásmu a vyvézt ho ven, jenže pár sekund na to přišel hvizd rozhodčího pro porušení pravidla o ofsajdu.

06:58
    Salzburg si zahraje další přesilovku. Za podrážení byl na dvě minuty vyloučen Ondřej Páleník.

06:23
    Hradec se na chvíli nastěhoval do útočného pásma, ale tam po kombinaci přišel o puk.

04:49
    Salzburg má v úvodní pětiminutovce více ze hry, ale zatím bet efektu.

03:03
    Při hře v plném počtu sebral Frolík soupeři puk, otočil se u pravé tyče a zkusil vystřelit, jenže poslal kotouč vedle branky.

02:28
    Podobný vzorec jako prvním případě, akorát od modré přihrával Kaiser a od pravého mantinelu střílel Haiböck. I v tomto případě byl úspěšnějším brankář Petřík.

01:32
    Po přihrávce Becka od modré střílel od pravého mantinelu Schellanger, ale jeho střelu vyrazil Petřík. Pár sekund na to pálil z mezikruží Ivan Zelenov, ale ani on nepřekonal hradeckého brankáře.

00:33
    Neuplynula ani minuta a máme tady první vyloučení. Na dvě minuty za hákování byl vyloučen Dominik Pavlík.

00:05
    Salzburg zahrozil hned po buly, z pravého kruhu střílel Hummer, ale gólman Petřík utěsnil tyčku a puk za záda nepustil.

00:01

Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Burda, Samek, Mráz, Černý, Janeček, Forejtek, J. Aschenbrenner – Bolehovský, Jón, Pavlík, Vítek, Voděracký, V. Aschenbrenner, Daníček, Hendrych, Jedlička, Bednář, Páleník, Frolík.
    Trenér: Pánek.

EC Red Bull Salzburg: Windhofer (Haim) – Beck, Kaiser, Baumann, Schellander, Gruber, Wieselthaler – Hutzinger, Hummer, Krening, Riepl, Kogler, Heimel, Haiböck, Gesson, Strainovic, I. Zelenov, V. Zelenov, Wotschinski.
    Trenér: Byström.

Dalším zápasem ve velké WERK Aréně je duel mezi hradeckým Mountfieldem a Salzburgem. Jde o souboj poražených v prvním utkání. Salzburg ztratil zápas s Davosem v samém závěru, Hradečtí od úvodního gólu prohrávali s karlovarskou Energií a vyrovnat už nedokázali.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 18. Kogler (Gesson, Riepl), 47. V. Zelenov (Kaiser), 48. Kogler, 52. V. Zelenov (TS), 54. Heimel (Gesson, Kaiser)