USA – Slovensko 4:2 (kon.) | Kanada – Finsko 4:1 (kon.) | Česko – Švédsko cz 2:6 (kon.)
Česko – Finsko cz 1:3 (kon.)
konec
Česko
2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Švédsko
Sobota 06.08.2022, 04:37 • Peavey Mart Centrium, Red Deer • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále
Partner:
   
  Máme za sebou semifinálové utkání mezi Českem a Švédskem. Švédové ve třetí třetině zvrátili zápas kompletně na svou stranu. Nejlepším hráčem zápasu je za český celek je Jakub Dvořák, za tým Švédska potom Axel Sandin-Pellikka. (07:11:48)
   
  Konec zápasu.
  59:56 Otto STENBERG - 2:6
   
  59:56
  Švédsko právě vstřelilo branku! Švédové se radují ještě z jedný branky. Edstrom poslal přihrávku k pravé tyči, kde stál k zakončení připravený OTTO STENBERG. Je tedy jasné, že český tým na tomto turnaji poprvé prohraje. Asistence: David Edstrom.
  59:06 Wille JOHANSSON - 2:5
   
  59:06
  Švédsko právě vstřelilo branku! Švédští fanoušci v hale se radují. WILLE JOHANSSON se trefil do odkryté branky z útočného pásma Švédů. Bez asistence.
   
  58:34
  Otto Stenberg v akci i podruhé. Tentokrát se Švédové probojovali do útočného pásma, neměli ale dostatek prostoru k zakončení do prázdné. Stenberg trefil jen obránce.
   
  58:02
  Otto Stenberg zkoušel vyhodit z obranného pásma přes všechny čáry do odkryté klece. Tu ale netrefil. Hra se vrací před švédského gólmana.
   
  57:42
  Český tým to zkusí bez brankáře. Michael Hrabal už je na střídačce, Češi jdou do pásma v šesti.
   
  57:38
  Český tým si vyžádal oddychový čas.
  56:44 Otto STENBERG - 2:4
   
  56:44
  Švédsko právě vstřelilo branku! Švédsko si bere dvoubrankové vedení zpět. OTTO STENBERG ujel po pravém křídle z gólmanova pohledu. Stenbergův pokus na vzdálenější tyč pak zapadl přesně k vzdálenější tyči. Asistence: Arvid Bergström.
   
  56:20
  Theo Lindstein ujel do přečíslení dva na jednoho. Adresoval přihrávku před branku, kam najel Wille Johansson. Ten mířil na brankářův beton, ale Hrabal se natáhl a skvěle chytil puk do lapačky.
   
  55:30
  Český tým využil chvíli oddychu během úpravy ledu k poradě, už se schyluje k vhazování po pravé ruce švédského brankáře.
   
  55:30
  Hra bude pokračovat v útočném pásmu českého týmu po krátké úpravě ledu.
   
  55:30
  Jan Kučera nahodil kotouč na brankáře, který ho raději kryje před dalšími dojíždějícími útočníky v červených dresech.
   
  55:00
  Adam Csabi měl velmi blízko ke srovnání! Najel si před branku, kde měl prostor, a vystřelil z první. Šimkovu dobrou přihrávku ale v gól nepřetavil, trefil totiž mimo pravou tyč.
   
  53:39
  Jacob Sagadin se dostal v rychlosti do zakončení, které nadělalo českému brankáři pořádné starosti. Hrabal ale celou situaci ustál a uchránil svůj tým.
   
  52:35
  Český tým se dostal do pásma, poté byl ale Martin Matějíček vytlačen zpoza modrou útočnou čáru a Švédové vyhazují do středního pásma.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 33. Štancl (Badinka, Šprynar), 46. Felcman (Kučera) – 18. Forsfjäll (Landén, Lindstein), 24. Nordh (G. Kangas, Sandin-Pellikka), 39. Dower Nilsson (Edstrom), 57. Stenberg (Bergström), 60. Johansson, 60. Stenberg (Edstrom)


  Česko: Hrabal (Dybal) – Matějíček, Dvořák, Kočí, Badinka, Eichler, Ročák, Vochvest – Šalé, Petr, Židlický – Štancl, Felcman, Šprynar – Adámek, Kučera, Csabi – Holčák, Fábry, Šimek – Jecho.
  Trenér: Petr

  Švédsko: Erliden (Olsson) – Lindstein, Sandin-Pellikka, Willander, E. Nilsson, Landén, Kostadinski, Bergström – Stenberg, Forsfjäll, Nordh – Pettersson, Edstrom, Carlsson – Dower Nilsson, Johansson, Sagadin – Sagranden, Kling, G. Kangas – F. Nilsson.
  Trenér: Eriksén