Velká cena Velké Británie - Moto3 Vítěz: D. Foggia (ITA) (kon.) | Velká cena Velké Británie - MotoGP Vítěz: F. Bagnaia (ITA) (kon.) | Velká cena Velké Británie - Moto2 Vítěz: A. Fernández (ESP) (kon.)
Velká cena Velké Británie - MotoGP

Vítěz: F. Bagnaia (ITA)

Neděle 07.08.2022, 14:00 • Silverstone Circuit • Silniční motocykly

To je z mé strany již vše! Vy ale ještě můžete sledovat průběh závodu třídy Moto2, který odstartuje v 15:30. Na počtenou! (15:19:19)

10. Miguel Oliveira (POR/KTM) – 81 bodů
    Posledních osm závodů na Silverstone v kategorii MotoGP mělo vždy jiného vítěze.

Britskou Grand Prix vyhrál Francesco Bagnaia! Ten si připisuje čtvrté vítězství v sezóně a ukázal, že pokud ho nebudou provázet chyby či technické problémy, může se ještě reálně přihlásit do boje o titul mistra světa.

Závod sice začal dobře z pole position startující Johann Zarco, který ale brzy z prvního místa upadl. Do vedení se pak dostal nejprve Jack Miller a po něm Alex Rins. Toho však krátce po polovině předjel Francesco Bagnaia, který pak už před sebe nikoho nepustil. Ani Mavericka Viñalese, jenž měl velmi silný závěr závodu a dojel druhý. Na pódiu bude také Jack Miller. Naopak asi smutný bude Rins, který nějakou dobu i vedl, ovšem v závěru začal odpadat a dojel až sedmý. Těsně před Fabiem Quartararem, kterého může těšit alespoň to, že dokázal porazit druhého muže pořadí MS Aleixe Espargara. Ten skončil devátý.
    Cílem projel jako první Francesco Bagnaia.

Konec závodu.

Cíl
    Francesco Bagnaia vítězí a navazuje tak na svůj triumf z Assenu! Druhý Maverick Viñales a třetí Jack Miller. Výborný závod odjel i Enea Bastianini, který v posledním kole předjel Martína a skončil čtvrtý.

20
    Už to ale vypadá dobře pro Bagnaiu, který má zajímavý náskok.

20
    Poslední kolo! Maverick Viñales usiluje o první vítězství se strojem Aprilia. Francesco Bagnaia ale zatím drží vedení.

19
    Maverick Viñales to už zkoušel na Bagnaiu! Ten mu to ale vrátil.

19
    Enea Bastianini získal další pozici. Šel na páté místo před Rinse, který se tedy během dvou – tří kol hodně propadl. Miguel Oliveira předjel Quartarara v souboji o sedmé místo.

19
    Dvě kola do konce. Francesco Bagnaia má na Viñalese náskok 6 desetin. Připomínám ale varování za porušování limitů trati.

18
    Skvěle jede Maverick Viñales, který se zřejmě konečně naplno skamarádil s motocyklem Aprilia! Španěl předjel Millera a je už druhý!

18
    Pořadí: Bagnaia, Miller, Viñales, Martín, Rins, Bastianini...

17
    Změna na třetím místě! Rinse překonal Maverick Viñales. Rins pak hledal, kudy by se před svého soupeře vrátil, ovšem z ničeho nic mu to tma pak poslal také Jorge Martín. Rins tedy klesl až na pátou pozici.

17
    Quartararo začíná výrazně ztrácet. Už se na něj tlačí i osmý Oliveira.

16
    A Enea Bastianini na brzdách podjel Quartarara. Lídr šampionátu klesá na sedmé místo.

16
    Maverick Viñales se dokázal dostat před Jorge Martína. Byl to souboj o čtvrté místo!

16
    Velký souboj Eney Bastianiniho s Fabiem Quartararem! Ital už před Francouze nakukoval, ovšem Quartararo šesté místo ještě udržel.

15
    Joan Mir spadl z osmého místa krátce poté, co ho předjel Enea Bastianini! Závod pro něj končí.