Fiorentina – Cremonese 3:2 (kon.) | Lazio – Bologna 2:1 (kon.) | Salernitana – AS Řím 0:1 (kon.)

Červené karty: 0-0. (00:19:08)

Je dobojováno. AS Řím bere první tři body v Serii A a na dva týdny přesně opět vítězí v Salernitaně, tentokrát 1:0. Rozhodující moment přišel ve 33. minutě, když zblokovanou střelu Abrahama usměrnil s pomocí teče Coulibalyho do sítě ránou zpoza vápna Bryan Cristante. Nutno podotknout, že před jeho gólem měl Zaniolo tři velké šance.

Ve druhém poločasu ukázal AS taktickou vyspělost a Salernitanu prakticky do ničeho nepustil. Navíc mohl i skórovat, ale Wijnaldumova trefa po pasu Dybaly nebyla uznána pro predešlou ofsajdovou pozici Nizozemce a poté i domávnutý ofsajd. V součtu je tak vítězství Giallorossi zasloužené.

90+5

90+4
    Z levé strany prošel do vápna Georginio Wijnaldum. Ačkoliv se mu nepodařilo obelstít soupeře, míč je poté znovu na kopačkách AS a po další špatné rozehrávce mají balon opět v moci svěřenci José Mourinha.

90+3
    Po odkopu Ruie Patrícia hosté prohráli hlavičkový souboj. Ale následný nákop Valencii dopředu k brance nebyl přesný. Nyní už je to ze stran Salernitany pouze o nákopech a případném šťastném propadnutí míče.

90+3
    Kristoffersen si při výskoku zcela jasně pomohl rukami proti Georginio Wijnaldumovi, jenž tak získal pro svůj tým opět míč. A nastavení se pomalu chýlí ke konci.

90+2
    Spinazzola se uvolňoval na levé straně vápna, ale jeho střela si našla pouze tělo domácího stopera.

90+1
    První minuta nastavení je pryč, AS je po odkopu od branky Sepeho opět u míče.

90+1
    Ačkoliv AS Řím po kombinaci přišel o míč, domácí zastavila hodně špatná přihrávka. To je přesně to, co Salernitana nepotřebuje.

90
    Devadesát minut je minulostí, bude se hrát o čtyři minuty navíc.

88
    Paulo Dybala jde z placu a po domácí premiéře za týden se jistě bude těšit na třaskavý souboj za dva týdny na hřišti Juventusu. Nyní ho nahradí Stephan El Shaarawy.

86
    AS Řím se z druhé branky neraduje. Po hezkém vysunutí šli hosté dva sami na Luigi Sepeho a Paulo Dybala ve vápně přihrál na Wijnalduma, který pohodlně zakončil do branky. Jenže v zárodku celé akce při prvotní přihrávce si Dybala ofsajdovou pozici pohlídal, zatímco Georginio Wijnaldum nikoliv a po jeho dlouhém sprintu a střele se jeho ofsajdové postavení, po kterém získal výhodu, změnilo na ofsajd. Toť jasný výklad pravidel.

86
    A nyní navíc bez problémů kombinují před svým velkým vápnem. Domácí ani nenapadají...

85
    S defenzívní prací může být José Mourinho spokojen, v útoku určitě bude mít k zakončení některých akcí výtky. Ale jeho svěřenci zatím směřují za třemi body, což je pro něj hlavní.

85
    Spinazzola nejprve ukazoval, že vhodí dlouhý míč, čímž trošku oklamal soupeře. Aby vzápětí uvedl krátký aut hned na spoluhráče. Ale Giallorossi míč rychle ztrácí.

84
    Rui Patricio neměl ani ve druhém poločasu tolik práce. Nyní si v pohodě stáhl centrovaný míč.

83
    A právě Dybala se nyní ve vápně snažil roztancovat a oklamat Dylana Brúna. Neúspěšně a navíc se poté míč od útočníka AS odrazil za brankovou čáru. Není z toho pro hosty ani roh.

83
    Aut pro AS. Hosté samozřejmě nikterak nespěchají. Ani Paulo Dybala, který je až na dvě šance zatím dobře pokrytý.