Michalovce – Cracovia 6:2 (kon.) | Olomouc – Košice 0:0 (zruš.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 3:2 (0:2 po s.n.)
Plzeň – K. Vary 4:7 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:5 (kon.) | Slavia – Kolín 2:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 6:5 (po pr.) | Jihlava – Šumperk 2:1 (kon.) | Vsetín – Trenčín 5:3 (kon.)
Sokolov – Litoměřice 2:5 (kon.) | Skalica – Senica 1:2 (po s.n.) | Písek – Klatovy 5:2 (kon.)
Přerov – Zlín 1:2 (kon.) | Pardubice B – Vrchlabí 3:4 (kon.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 1:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Mostečtí Lvi 1:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Martin 3:1 (kon.) | Děčín – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
Sokol Karviná – Kopřivnice 2:3 (po s.n.) | Cheb – Chomutov 3:6 (kon.)
po s.n. (0:2)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
spusu Vienna Capitals
Úterý 23.08.2022, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Krásný podvečer od soutoku Labe s Orlicí, kde se odehraje přípravné utkání mezi Mountfieldem HK a Capitals z Vídně.

VIENNA CAPITALS
    Tým z rakouského hlavního města je stálicí mezinárodní ICEHL. Vídeň každoročně usiluje o titul, naposledy byla úspěšná v sezoně 2016/17. Letos se v semifinále musela sklonit před pozdějšími vítězi ze Salcburku.

Mužstvo přes léto prošlo velkou proměnou. Přišly čtyřii významné posily do útoku, ze Znojma druhý nejproduktivnější hráč loňského ročníku Radek Prokeš, z AHL přivítali Vídeňští Maxe Zimmera a Jérémyho Grégoireho a poslední zámořskou posilou je z ECHL Marcus Power.

Soupiska zaznamenala také citelné ztráty, legenda klubu Philippe Lakos ukončila kariéru, reprezentační gólman David Kickert odešel do konkurenčního Salcburku, dánský sniper Nicolai Meyer se zase upsal Plzni.

Tým z hlavního města Rakouska má za sebou zatím dva přípravné zápasy. V prvním prohrál na ledě Banské Bystrice 1:2, ale v druhém si zpravil chuť při výhře nad kolínskými Kozly 3:1.

MOUNTFIELD HK
    Minulá sezona týmu zpod Bílé věže by se dala rozdělit na dvě části. Tou první byla fantastická základní část, po které svěřenci Tomáše Martince přebírali Prezidentský pohár, tou druhou pak nečekaný krach ve čtvrtfinále s Mladou Boleslaví.

Na trenérském postu došlo k jediné změně, Ladislava Číháka nahradil na pozici asistenta ze Sparty příchozí Tomáš Hamara. Mezi hráči bylo přestupů o něco více. Dres se lvem na hrudi budou nově oblékat bývalý gólman Boleslavi Jan Růžička, kanadský zadák River Rymsha a slovenský talentovaný útočník Oliver Okuliar. Zpět do známého prostředí se pak vrací forvardu Marek Zachar s Radovanem Pavlíkem. Vedení klubu se také podařilo získat víza pro ruského obra Nikitu Ščerbaka.

Tým naopak opustili brankář Filip Novotný a hradecký odchovanec Radim Šalda. Nejcitelnější ztrátou je pak odchod vloni padesátibodového Fina Ahtiho Oksanena, který zamířil do švédského Oskarshamu.

Hradečtí letos ostré zápasy hráli jen na turnaji Red Bull Salute v Kitzbühelu, kde však po demolici Mnichova 7:1 a zodpovědně odehraného zápasu se Salcburkem s výsledkem 2:0 brali celkové vítězství.

Půjde o čtvrté vzájemné měření. V předchozích třech vždy slavili Východočeši. V prvním zápase v roce 2019 zvítězili 5:1, v loňské přípravě pak ovládli dva zápasy v poměru 4:2 a 8:0.

Na ledové ploše právě začalo rozbruslení.

Rozbruslení skončilo. Za dvacet minut začínáme.

Mountfield HK: Růžička (Kiviaho) – Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík (A), Rymsha, Gaspar, Pilař – Perret, Štohanzl, Matěj Beneš – Zachar, Lev (A), Okuliar – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pavlík, Cingel, Smoleňák (C).
    Trenér: Tomáš Martinec

spusu Vienna Capitals: Steen (Starkbaum) – Piff, Hackl, Brunner, Posch, Wall, Fischer (C), Würschl – Preiser, Rotter, Antal, Bauer, Sheppard, Kainz, Pilloni, Gregoire, Kromp, Maxa, Prokeš, Bradley, Hartl
    Trenér: Dave Barr

Rozhodčí: Pilný, Ondráček – Kis, Maštalíř.

02:46
    Rotter ve středním pásmu podrazil soupeře a Lvi mají přesilovku.

03:06
    Hosté se osvobozují.

03:29
    Puk se ocitl v hledišti.

03:30
    Kalinovo nahození nemířilo na branku a Vídeň vyhazuje.

04:09
    Ránu z kruhu od Olivera Okuliara Steen lapil.

05:38
    Marek Zachar ujel do samostatného úniku, ale Steen podržel svůj tým.

06:20
    Domácí vyhazují.

06:35

06:58
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Po přihrávce Brunnera v přečíslení dva na jednoho otevírá skóre ARMIN PREISER. Jan Růžička na střelu pod víko nemohl dosáhnout. Asistence: Nico Brunner.

07:07
    Vyloučení v týmu spusu Vienna Capitals:
    Starkbaum – 2 min., nesportovní chování.

07:50
    Hradečtí drží puk v pásmu a snaží se odpovědět.

08:32
    Hosté ujeli do protiútoku, ale nepřihráli si ideálně.

09:08

09:25
    Kelly Klíma si navedl puk do mezikruží, trefil však pouze lapačku připraveného Steena.

09:33
    Vhazování v útočném pásmu Hradeckých.

09:52
    Hosté se usadili v pásmu.

10:18
    Ščerbak se protlačil až na úroveň branky, nezvládl však přihrát.

11:20
    Radovan Pavlík uklidňuje hru za vlastní brankou.

11:43
    F. Pavlík – 2 min., nedovolené bránění.

11:55
    Po tečované přihrávce před branku drží Růžička puk v lapačce.

12:05

12:40
    Wall trefil Růžičku do masky a domácí se osvobozují.

13:32
    Růžička přerušuje hru po ráně příklepem od modré.

13:43

14:01
    Puk se ocitl na vídeňské střídačce.

14:14
    Další nahození Capitals zneškodnil domácí gólman.

14:26
    Oliver Okuliar nahazuje puk do pásma.

14:39
    Hosté se vystavili do ofsajdu.

14:52
    Po průniku Ščerbaka dostal puk do branky Kelly Klíma, gólu však dosáhl rukou a tak nemůže být uznán.

15:23
    Hosté vyhazují do středního pásma

15:35
    Domácí nerozehráli ideálně a píská se icing.

15:57
    K zakázanému uvolnění došlo i na druhé straně.

16:10
    O puk se bojuje v útočném pásmu Hradce.

16:29
    Rotter – 2 min., podrážení.

16:37
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Po fantastické zadovce Okuliara se nechytatelně do vinglu trefuje JAKUB LEV a využívá přesilovku. Asistence: Oliver Okuliar, Jéremie Blain.

17:45
    Střelu hostujícího útočníka zablokoval Filip Pavlík.

18:20
    Lvi rozehrávají z obranné třetiny.

18:45
    Martin Štohanzl drží puk v útočném pásmu.

19:14
    Rymsha – 2 min., krosček.

19:33
    Růžička se fantasticky přesunul proti dorážce Antla z kruhu.

19:42
    Po skrumáži před hradeckou brankou je kvůli sevření puku v brankovišti nařízeno trestné střílení.

19:42
    K nájezdu se postavil Bradley, ale bekhendovým blafákem na Růžičku nevyzrál.

19:56
    V závěru třetiny domácí brankář přidal ještě dva zákroky.

20:00

První třetině udávalo rytmus velké množství vyloučení. Capitals se dostali do vedení po pěkně sehraném přečíslení zakončeném Arminem Preiserem. Hosté měli i nadále více ze hry, jejich střely však bezpečně pokryl domácí brankář Jan Růžička. A tak přišla odpověď, přesilovkovou kombinaci zakončil přesnou střelou pod víko Jakub Lev a využil první hradeckou početní výhodu v sezoně. I nadále však měli navrch Rakušané a domácí gólman se musel činit. Nejvíce potlesku dostal za několik chycených střel z kruhu při vlastním oslabení a zneškodněný nájezd Matta Bradleyho. Do druhé třetiny budou hosté vstupovat ještě s minutou a čtvrt početní výhody.

Druhá třetina začne přibližně v 17:54.

20:01

20:01
    Střídání v týmu spusu Vienna Capitals:
    ze hřiště odchází Steen, přichází Starkbaum.

20:20
    Hosté se dostali do útočného pásma a kombinují.

20:46
    Hradečtí vyhazují.

21:04
    V oslabení se domácí dostávají do vedení! RADEK PILAŘ ujel s Radovanem Pavlíkem do přečíslení, které vzal na sebe a střelou na vzdálenější tyč propálil Starkbauma. Bez asistence.

21:57
    Domácí po krátké době přidávají třetí gól! Do dalšího přečíslení se dostali Lalancette s NIKITOU ŠČERBAKEM a druhý jmenovaný poslal touš do sítě.
    Starkbaum si na puk sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal. Asistence: Christophe Lalancette.

24:07
    Po nahození s eo puk bojuje za brankou hostů.

24:33
    Rotter – 2 min., krosček.

24:45
    Vídeň po vyhraném buly dostala puk z pásma.

25:12
    Touš je za gólmanem Růžičkou.

25:40
    Na led přichází druhá přesilovková formace.

26:10
    Cingel zavezl puk do pásma, jeho střela po kombinaci však trefila jen oblouk branky. Hosté v plném počtu.

27:03
    Starkbaum podržel střelu od modré a vhazuje se po jeho levici.

27:14
    NICO BRUNNER dostal velké množství prostoru na kruhu, odkud zamířil ke vzdálenější tyči Růžičkovy svatyně a snižuje na rozdíl jediného gólu. Asistence: James Sheppard, Lukas Kainz.

27:45
    Sheppard – 2 min., sekání + 2 min., nesportovní chování.

28:28
    Hradečtí kombinují v útočném pásmu, zatím ale bez větší příležitosti.

29:10
    Obrovskou Růžičkovu chybu v rozehrávce hosté nepotrestali.

29:55
    Jakub Lev na pravém kruhu po přihrávce Smoleňáka netrefil puk ideálně.

29:59
    ze hřiště odchází Starkbaum, přichází Steen.

30:07
    Lalancette trefil jen boční síť, Pavlík zase betony Steena.

30:30

30:47
    Hradečtí se opět vrací do pásma.

31:25
    Po nahození hradeckého obránce se strhla mela, po které si jdou Perret a Gregoire odpočinout na trestnou.

31:45
    Hosté v plném počtu, pokračuje se 5 na 5.

32:43
    Růžička zneškodnil přečíslení hostů.

33:15
    Na druhé straně Lev na brankovišti nezachytl touš.

33:54
    Puk má Steen za svou brankou.

34:10
    Růžička sražen v brankovišti, hraje se dál.

34:32
    Steen schoval puk, vhazování po jeho pravé ruce.

34:52
    Domácí kombinaci kolem branky zakončil střelou od modré Pilař, gólmana ale neprostřelil.

35:26
    Jank nahazuje do útočného pásma.

36:12
    Kelly Klima po fantastické nahrávce neusměrnil puk do branky.

37:02
    Ščerbak – 2 min., napadení.

37:16
    Po výpadu Lva nezvládli dorazit puk za Steena Perret ani Zachar.

37:38
    Domácí dalších dvacet vteřin drželi puk v útočném pásmu a vynutili si tam další vhazování.

38:03
    Hosté se až nyní dostali z obranného pásma.

38:38
    Nahrávku před prázdnou branku hostující útočník nezpracoval a domácí jsou v plném počtu.

39:45
    Závar před vídeňskou brankou gólem neskončil.

39:56
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Sheppard.

39:58
    Hosté ještě vyhazují puk a druhá třetina končí.

40:00

Druhá třetina nabídla plno šancí hlavně na hradecké straně. Dvě z nich zvládli domácí proměnit. Přečíslení 2 na 1, úspěšně zakončili Radek Pilař a Nikita Ščerbak, první padl dokonce v početní nevýhodě. Vídeňští se ze dvou slepených gólů rychle vzpamatovali a za pět minut zvládli Nicem Brunnerem snížit. Domácí pak dostali k dispozici čtyřminutovou početní výhodu, tu však i přes dobré šance využít nedokázali. Do třetí třetiny tak budou s jednobrankovým náskokem a bez tří vteřin úplnou přesilovkou vstupovat Východočeši.

Třetí třetina začne přibližně v 18:46.

40:01

40:14
    Domácí vyhráli buly a zakládají přesilovko vzorec.

40:44
    Filip Pavlík z velkého úhlu nepfefil branku, následně byl ale trefně vysokou holí a Vídeň bude hrát ve třech.

41:03
    Střelu Filipa Pavlíka z vrcholku kruhu Steen udržel.

41:27
    Domácí stále kombinují, chybí však střelba.

41:57
    Hosté ve čtyřech.

42:16
    Puk je pod lapačkou Steena a oba týmy střídají.

42:44

43:13
    O puk se bojuje v rohu útočného pásma domácích.

43:48
    Perret přihrávku do úniku nezpracoval.

44:25
    Jankova střela z kruhu trefila jen rameno Steena.

45:02
    Proti zacloněné střele Hackla se vyznamenal lapačkou Růžička.

45:20
    Domácí si v útočném pásmu nerozuměli a musejí se vracet.

45:50
    Vídeň posílá puk jen na zakázané uvolnění.

46:12
    Střela Lva sražena a Capitals odchází střídat.

46:36
    Hosté se s pukem nemohou dostat přes červenou čáru.

47:03
    Vhazuje se po pravé ruce Růžičky.

47:29
    Hostující útočník před Růžičkou tečoval puk pouze nad.

48:25
    Pilloni – 2 min., podrážení.

48:49
    Lvi vyhráli buly a kombinují, zatím však bez střelby.

49:12
    Blain se stačil vrátit do obranného pásma a zamezit brejku.

49:58
    Smoleňak nezpracoval puk u mantinelu.

50:25

50:50
    Po hradeckém nahození od mantinelu to na stadionu jen zahučelo.

51:34
    Capitals se postarali o přerušení hry svým ofsajdem.

52:00
    Hradecký forček za brankou soupeře nebyl úspěšný a Vídeň otáčí hru.

52:20
    Kelly Klíma v samostatném úniku mezeru mezi betony švédského gólmana nenašel.

52:45
    Okuliar – 2 min., nesportovní chování.

52:59
    Hra se přerušuje, protože Růžičková branka byla vychýlena ze svého postavení.

52:59
    Ještě se čeká než ledaři upevní branku.

53:13
    Obrovské štěstí pro Hradecké, protože osamocený útočník hostů sám před brankářem netrefil.

53:54

54:45

54:51
    Po konci trestu se domácí Okuliar zapojil do přečíslení 3 na 2, mezi betony však puk neprocpal.

55:22
    Filip Pavlík má touš v obranném pásmu a oba týmy střídají.

56:07
    Hradečtí na chlilku ztratili puk za Růžičkou, ale hned si ho vzali zpět.

56:37
    Domácí se nikam neženou a drží puk daleko od své branky.

57:50
    Beneš výborně vystoupil a pozdržel akci hostí.

58:00
    Hosté to zkouší bez brankáře!

58:47
    Hosté se nemohou dostat do pásma.

59:10
    Růžička to zkusil přes celé hřiště na vlastní modré, ale obránce Capitals touš zastavil.

59:28
    Hra vysokou holí od Vídeňských, vhazování ve středním pásmu.

59:50
    Puk je za brankou hostů. Hradec dnes zvítězí!

Po dohodě týmů ještě proběhnou samostatné nájezdy.