Olomouc – Přerov 3:0 (kon.) | Vítkovice – HK MD Šumperk 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 4:5 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 6:1 (kon.) | Zlín – Poruba 5:6 (po pr.) | Sparta – Hvězda Praha 3:1 (kon.)
Slavia – Plzeň 9:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:0 (kon.) | Jihlava – Tábor 5:2 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:7 (0:3 po s.n.) | K. Vary – Kladno 9:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 22.09.2022, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Souboj dvou prozatím neporažených a derby coby třešnička – to je v několika slovech pozvání na čtvrteční podvečerní střetnutí dorosteneckých týmů BK Mladá Boleslav a HC Bílí Tygři Liberec.

Mladí Bruslaři prozatím nastoupili proti českobudějovickému Motoru (6:3) a Táboru (7:0). Navíc si hráči mladoboleslavského dorostu v týdnu střihli zápas proti norskému Lillehammeru, se kterým prohráli v prodloužení. Ti, co nenastoupili za dorost, hráli večer za juniorku a pomáhali stejného soupeře porazit (10:1). Liberečtí zase podobně rozdílovými skóre porazili Havlíčkův Brod (7:1) a Hradec Králové (4:1). Oba týmy jsou tak s počtem šesti bodů na prvních dvou příčkách tabulky skupiny B, rozdílem jediného gólu v bilanci branek jsou pak první Boleslavští.

Jak dopadne vzájemný souboj začneme zjišťovat již dnes od 18 hodin.

Úvodní sestavy vypadají takto:

BK Mladá Boleslav: Vystrčil (Sklenička) – Hlinský "A", Šilhavý, Fišer, Kubíček, Průšek J., Křivánek – Kurka, Steklý, Beran, Šindelář "A", Hurt, Kristek, Král P. "C", Lev, Konobejl, Vojáček, Lisler

Bílí Tygři Liberec: Macourek (Pech) – Macháček "C", Seidl, Stromský, Průšek P. "A", Pilíšek, Král A., Ehrenberger – Špilka "A", Hájek, Šťástka, Rozsíval, Kučera, Pekař, Maxin, Prokůpek, Langer, Bajer

Rozhodčí: Glanc – Maštalíř, Brož.

Ve ŠKOENERGO Aréně právě probíhá rozbruslení, ale za nějakých 25 minut začínáme, tak buďte u toho.

Domácí hráči a rozhodčí už krouží na ledě. Čekáme na hosty.

Liberečtí přicházejí nyní, za malou chviličku tedy můžeme začít.

00:01

00:06
    Bruslaři vyhráli vhazování a okamžitě se tlačili do útočné třetiny. Jejich snahu zmařil ofsajd.

00:25
    Lisler chtěl do útoku vysunout Patrika Krále, ale jeden z hostů přihrávku zastavil.

00:41
    Lisler do útočné třetiny zavezl kotouč, jenže tam jeden z jeho spoluhráčů byl rychleji – ofsajd.

01:21
    Tygři aktivně napadali rozehrávku Bruslařů a Křivánek pod tlakem zahrál puk na icing.

01:51
    Hosté prohráli vhazování a ke kotouči se nedostali, takže s ním hrají domácí.

02:05
    Vojáček se hnal za pukem, ale nemohl se jej dotknout, neboť byl signalizován ofsajd domácích.

02:55
    Macourek nepřesně rozehrál a Vojáček hledal před brankou volného spoluhráče.

02:59
    Kristek si na hranici kruhu našel volný puk a vypálil. Macourek nevěděl, kde má puk, ale s vypětím všech sil udržel před čarou.

03:23
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Maxin – 2 min., hákování.

03:50
    Středočechům se v přesilovce zatím nedaří a nemohou se dostat do pásma.

04:50
    Střelu Šindeláře zablokovala jedna z hokejek hráčů Liberce.

05:10
    Špilka ze strany sám najížděl na Vystrčila a hledal mezeru mezi jeho betony, avšak selhal.

05:23

05:57
    Vystrčil přikryl puk u pravé tyče.

06:23

06:26
    Šťástku u mantinelu obral o puk Kubíček, Bruslaři míří do útoku.

06:58
    Zakázané uvolnění hostů.

07:00
    Vojáčkova střela z kruhu po vhazování těsně minula pravou tyč liberecké branky.

07:46
    Bajer se po tlaku Bruslařů zmocnil puku a vyhodil jej do středního pásma.

08:17
    Nahození Šilhavého chtěl před brankou tečovat Lisler, ale Macourek si puk našel a drží ho.

08:38
    Špilka poslal na vlastní střídačku Patrika Krále.

08:44
    Šindelář – 2 min., vysoká hůl.

08:51
    Steklý získal puk a z otočky jej vyhodil.

09:17
    Hájkův příklep z kruhu kryje Vystrčil betonem.

09:41
    Šťástka – 2 min., hákování.

09:50
    Hurt za brankou vybojoval puk a předložil jej na Tristana Konobejla. Slovinský forvard zkusil parádičku, když vystřelil s hokejkou pod nohou. Macourek si bližší tyčku pohlídal a neinkasoval.

10:44

11:05
    Macourek drží střelu Lislera z pravé strany.

11:17
    Střela Hlinského byla nepřesná.

11:29
    Na druhou stranu teď uháněl Hájek, ale rozhodčí mu pískají postavení mimo hru.

11:41

11:49
    Kristek našel Lislera a ten opět střílel z pravé strany. Macourkovi puk vypadl, ale i tak ho stihl včas přikrýt.

12:40
    Bruslaři tlačili Liberec kolem hostující branky, ale nedokázali pořádně vystřelit. Až teď to zkusil Křivánek, jehož příklep domácí hráče vyhnal do středního pásma.

13:24
    Hurtovu ránu přizvedl jeden z hostů a puk skončil na tribuně.

14:01
    Po pravé straně se do útočné třetiny prodral Patrik Král, jenž také zkusil vystřelit. Macourek však měl na kotouč dobrý výhled a střelu zastavil.

14:36
    Hurt našel Konobejla, jenž to zkusil ze slotu. Macourek opět připraven.

15:08
    Kučerovu střelu zpoza útočné modré anuluje ofsajd.

15:36
    Beran obral Seidla a přihrávkou hledal Kurku, ale Macourek byl u puku dřív.

15:41
    Středočeši opět zamykali hosty před jejich brankou, ale kvůli postavení Vojáčka v brankovišti jsou vykázáni ven.

16:11
    Icing Liberce.

16:48
    Kristek se od levého mantinelu tlačil ke střele, ale přes hostující hokejky puk neprošel.

17:03
    Beranovo nahození z levé strany kryje Macourek.

17:08
    Další zákrok hostujícího brankáře. Je potřeba uznat, že střela Fišera však mířila do středu branky a Macourek měl tak práci ulehčenou.

17:56
    Pilíšek – 2 min., napadení.

18:05
    Pokus Hlinského od modré si Macourek našel a ukryl ho v lapačce.

18:28
    Macourek kryje střelu Patrika Krále z pravého kruhu.

18:54
    Liberecký gólman nyní lapačkou vychytal ostrou ránu Lislera od modré.

19:19
    Průškův projektil od modré končí opět v Macourkově lapačce.

19:35
    Šťástka ujížděl domácím, ale byl podražen Hlinským. Uvidíme trestné střílení!

19:35
    Daniel Pekař však nabídnutou šanci nevyužil. Trefil totiž střed branky.

19:56

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Máme za sebou úvodní dějství regionálního derby mezi Mladou Boleslaví a Libercem. Oba celky ukazují bojovný výkon a nenechávají si na ledě ani kousek prostoru. Mírně aktivnější jsou naprosto objektivně domácí, neboť Vystrčil v jejich brance musel vytáhnout nanejvýš 3 zákroky, zatímco Macourek se na druhé straně kluziště rozhodně nenudil. Dočkáme se ve druhé periodě branky nebo budou brankáři kralovat i nadále.

20:01

20:10
    Do útočného pásma se hned po buly tlačil Rozsíval, ale Lisler mu vystavil stopku.

20:40
    Střela Jáchyma Průška branku minula.

21:05
    Šanci Prokůpka opět zastavuje Lisler.

21:36
    Langer v útočné třetině ztratil puk a dopředu nyní postupují Bruslaři.

21:49
    Macourek lapil nahození Lva z levé strany.

22:11
    Hurtovi utekl kotouč a domácí jsou zpět ve středním pásmu.

23:04
    Patrik Král z otočky hledal Kristka u pravé tyče, ale jeho pas nebyl dostatečně přesný.

24:06
    Lev našel Šindeláře a ten z levého kruhu zakončil, ale Macourek byl opět připraven a puk za záda nepropustil.

24:56
    Střelu Jáchyma Průška po ledě Macourek vyráží do rohu.

25:26
    Ránu Hurta blokuje Stromský.

25:55
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Středočeši jsou v posledních minutách aktivnější a nyní jsou za svou snahu odměněni. Macourek neudržel nahození Fišera od modré čáry a ADAM KURKA puk doklepl do odkryté sítě – 1:0. Asistence: Beran a Fišer.

27:02
    Domácí opět zavřeli hosty před Macourkovou klecí a snaží se najít vhodnou střeleckou pozici.

27:35
    Langer dostal puk do středního pásma, avšak domácí si ho opět přivlastnili.

28:20
    Rozsíval s Pekařem drží puk daleko od vlastní branky a hosté střídají.

28:26
    Kučera – 2 min., hákování.

28:40
    Hlinský na modré rukavicí zastavil vyhození Macháčka a domácí zůstávají v útočném pásmu.

28:52
    Střela Patrika Krále byla přizvednuta do ochranné sítě.

29:16
    Bomba Hlinského od modré Macourka trefila, Bruslaři pokračují v tlaku.

29:44
    Díky nepřesnému pasu jednoho z domácích hráčů se Liberečtí osvobodili a střídají.

30:05
    Adam Král vyhazuje puk.

30:26

30:42
    Jáchym Průšek od modré přestřelil hostující svatyni.

31:12
    Beranův pas zpoza branky, který byl adresován Hurtovi na hokejku domácí patnáctky nedoputoval.

31:59
    Fišer z pravého kruhu těsně minul levou tyč.

32:30
    Nahození Pavla Průška zastavila lapačka Vystrčila, od které se kotouč odrazil do rohu.

32:49
    Patrik Král – 2 min., krosček.

Adam Král – 2 min., hrubost.

33:10
    Hlinský vysokým lobem našel Konobejla, jenž ujížděl na Macourka sám. Jeho forhendovou kličku však brankář Liberce zastavil.

34:06
    Vystrčil vyráží střelu Rozsívala z pravého kruhu.

34:27
    Maxinův únik zastavil Křivánek.

34:49
    Oba týmy v plném počtu, ale ne na dlouho. Rozhodčí totiž signalizuje trest pro hosty.

35:01
    Macháček – 2 min., krosček.

35:10
    Adam Král dostal puk z vlastního pásma, Bruslaři musí začít znovu.

35:40
    Pekař se při přečíslení snažil hledat Šťástku, ale jeho pas nebyl přesný.

36:00
    Střelu Patrika Krále si Macourek opět pohlídal.

36:27
    Šindelář měl před sebou položeného Macourka, jenže se mu nepovedlo zasunout puk do sítě, neboť mu při kličce utekl.

36:43
    Kristek minul pravou šibenici a puk je ve střední třetině.

37:01

37:02
    Lev – 2 min., nedovolené bránění.

37:11
    Pavel Průšek od modré přestřelil.

37:30
    Tentokrát to stejný hráč zkusil z levého kruhu, ale výsledek byl stejný.

38:05
    Steklý v oslabení oklamal dva hráče a z nulového úhlu zkusil překvapit Macourka. Puk poskakoval kolem pravé tyče, ale v brance neskončil.

38:40
    Nepřesný pas Adama Krále si našel Šindelář a vyhodil.

39:02

39:07
    Bruslaři krátce před koncem druhé periody přidávají druhý gól. Ostrá rána Hurta se odrazila od zadního mantinelu přímo před branku Liberce. Tam byl jako první TRISTAN KONOBEJL, jenž puk doklepl do branky – 2:0. Asistence: Hurt.

39:40
    Melu před brankářem chtěl využít Lisler, ale jeho střela přes změť těl neprošla.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:31.

Ve ŠKOENERGO Aréně konečně začaly padat góly. Naneštěstí pro hosty oba do jejich sítě, přičemž oba domácí střelci měli před sebou odkrytou klec. Hosté byli v prostředním dějství zaražení a dlouho nechávali Vystrčila pouze v roli diváka, což se začalo měnit až ke konci druhé dvacetiminutovky. Dokáže Liberec ve třetí periodě ještě zdramatizovat zápas nebo si Bruslaři náskok pohlídají ?

Hosté mají přestávkovou poradu za sebou a jako první se vrací zpět na led.

40:01

40:08
    Bruslaři vyhráli úvodní vhazování a stěhují se útočného pásma.

40:32
    Kristkovu ránu vyráží Macourek.

41:13
    Přihrávka Lva na Steklého nebyla přesná a s kotoučem si zahrají také hosté.

42:00
    Bajera na pravém kruhu odzbrojil Kurka.

42:21
    Ofsajd Tygrů.

42:28
    Hosté vyhráli vhazování, ale další založený útok opět zastavilo postavení mimo hru.

43:05
    Rozsívalovu akci zastavil Hlinský, puk je teď za brankou domácích.

43:35
    Kubíček zkoušel pálit od modré, Macourek připraven.

44:23
    Šindelář poslal vysoký oblouček na útočnou modrou, kde si puk zpracoval Steklý a vypálil na Macourka.

44:40
    Hurt hledal Vojáčka ve slotu, ale jedna z hokejek v předbrankovém prostoru mu v tom zamezila.

45:27
    Hlinský z levého kruhu přestřelil pravý horní roh hostující branky a kotouč se poté svezl až do středního pásma.