Motor ČB – Olomouc 1:2 (po pr.) | Kometa Brno – Mountfield HK 4:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:3 (0:1 po s.n.)
Banes Motor České Budějovice
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Olomouc
Pátek 30.09.2022, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC OLOMOUC
    Celek z Olomouce zažívá nejpovedenější vstup od svého návratu do extraligy. Po čtyřech odehraných zápasech má na kontě devět bodů, což ho řadí na páté místo v tabulce. Všechny týmy, které jsou v tabulce před ním, mají o zápas více. Nejcennější vítězství pro Moru bylo proti pražské Spartě, kterou před týdnem ve čtvrtek porazila na svém ledě 4:0. V minulém kole ale Moravané poprvé padli, a to s Pardubicemi, kterým v domácím prostředí podlehli 1:2. Hanáci se museli vyrovnat s odchodem Davida Krejčího zpět do zámoří. Zatím se však zdá, že je to nijak nepoznamenalo. Produktivitě velí Jan Káňa (3+1) a Jakub Orsava (1+3).

HC MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    České Budějovice měly snový začátek letošní sezony. Po třech kolech byly na prvním místě s plným počtem bodů. Ve dvou posledních venkovních duelech ale vyšly bodově naprázdno, a tak jim po pěti zápasech náleží šestá příčka. Naposledy se Jihočeši nezmohli na body v Hradci Králové, kde padli 1:3. Proti Olomouci budou chtít Budějovičtí naplno bodovat. Napomoci jim k tomu může osvědčená dvojka Milan Gulaš (5+3) a Lukáš Pech (1+7). Kapitánu Gulašovi patří druhé místo v produktivitě extraligy, Pechovi třetí.

Sestavy týmů:

Motor ČB: Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel (A), Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, Kachyňa, L. Doudera – Přikryl, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Karabáček – Strnad, Toman, Valský – Tomeček, Koláček, Doležal.
    Trenér: Jaroslav Modrý

Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Zíka, Rampír

00:01

00:37
    Olomoučtí najeli do pásma Jihočechů, ale k šanci se nepropracovali.

01:11
    Jako první z řad Motoru se Konrádovi ukázal Hanzl, jenž zasáhl pravý beton olomouckého brankáře.

02:48
    Doležal protečoval do útočného pásma, tam se ale kotouče zmocnili Olomoučtí.

03:30
    Nebezpečná situace se udála před Hrachovinou. Po menším zmatku byl před ním Kunc, který se už chystal zakončovat. Na poslední chvíli mu příležitost zhatil Vráblík.

04:44
    Českobudějovický brankář měl plné nohy práce. Nyní se musel znovu vytáhnout proti zakončení olomouckého týmu.

05:27
    Kuncův pokus, který byl lehce zblokován, Hrachovina vyráží puk.

06:20
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Dalibor Řezníček – 2 min., držení.

06:49
    Gulaš vybídl Pecha ke střele, ale ta šla vysoko nad.

07:26
    Motor opět operoval v pásmu hostů. Nyní se k zakončení odhodlal Hanzl, Konrád má kotouč v náručí.

08:13
    Petr Strapáč – 2 min., sekání.

08:21
    Domácí měli k dispozici sedmisekundovou přesilovku 5 na 3, ale ta rychle skončila poté, co Knotek vyhodil puk z pásma.

09:39
    Valského průjezd středním pásmem zastavila až olomoucká obrana a hosté se opět osvobozují.

10:48
    Karabáček byl několikrát upozorňován čárovým rozhodčím, že se nachází v postavení mimo hru. Přesto se kotouče dotkl, a tak se píská úmyslný ofsajd.

10:57
    Motoru se nepodařilo rozehrát rozvíjející akci a je z toho zakázané uvolnění.

11:32
    Totožná situace se stala nyní. Budějovičtí nepřesně rozehráli a hra se po icingu vrací znovu do jejich třetiny.

11:49
    Před Hrachovinou hrozil Kunc, ale zakončení mu nesedlo podle jeho představ.

13:13
    Valský si najížděl z levé strany z velkého úhlu a zkusil příklepem překvapit Konráda mezi betony, ale nepřekvapil ho.

14:14
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Roman Vráblík – 2 min., podrážení.

14:32
    Olomoučtí začínají přesilovku aktivně. Z prostoru pravého kruhu zkoušel překonat Hrachovinu střelou na vzdálenější tyč Musil, ale těsně minul.

15:58
    Do pásma se přes protihráče přehnal Rašner, ale vzápětí o puk přišel.

16:06
    Vojtěch Tomeček – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

16:58
    Ondruškova rána od modré trefila Hrachovinu do betonu. Hosté se pak snažili dorážet, ale do brány kotouč nedostali.

17:34
    Kunc z pravého kruhu vyslal dělovku, jež skončila v lapačce českobudějovického gólmana.

17:47
    V náročném oslabení Jihočechům pomohl Pech, jenž vyhodil puk přes všechny čáry.

18:10
    Lukáš Nahodil – 2 min., držení.

18:37
    Pechova střela se otřela o Konrádovu vyrážečku.

19:59
    Pouhou sekundu před koncem se bude ještě vhazovat u Hrachoviny, když Budějovičtí špatně rozehráli.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka skončila nerozhodně 0:0, a to i přesto, že oba týmy měly k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Střelecky aktivnější je zatím celek z Hané. Druhá třetina začne přibližně v 18:23.

20:01

20:36
    Budějovičtí začínali druhou třetinu přesilovku, do jejíhož konce zbývalo pouze deset sekund. Gulaš zkoušel prostřelit Konráda, ale neúspěšně.

21:46
    Lotyšský obránce Bindulis viděl před sebou volné místo, a tak ze své hole vyslal obávanou ránu, jež skončila v lapačce slovenského gólmana Olomouce.

22:46
    Nějaké sekundy se teď odehrály ve středním pásmu a oba celky se velmi těžce dostávaly do pásma svého protivníka.

24:04

24:12
    Domácí se ihned zbavují hrozby útoků Olomouckých a vyhazují kotouč z pásma ven.

25:09
    Budějovice zatím hrají fantastické oslabení. Dokonce Gulaš po přihrávce Hanzla v útočném pásmu vyslal svoji nebezpečnou střelu švihem, ale ke své smůle jen těsně minul.

26:27
    Motor se vrátil do pěti a hned z toho byla šance. V přečíslení dva na jednoho byl Valský s vracejícím se Vráblíkem z trestné lavice. Prvně jmenovaný objel bránu a kulišáckým bekhendovým pokusem zakončil. Konrád byl připraven.

27:18
    Lukáš Anděl – 2 min., krosček.

28:20
    Motor drží svého soupeře po celou dobu v jeho pásmu, moc střeleckých pokusů si ale nevypracoval.

29:34
    Lukáš Klimek – 2 min., podrážení.

30:14
    Motor při početní výhodě nic výrazného neukazuje. Budějovičtí mají problém se založením akce.

31:31
    Doležal dvakrát tvrdě pálil. Poprvé zasahoval Konrád, podruhé střela mířila vysoko nad bránu.

32:41
    Kristofers Bindulis – 2 min., sekání.

32:49
    Orsava mohl zakončovat ze slotu, nakonec se rozhodl pro pas na Káňu, jehož zakončení bylo zblokováno Kachyňou.

33:29
    Nyní Káňa zakončoval znovu, ale Hrachovina se vyznamenal svojí lapačkou.

34:15
    Nahodilovo ťuknutí do kotouče, které vypadalo hrozivě, skončilo vedle brány českobudějovického týmu.

35:20
    Býcalý olomoucký hráč hájící barvy Motoru Tomeček byl sám před Konrádem a mířil nad jeho pravé rameno, leč těsně minul.

36:38
    Tomáš Dujsík – 2 min., podrážení.

37:00
    Budvar aréna se už radovala! Vojtěch Tomeček dostal kotouč za Konráda, ale dle videa ho do něj úmyslně kopl bruslí, a tak je skóre stále bezbrankové.

37:59
    České Budějovice právě vstřelily branku! Ale teď už branka platí. Motor využívá svou šestou přesilovku v zápase. Martinš Dzierkals poslal kotouč na Lukáše Pecha, který trpělivě čekal, až MILAN GULAŠ bude mít více prostoru. Budějovický kapitán zakončil a překonal Konráda. Asistence: Lukáš Pech a Martinš Dzierkals.
    37:59 Milan GULAŠ - 1:0

38:33
    Jakub Valský – 2 min., hrubost.

Jan Knotek – 2 min., hrubost.

38:44
    Při hře ve čtyřech se nadechoval ke gólu opět Gulaš. Jeho dělovka ale byla zlikvidována olomouckým strážcem branky.

39:26
    Ondřej Kachyňa – 2 min., hrubost.

Lukáš Klimek – 2 min., hrubost.

40:00

Druhé dějství je u konce. Padla v něm jediná branka, a to z hole budějovického kapitána Milana Gulaše. Pár sekund předtím jí ale předcházel gól Vojtěcha Tomečka, který nakonec po konzultaci s videorozhodčím uznán nebyl pro úmyslné kopnutí. V zápase je k vidění mnoho vyloučení a do třetí třetiny půjdou oba týmy ve čtyřech hráčích na ledě. Závěrečných dvacet minut začne přibližně v 19:23.

40:01

40:33
    Obrovská šance hned z kraje třetí části. Ondrušek střílel, puk se odrazil ke Káňovi, který měl před sebou poloodkrytou bránu, ale Hrachovina skvěle zapracoval betonem.

41:43
    Oba celky se nyní předháněly o kotouč, žádné šance z toho nepramenily.

42:36
    Mora má problém se zakončením v pásmu Motoru. Defenzivní práce Jihočechů zatím funguje na jedničku.

43:29
    Teď už se ale Olomouc odhodlala ke střele. Dujsíkova pumelice minula Hrachovinovu svatyni.

44:30
    Budějovičtí museli bojovat o přežití, když jejich soupeře neustále obklopoval jejich pásmo. Poté ale kupředu vyrazil Přikryl a Konráda prověřil.

45:38
    Tomanova pobídka Valskému ujela, ale kotouč se nakonec doklouzal na modrou čáru k Hovorkovi, který se do toho pořádně opřel.

46:58
    Jan Švrček – 2 min., podrážení.

47:23
    Gulaš – Pech, tato dvojice znovu úřaduje. Gulaš od svého kolegy Pecha obdržel kotouč. Akci ještě vylepšoval přihrávkou na Dzierkalse, ale to se nepovedlo.

48:09
    Roman Vráblík – 2 min., hrubost.

48:41
    Při hře ve čtyřech se šikovně do útočného pásma prodral Šenkeřík. Už to vypadalo, že se vystřelí, ale na poslední chvíli mu do zakončení holí zasáhl Konrád.

49:59
    V oslabení se Jihočeši osvobozují díky Štencelovi, který vyhodil puk.

50:36
    Olomouc právě vstřelila branku! Olomouc srovnává! Hanáci se dostali do pásma, došlo tam ke střetu dvou hráčů. Ihned se puku zmocnil DAVID ŠKŮREK a prostřelil Hrachovinu. Asistence: Lukáš Nahodil a Alex Rašner.
    50:36 David ŠKŮREK - 1:1

51:36
    V utkání se přiostřuje. Budvar aréna nesouhlasí s nějakými výroky rozhodčích.

52:13
    Toman se zpoza brány natlačil do brankoviště, a dokonce zakončil. Konrád ale puk přikryl lapačkou.

52:36
    Rušno bylo před Hrachovinou po střele Navrátila. Puk otiskl až mantinel za bránou.

53:15
    Vráblík trpělivě projížděl do pásma Olomouce a z levé strany zakončoval, Konrád připraven.

54:31
    Hovorka měl co dělat s Knotkem, který kroužil za bránou Jihočechů. Nakonec jeho bekhendové zakončení Hrachovina pokryl.

55:13
    Už to vypadalo, že Šenkeřík bude střílet. Rozhodl se pro blafák, který mu nevyšel, a je po akci.

56:42
    Nyní měl plné nohy práce Konrád, když zasahoval proti střele Štencela, následná dorážka Vráblíka se neujala.

57:56
    Dzierkals měl na hokejce zajímavé zakončení, ale jeho projektil nezamířil mezi tři tyče Konrádovy brány.

59:09
    Třetí třetina se už pouze dohrává, schyluje se k prodloužení.

60:00

Za šedesát minut padly dvě branky, po jedné na každé straně. Ve druhé třetině se za domácí prosadil Gulaš, v poslední dvacetiminutovce vyrovnal Škůrek. Za pár minut začne prodloužení.

60:01

60:38
    Štncelovi ujel Klimek a měl před sebou pouze Hrachovinu, ale minul.

60:58
    Na druhé straně byl ve stejné pozici Dzierkals, ale ten trefil Konrádovu vyrážečku.

62:15
    Jakub Valský – 2 min., nedovolené bránění.

62:38
    Škůrkova rána minula bránu, Motor vyhazuje.

63:37
    Olomoučtí se nyní přes modrou nedostali, budějovická defenzíva skvěle zapracovala.

63:50
    Oddechový čas pro Olomouc.

63:58
    Olomouc právě vstřelila branku! A je rozhodnuto! Od modré čáry vypálil JIŘÍ ONDRUŠEK a propálil Hrachovinu. Asistence: Lukáš Klimek.
    63:58 Jiří ONDRUŠEK - 1:2

Je konec! Šťastnějším týmem je Olomouc, která bere bod navíc za výhru v prodloužení. Za domácí se ve druhé třetině prosadil Milan Gulaš, za hosty ve třetím dějství vyrovnával David Škůrek. O druhém bodu pro Hanáky rozhodl Jiří Ondrušek. Ode mě je to pro dnešek vše a u dalšího online přenosu se na vás budu opět těšit. Na shledanou a hezký večer. (20:12:51)

Pavel Mádl

Branky a nahrávky: 38. Gulaš (Pech, Dzierkals) – 51. Škůrek (Nahodil, Rašner), 64. Ondrušek (Klimek)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel (A), Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, Kachyňa, L. Doudera – Přikryl, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Karabáček – Strnad, Toman, Valský – Tomeček, Koláček, Doležal.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Dujsík – J. Káňa (A), P. Musil, Orsava – Klimek, Nahodil, Navrátil – Kunc, Knotek (A), Bambula – Kusko, Anděl, Strapáč.