NY Rangers – Boston 4:5 (kon.) | Washington – Detroit 4:2 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:0 (kon.)
Colorado – Dallas 2:1 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (kon.)
Vancouver Canucks
5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Edmonton Oilers
Čtvrtek 06.10.2022, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Příprava NHL

Vancouver Canucks vyhrává v tomto dramatickém zápase těsně 5:4. Sledovali jsme zajímavý hokej, který musel fanoušky bavit. Do tohoto klání nezasáhl český ani slovenský hráč. Edmonton se pokoušel vyrovnat, ale nepomohla mu ani hra bez brankáře. (06:47:37)

59:50
    Oddechový čas pro tým Edmonton Oilers.

59:30
    Martin výborně dokázal zastavit šanci soupeře.

59:15
    Hosté hrají v šesti, bez brankáře.

58:40
    Hostující celek se pokouší usadit se v útočném pásmu, ale nedaří se mu to.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:56
    Po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu, což vyhovuje především domácím.

57:13
    Skinner si vybruslil před svou branku a rychle rozehrál na obránce.

57:00
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, domácí Canucks stále vedou těsně o jednu branku.

56:17
    Komerční přestávka.

55:50
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, konec třetí třetiny se nezadržitelně blíží.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí Canucks mají těsné vedení.

54:44
    Canucks rozehrávají od své branky, následně musel brankář Oilers zasahovat.

54:21
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

50:47
    Nyní sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Viděli jsme už devět branek a polovina třetí třetiny ještě zbývá.
    49:45 Elias PETTERSSON - 5:4

49:45
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Krásná přesilovková kombinace a domácí celek se dostává do vedení, po rychlé akci se ránou z první do protipohybu brankáře prosazuje ELIAS PETTERSSON. Asistence: Quinn Hughes a Andrej Kuzmenko.

49:31
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Zach Hyman – 2 min., nedovolené bránění.

48:41
    Zakázané uvolnění se nepíská, obrana Canucks musela hrát. Následně se domácí dostali do zakončení, ale Skinner kryje kotouč.

48:00
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál.

47:16

46:50
    Schenn pálil od modré čáry, jeho projekil poměrně snadno zastavil brankář.
    46:16 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:4

46:16
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Netrvalo dlouho a máme znovu srovnáno. První střela byla zblokovaná, následně se k dorážce dostal RYAN NUGENT-HOPKINS. Jeho rána po ledě propadla až za brankovou čáru. Asistence: Ryan Murray.

46:04
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek má nyní převahu, tlačí se do zakončení.
    43:58 Elias PETTERSSON - 4:3

43:58
    Dvojnásobnou přesilovku dokázal domácí celek proměnit, a tak se dostává znovu do vedení, po Horvatově přihrávce pálil přesně ELIAS PETTERSSON. Asistence: Bo Horvat.

43:47
    Přesilovku nyní hraje Vancouver, který se usadil v útočném pásmu.

42:26
    Markus Niemalainen – 2 min., vražení na hrazení,
    Derek Ryan – 2 min., vysoká hůl.
    42:20 James HAMBLIN - 3:3

42:20
    Bleskově máme vyrovnáno, po výborné McDavidově akci se prosazuje střelou do odkryté horní části branky JAMES HAMBLIN. Asistence: Connor McDavid a Jason Demers.
    41:52 Conor GARLAND - 3:2

41:52
    Domácí celek se dostává do vedení, po rychlé akci vypálil CONOR GARLAND. Jeho rána brankáři vypadla, a tak mohl hráč Canucks v pohodě dorážet volný kotouč.

41:34
    Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., sekání.

41:01
    Horvat se znovu dostal do brejku, ale tentokrát brankáře prostřelit nedokázal.

40:19
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
    2 min. – nedovolené bránění.

40:01

Po dvou třetinách platí vyrovnaný stav zápasu, skóre je 2:2. Diváci sledují atraktivní hokejovou podívanou.

40:00

39:00
    V poslední minutě hry ve druhé třetině se do brejku při vlastím oslabení dostal Bo Horvat. Na brankáře si nepřišel, Skinner jej vychytal.

38:27
    Nurse pálil od modré čáry, jeho projektil zblokoval před brankou stojící Dickinson. Ten následně vyhodil puk přes všechny čáry.

38:06
    Luke Schenn – 2 min., hrubost.

37:38
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, hostující celek se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

37:10
    35:10 Tanner PEARSSON - 2:2

35:10
    Domácí celek proměnil přesilovku, a tak je vyrovnáno. Ránu od modré čáry dokázal před brankou tečovat šikovně postavený TANNER PEARSSON. Asistence: Quinn Hughes a Bo Horvath.
    34:03 Zach HYMAN - 1:2

34:03
    Oilers otáčejí vývoj zápasu a při vlastním oslabení jdou do vedení, do brejku se dostal ZACH HYMAN. Předvedl krásný blafák a dokázal překonat brankáře soupeře. Asistence: Markus Niemelainen.

33:47
    Stav zápasu je vyrovnaný a nyní hrají Canucks přesilovku.

33:03
    Sledujeme rychlý hokej, snadněji se domácí dostávají do útočného pásma. Kuzmenko však nedokázal dobře přihrát na modrou čáru.

32:45
    Vancouver se usadil v útočném pásmu, ale následné zakončení nebylo vůbec špatné.

32:04
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

32:04
    Nurse – 2+2, vysoká hůl.

31:43
    Kuzmenko vedl zajímavou akci spoluhráčů, ale do střelecké pozice se přes dobrou obranu nedostal.

31:17
    Hraje se především ve středním pásmu. Skinner musel následně po bleskové akci soupeřů zasahovat.

30:39
    Myers pálil od modré čáry, ale jeho rána končí vedle branky, nebyl to vůbec špatný střelecký pokus.

30:18
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i tomto zápase, více ze hry mají hokejisté Canucks.

29:28
    Garland dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář, bude se vhazovat.

28:52
    Přesilovku hraje Vancouver, který se dostal do zajímavé šance, ale brankáře nepřekonal.

27:42
    Puljujärvi – 2 min., držení.

27:38
    Vancouver má ponechanou výhodu.
    27:05 Connor MCDAVID - 1:1

27:05
    Máme vyrovnáno a tohle je přesně to, co CONNOR MCDAVID umí. Získal kotouč ve středním pásmu, nádhernou individuální akcí se dostal před branku a kotouč poslal pod horní tyč. Asistence: Darnell Nurse.

26:44
    Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Zatím jsme viděli jednu jedinou branku.

26:07
    Hosté rozehrávají od své branky, rychle se dostali do útočného pásma, ale Ceciho přihrávka byla nepovedená.

25:40
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune před branku Edmontonu. Na nějakou výraznější šanci ve druhé třetině zatím čekáme.

25:09
    Puljujärvi to zkoušel od modré čáry, jeho pokusu však chyběla přesnost. Nebyla to špatná akce, ale zakončení bylo o poznání horší.

23:50
    Nyní už sledujeme hru pět na pět. Následně Hughes minul branku ránou z pravé strany.

23:05
    Špatná domácí rozehrávka znamená zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Vancouveru.

22:25
    Kuzmenko se svými spoluhráči vybojoval útočné pásmo, následná rána byla hodně nepřesná.

22:00
    Edmonton hraje v oslabení a nyní dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry. Následně musí Canucks bojovat o útočné pásmo hodně důrazně.

21:36
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jake Virtanen.

21:11
    Na druhé straně měli šanci domácí, ale rána z pravého kruhu končí nad.

20:42
    Velkou šanci na vyrovnání měl hostující Connor McDavid, který však z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřelit brankáře. Přesněji branku vůbec netrefil.

20:01

Po první třetině vede Vancouver díky brance ze závěru třetiny, díky úspěšné dorážce se prosadil Holgander.

20:00

19:27
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině.

18:46
    Nils Hoglander – 2 min., držení hole.
    17:14 Nils HOGLANDER - 1:0

17:14
    Domácí celek se dostává do vedení, po tvrdé střele vypadl kotouč brankáři, a pak mohl poměrně snadno dorážet NILS HOGLANDER, který před brankou našel odražený puk. Asistence: Oliver Ekman-Larsson a Conor Garland.

17:04
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

16:29
    Pettersson po Kuzmenkově přihrávce rychle vypálil, ale jeho projektil končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

15:23
    Kuzmenko výborně tečoval kotouč před brankou po střele od modré čáry, ale brankář byl připravený.

15:04
    Darnell Nurse – 2 min., nedovolené bránění.

15:01
    Skinner si připsal další velmi dobrý zákrok proti střele domácího hráče. Vancouver zlepšuje hru a pokouší se vypracovat si náskok ještě před koncem třetiny.

14:32
    Burroughs pálil od modré čáry, jeho ránu kryje Skinner. Komerční přestávka.

14:14
    McDavid se po rychlém přenesení hry dostal do střelecké pozice, ale z bezprostřední blízkosti neprostřelil brankáře.

13:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Edmontonu. Domácí se tak po delší době mohou dostat do útočného pásma.

13:12
    Hosté se se dostali do dobré střelecké pozice, ale Virtanen dokázal dobrým pohybem před brankou šanci zblokovat.

12:47
    Ceci dostal kotouč do dobré střelecké pozice, ale jeho rána bez přípravy končí vedle branky. Canucks se musí bránit.

12:25
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, na úvodní branku zatím čekáme.

11:51

11:11
    Hoglander hlídkoval před brankou, spoluhráči k němu tentokrát nedokázali dostat přihrávku.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, více ze hry mají hokejisté Edmontonu, kteří se pokoušeli něco vymyslet na polovině soupeře.

09:10
    Ekman-Larsson vypálil od modré čáry, ale jeho projektil byl snadnou prací pro brankáře.

08:54
    Vancouverský brankář kryje kotouč, bude se vhazovat.

08:29
    Hughes měl dobrou příležitost, následně však nedokázal trefit prostor vymezený třemi tyčemi.

08:05
    Od modré čáry to zkoušel Pearson, ale nedokázal přesněji zakončit od modré čáry.

07:46
    Hra se přenáší ze strany na stranu, ale na nějakou výraznější šanci zatím marně čekáme.

06:50
    Pearson se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obránce se výborně dokázal vrátit a zastavil akci.

06:39
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Canucks. Brankář Skinner musí být pozorný.

06:22

05:46
    Ceci připravil pozici pro spoluhráče, Nurse však od modré čáry nedokázal výrazněji ohrozit branku.

05:07
    Ofsajd Edmontonu, vhazovat se bude ve středním pásmu. Na nějakou výraznější šanci zatím čekáme.

04:30
    Janmark pálil od modré čáry po rychlém přechodu středního pásma, ale neuspěl.

04:04
    Brankář Oilers si zatím mnoho zákroků nepřipsal, ani při hře v oslabení neměl příliš mnoho práce.

03:36
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

02:55
    Hoglander z pravé strany pálil bez přípravy, jeho projektil kryje brankář. Hra je přerušená, bude se vhazovat.

02:49
    Edmonton hraje už v plném počtu.

01:54
    Canucks hrají přesilovku, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

01:00
    Jako první si přesilovku zahrají domácí. Dostali se do brejku, ale brankáře nedokázali prostřelit.

00:49
    Connor McDavid – 2 min., hákování.

00:20
    Sledujeme klidnější pasáž hry, jako první se do šance dostal Vancouver.

00:01
    Úvodní buly bylo vhozeno později, což je u zápasů NHL zcela běžné.

00:01

Utkání se hraje na neutrální půdě v Entertainment Centre ve městě Abbotsford.

Vancouver Canucks: Martin – Hugher, Schenn, Ekman-Larsson, Burroughs, Myers – Podkolzin, Pettersson, Kuzmenko – Pearson, Horvat, Garland – Jushua, Dries, Hoglander – Dickinson, Aman, Lazar

Edmonton Oilers: Skinner (Pickard) – Nurse, Ceci, Broberg, Murray, Niemalainen, Demers, Samurukov – Holloway, McDavid, Hyman – Hamblin, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Janmark, McLeod, Ryan – Hamblin, Malone, Virtanen.

Vancouver Canucks odehrál v rámci přípravy pět zápasů a všechny prohrál. Týmů se nedaří především koncovka. V pěti zápasech dal pouze sedm branek. V posledním utkání podlehl Edmontonu Oilers 2.7.

Edmonton Oilers odehrál šest přípravných zápasů s bilancí 3-1-0-2. V poslední době se mu daří, předchozí tři přípravné zápasy vyhrál. Porazil Calgary Flames 2:1, v nájezdech Winnipeg Jets 3:2 a Vancouver Canucks 7:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Přípravní zápasy se blíží ke konci. V tomto proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a Edmonton Oilers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Hoglander (Ekman-Larsson, Garland), 36. Pearsson (Hughes, Horvath), 42. Garland, 44. Pettersson (Horvat.), 50. Pettersson (Hughes, Kuzmenko) – 28. McDavid (Hurse), 35. Hyman (Niemelainen), 43. Hamblin (McDavid, Demers), 47. Nugent-Hopkins (Murray)

Vancouver Canucks: Martin – Hughes, Schenn, Ekman-Larsson, Burroughs, Myers – Podkolzin, Pettersson, Kuzmenko – Pearson, Horvat, Garland – Jushua, Dries, Hoglander – Dickinson, Aman, Lazar