Motor ČB – Sparta 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Litvínov 5:4 (kon.) | Liberec – Olomouc 6:2 (kon.)
Kladno – Plzeň 0:4 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 0:0 (odl.)
Bílí Tygři Liberec
6:2 (1:0, 3:2, 2:0)
HC Olomouc
Pátek 07.10.2022, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • Tipsport extraliga • 8. kolo

Bílí Tygři si ve třetí třetině pojistili své vítězství dalšími dvěma brankami, na které již nedokázali Olomoučtí odpovědět. Jako hráči utkání byli vyhlášeni za Olomouc Jan Bambula a za Liberec Adam Najman. To je ode mě vše a přeji pěkný zbytek večera. Napočtenou! (20:37:04)

59:50
    Icing Olomouce, vhazuje se v jejím pásmu.

59:43
    Ofsajdové postavení Tygrů znamená jedno z posledních buly tohoto duelu.

59:05
    Poslední minuta začala téměř souběžně s oslavným skandováním libereckých fanoušků.
    58:13 Jakub RYCHLOVSKÝ - 6:2

58:13
    Liberec právě vstřelil branku! A domácí dále potvrzují svůj dnešní skvělý výkon! JAKUB RYCHLVOSKÝ se hnal za vyhozeným kotoučem za Konrádovou branku stejně jako olomoucký gólman. O puk dokázal maskovaného muže obrat a při následném obtočení se okolo klece dokázal touš zasunout až do prázdné hostující branky. Bez asistence.

57:53
    Jedovatá střela Jakuba Navrátila si nenašla cestu mezi tři tyče a skončila pouze na zadním mantinelu.

57:27
    Nenápadná akce Olomouce byla Janem Štibingrem uhašena vysokou holí, a tak si jde liberecký bek sednout na dvě minuty na trestnou lavici.

56:05
    Severočeši jsou i v pokročilém průběhu duelu aktivní a rozhodně se nešetří s útočnými akcemi. Teď to zkoušel obkroužením okolo branky Melancon, který před ni následně nahrál, žádný z Tygrů ale na jeho pobídku nedosáhl.

55:50
    Petr Kváča nyní odvolal na něj odpískaný faul Matouše Menšíka a sklidil tak potlesk publika.

54:40
    Dujsík se snažil hodit kotouč do slotu od pravého mantinelu tak, aby na něj dosáhl jeho spoluhráč z útoku, pas však na něj byl moc dlouhý a touš skončil v rohu.

53:50
    Do nahození Jana Švrčka se dralo hned několik olomouckých holí, Petr Kváča ale měl beton na své pozici a zakročil.

52:50
    Liberečtí se počali rozestavovat v pásmu Olomouce, Jakub Dvořák ale nedokázal udržet pásmo a hosté se tak osvobodili.

52:36
    Střely na branku – 32:23.
    51:23 Oscar FLYNN - 5:2

51:23
    Liberec právě vstřelil branku! A libereckou arénou se teď line oslavné skandování střelce další branky, kterým je OSCAR FLYNN! Tomu nahrával v přečíslení Uvis Balinskis ze slotu na pravý kruh, odkud forvard střelou z první do odkryté klece neminul. Asistence: Uvis Janis Balinskis.

51:13
    Orsavův pokus zkontroloval liberecký brankář mimo své brankoviště.

50:57

Jan Kordík

Branky a nahrávky: 20. Frolík (Birner, Balinskis), 27. A. Najman (Melancon, Frolík), 30. Melancon (Jelínek), 32. Vlach (A. Najman, Rychlovský), 52. Flynn (Balinskis), 59. Rychlovský – 38. Kunc (Bambula, Rutar), 40. Bambula (Strapáč, Škůrek)

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Neužil) – Balinskis, Derner, J. Dvořák, Melancon, Rosandić, Štibingr, Vitásek – Birner, Bulíř (C), Čederle – Faško-Rudáš, Filippi, Flynn – Frolík, Jelínek (A), A. Najman – Rychlovský, Šír (A), Vlach.
    Trenér: Patrik Augusta

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Dujsík, Ondrušek (C), Škůrek, Rašner, Řezníček, Švrček, Rutar – Orsava (A), Anděl, J. Káňa (A) – Navrátil, Nahodil, Klimek – Bambula, Menšík, Kunc – Kusko, Strapáč, Handl.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Pražák, Pilný – Lhotský, Svoboda