Montreal – Ottawa 3:4 (kon.) | Florida – Tampa 3:2 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 5:2 (kon.)
Columbus – St. Louis 7:0 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:1 (kon.) | Los Angeles – Vegas 4:6 (kon.)
Minnesota Wild
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 07.10.2022, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Příprava NHL

Děkuji za pozornost, přeji krásný víkend a všem Justýnám dnes vše nejlepší k svátku! (04:40:48)

Vhazování: 24:23

Utkání v Xcel Energy Center sledovalo 14 003 diváků.

Utkání končí zaslouženým vítězstvím Minnesoty, která si ho zajistila už v první třetině. V té byla jednoznačně lepším týmem, což v 11. minutě ukázala vstřelením dvou gólů během 12 sekund. V prostřední dvacetiminutovce se Chicago výrazně zvedlo a naopak ono diktovalo tempo hry. Skórovalo ale pouze jednou, na což Wild ještě během stejné třetiny odpověděli. Ve třetí části už si jen pojistili vedení čtvrtým gólem a v poklidu dokráčeli za výhrou.

59:35
    Zřejmě poslední akce domácích vedla po levé straně, Stalock ještě zasahoval proti střele zápěstím.

58:42
    Hawks ještě zkoušeli daleký nástřel, který před Gustavssonem dojížděl Mackenzie Entwistle, avšak domácí gólman si s hokejkou poradil velmi dobře.

57:29
    Chicago hraje v plném počtu.

56:30
    Domácí museli nejprve hasit nebezpečí před vlastní brankou a teď se nemohou dostat přes střední pásmo, ale v dané situaci jim to už asi příliš nevadí.

55:40
    Minnesota hraje v plném počtu, začíná její zkrácená přesilová hra.

55:40
    Sam Lafferty při hře ve čtyřech ujel sám na branku, ale ani on ani dorážející Jack Johnson na velmi jistého Filipa Gustavssona nevyzráli.

55:29
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Max Domi – 2 min., podrážení.

54:50
    V této přesilovce se hosté nemohou dostat do šance, spíš to vypadá, že už se zápas jen dohrává.

53:40
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Marco Rossi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

52:58
    Minnesota hraje v plném počtu.

52:51
    Alec Regula dojel vlastní střelu vyraženou do rohu, aby bekhendem nahrnul puk před branku. Tam čekal Taylor Raddysh, jehož zakončení Gustavsson se štěstím udržel.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 11. Rossi (Zuccarello), 11. Gaudreau (Steel, Boldy), 38. Zuccarello (Kaprizov, Rossi), 47. Steel (Goligoski) – 35. J. (Jones, Toews)

Minnesota Wild: Gustavsson (Fleury) – Addison, Boldy, Brodin, Dewar, Duhaime, Dumba (A), Fogarty, Gaudreau, Goligoski, Jost, Kaprizov, Petan, Rossi, Shaw, Spurgeon (C), Steel, Šustr, Zuccarello (A)
    Trenér: Dean Evason

Chicago Blackhawks: Stalock (Weekes) – Athanasiou, Blackwell, Dach, Domi, Entwistle, Johnson (A) J., Johnson R., Johnson T., Jones (A), Kurashev, Lafferty, Raddysh, Regula, Robinson, Roos, Stillman, Toews (C), Vlasic
    Trenér: Luke Richardson

Rozhodčí: McCauley, Brenk – Hughes, Cherrey