Ottawa – Dallas 4:2 (kon.) | New Jersey – Washington 3:6 (kon.) | Edmonton – Pittsburgh 6:3 (kon.)
Winnipeg – St. Louis 4:0 (kon.) | Vegas – Toronto 3:1 (kon.) | Vancouver – Carolina 2:3 (kon.)
Winnipeg Jets
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
St. Louis Blues
Úterý 25.10.2022, 02:00 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:44:44)

Hvězdy utkání

1. Connor Hellebuyck (WPG) – 25 zákroků
    2. Mark Scheifele (WPG) – 1+0
    3. Josh Morrissey (WPG) – 0+2

Československá stopa v utkání

Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Thomas Greiss (STL) – 39 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,9%, odchytal 59:31
    Connor Hellebuyck (WPG) – 25 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 60:00

Statistiky

Střely na bránu: 43 – 25 | Přesilová hra: 0/5 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 12
    Winnipeg slaví své třetí vítězství v tomto ročníku, když si na domácím ledě poradil se St. Louis.

Winnipeg v závěrečné třetině ještě přidal další tři branky, když se za domácí tým postupně prosadili Gagner, Barron a do opuštěné klece potvrdil vítězství domácích Perfetti.

Blues se naopak za celých šedesát minut nepodařilo ani jednou překonat domácího brankáře Hellebuycka, pro kterého je to už jeho 29. shutout v kariéře.

Winnipeg Jets tedy uštědřili St. Louis Blues jejich první porážku v letošním ročníku, protože svého divizního rivala porazili poměrem 4:0.

59:52
    Od modré čáry ještě stihl vystřelit Leddy, jenže jeho střela skončila na některém z bránících hráčů Winnipegu.

59:20
    Blues ještě dostali puk do svého útočného pásma, ale svádějí o něj tvrdý boj v rohu kluziště.

58:52
    Winnipeg pouze odevzdává puk za bránu Blues a domácí se za ním už rozhodně neženou.
    58:26 Cole PERFETTI - 4:0

58:26
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté potvrzují své vítězství vstřelením puku do opuštěné klece Blues, když se ze středového kruhu trefil COLE PERFETTI. Asistence: Blake Wheeler, Brenden Dillon.

57:59
    Greiss míří na svou střídačku a hosté ještě vyzkouší hru v šesti!

57:33
    Blues jsou tedy už kompletní, když se hostujícím hokejistům podařilo ubránit dvounásobnou přesilovou hru domácích.

57:20
    Perfetti dostal přihrávku na hranici pravého kruhu, odkud následně i vystřelil, ale mířil přímo do středu brány, kde byl připravený Greiss.
    56:46

56:46
    Dubois se snažil křižně přihrát přes brankoviště Wheelerovi, avšak jeho pas si málem do vlastní sítě srazil Parayko, který usměrnil touš do tyče a kotouč poté zalehl Greiss.

56:36
    Až v samotném konci dvojnásobné přesilové hry se domácím podařilo najít křižnou přihrávku na Connora, který následně trefil břevno hostující klece.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 31. Scheifele (Morrissey, Appleton), 51. Gagner (Connor, Morrissey), 54. M. Barron (Lowry, Pionk), 59. Perfetti (Wheeler, Dillon)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Stanley, DeMelo – Connor, Scheifele (A), Appleton – Perfetti, Dubois, Wheeler – M. Barron, Lowry (A), Gagner – Jonsson Fjällby, D. Gustafsson, Mäenalanen.
    Trenér: Rick Bowness

St. Louis Blues: Greiss (Binnington) – Krug, Faulk, Leddy, Parayko (A), Mikkola, Bortuzzo – B. Schenn, O'Reilly (C), Kyrou – Barbašev, Thomas, Tarasenko (A) – Neighbours, L. Brown, Leivo – Toropčenko, Acciari, N. Walker.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Nicholson, Dwyer – Flemington, Barton

Diváci: 13 936