Chicago – Minnesota 3:4 (0:2 po s.n.) | Arizona – NY Rangers 2:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 4:3 (po pr.)
Vegas – Winnipeg 2:1 (po pr.)
Arizona Coyotes
2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
New York Rangers
Pondělí 31.10.2022, 01:00 • Mullet Arena, Tempe • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:43:34)

1. Mika Zibanejad (NYR)
    1+0
    2. Artěmij Panarin (NYR) 1+2
    3. Lawson Crouse (ARI) 1+0.

Česká a slovenská stopa
    Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Connor Ingram (ARI)
    – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 59:09
    Igor Šesťorkin (NYR) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 60:00.

Statistiky
    Střely na bránu: 20 – 39 | Přesilová hra: 1/1 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 2.

Arizonu potkal po dvou dnech stejný osud. Ztratila vedení 2:1 a končí s porážkou 2:3. Rangers se v pozici favorita nadřeli. K výhře je v den 31. narozenin dovedl Artěmij Panarin, jenž za dnešní zápas vytvořil pro sebe i své spoluhráče nespočet velkých šancí. Ostatně byl to právě ruský útočník, který v čase 38:07 vyrovnal na 2:2. Ve třetí třetině navíc v přesilovce asistoval u vítězné trefy Miky Zibanejada. Kojotům zbylo na reakci sedm minut. Dělali ale chyby a Crouse jedinou kvalitní příležitost nedal.

59:46
    Shayne Gostisbehere ztratil puk i šance Arizony na vyrovnání. Naopak se mohl radovat Kreider, jenž trefil pouze vnějšek prázdné branky.

59:26
    Gostisbehere zastavil Foxův pokus o vyhození. Ve snaze nahodit puk někam do rohu ho však vyslal do hlediště.

59:10
    Rangers pomohli domácím laciným icingem. Ingram podle očekávání dostal pokyn k odjezdu na střídačku. Hraje se šest proti pěti.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:47
    Kojoti nemohou zahájit závěrečný nápor. Adam Fox se uvolnil pěknou stahovačkou. Zakončení už tak světoborné nebylo.

58:31

58:20
    Lafreniere nezkrotil krátkou Goodrowovu přihrávku zpoza brankové čáry. Puk mu tam zase utekl.

57:46
    Zibanejad nastřeloval puk do ohně. Od Ingrama se odrazil úplně pryč z útočného pásma Rangers.

57:25
    Trocheck obdržel na osu puk od Miky Zibanejada. Jedovatou střelu golfákem Ingram vyrazil.

56:52
    Fischer s McBainem pomohli dostat puk ven a rychle vystřídali. O další vysvobození se postaral Janis Moser.

56:31
    Travis Boyd propadl u útočné modré a v kritickém situaci přerušil protiútoku faulem na Kreidera. Učebnicový příklad nedovoleného bránění a přesilovka pro Rangers.

55:28
    Trouba byl obrán o puk za hostující brankou. Bjugstad duchapřítomně přihrával do slotu, ovšem Crouse v obrovské šanci ztroskotal na Šesťorkinovi.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 27. Crouse (Guenther, Maccelli), 32. Bjugstad (Keller, Guenther) – 22. Lafreniere (Panarin, K. Miller), 39. Panarin (Fox), 53. Zibanejad (Kreider, Panarin)

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Välimäki, Stecher, Nemeth, J. Brown, Gostisbehere – Crouse (A), Boyd, Keller (A) – Fischer (A), McBain, O'Brien – Kassian, Hayton, N. Ritchie – Guenther, Bjugstad, Maccelli.
    Trenér: André Tourigny

New York Rangers: Šesťorkin (Halák) – Trouba (C), K. Miller, Fox, R. Lindgren, Schneider, Zac. Jones – Kakko, Zibanejad (A), Kreider – Lafreniere, Trocheck, Panarin – Gauthier, Goodrow (A), Vesey – Reaves, Carpenter, Blais.
    Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Hebert, Dwyer – Barton, Knorr

Diváci: 4 600