Buffalo – Arizona 1:4 (kon.) | New Jersey – Calgary 3:2 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:4 (kon.)
Philadelphia – St. Louis 5:1 (kon.) | Ottawa – Vancouver 4:6 (kon.) | Toronto – Vegas 3:4 (po pr.)
Detroit – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.) | Tampa – Edmonton 2:3 (kon.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.)
Seattle – Nashville 5:1 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 1:0 (kon.)
po s.n. (1:2)
Detroit Red Wings
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Montreal Canadiens
Středa 09.11.2022, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (04:19:35)

Filip Hronek (DET) – 0+1, -2 účast, 3 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 22:02
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 15, čas na ledě 10:33

1. Jake Allen (MTL) – 41 zákroků
    2. Nick Suzuki (MTL) – 0+0
    3. Mike Hoffman (MTL) – 2+0

Hokejisté Montrealu se radují ze zisku dvou bodů. Canadiens nebyli během zápasu lepším týmem, své šance ale hosté ale využili a nakonec slaví. Hvězdou zápasu je nepochybně brankář Jake Allen, který předváděl skvělé zákroky. Red Wings může tahle porážka hodně mrzet.

65:00 Nick SUZUKI - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Autorem vítězné branky je NICK SUZUKI.

3. série
    1:2
    Larkin neproměnil nájezd v první třetině a neproměnil ho ani nyní. Jeho střela mířila vedle branky. Montreal vítězí.

3. série
    1:2
    Drouin si dokázal při kličce do bekhendu Hussa položit, jeho beton ale nepřehodil.

2. série
    1:2
    Perron ukázal své zkušenosti, při nájezdu zachoval klid a prudkou střelou pod břevno se nemýlil.

2. série
    0:2
    Suzuki ukázal svoji šikovnost. Kapitán Montrealu si kotouč stáhl do středu a prudkou střelou překonal Hussa.

1. série
    0:1
    Raymond najížděl na branku z pravé strany, střelou po ledě ale neuspěl.

1. série
    0:1
    Caufield při svém nájezdu nic nevymýšlel, vystřelil nad beton a trefil se přesně k tyčce.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení se do šancí dostávaly oba týmy, ani jeden však nedokázal rozhodnout. A proto se můžeme těšit na samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:57
    V posledních sekundách prodloužení se na pravém kruhu dostal ke střele Kubalík, který trefil jen hráče před sebou. Tento zápas se rozhodne až v samostatných nájezdech.

64:38
    Oddechový čas pro tým Detroit Red Wings.

64:38
    Detroit si zahraje i v prodloužení přesilovou hru, za podrážení je vyloučen na dvě minuty Hoffman.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 17. Czarnik (Kubalík, Copp), 51. Raymond (P. Suter, Hronek) – 6. Hoffman (Gallagher, Harris), 20. Hoffman (Gallagher, Dvorak), rozh. náj. Suzuki