Česko – Švýcarsko cz 2:3 (po pr.) | Finsko – Švédsko 4:1 (kon.)
Finsko
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Švédsko
Neděle 13.11.2022, 15:30Euro Hockey Tour

Přímo z Gatorade Center v Turku je to již opravdu vše. Utkáním Vás provedl Tomáš Suchánek. Přeji hezký zbytek nedělního večera. (17:52:44)

Marko Anttila (Finsko)

Finové si spravili chuť na domácím Karjala Cupu v tu pravou a poslední chvíli! Ovládli totiž severské derby se Švédském v poměru 4:1! Rozhodující branku vstřelil Antti Suomela!

59:21 Eetu LIUKAS - 4:1

59:21
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Další trefa do odkryté branky! Z otočky, z vlastní třetiny poslal puk do sítě EETU LIUKAS – 4:1! Asistence: Bez asistence.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny. Švédové opět v šesti s prázdnou brankou!
    58:12 Marko ANTTILA - 3:1

58:12
    Finové nejspíš rozhodují dnešní severské derby! Z vlastní třetiny poslal kotouč do odkryté branky kapitán MARKO ANTTILA. Asistence: Harri Säteri.

57:43
    Niklas Friman zkusil po vyhrané buly hned ohrozit prázdnou švédskou brankou. Minul! Další vhazování.

57:41
    Kotouče se však záhy zmocnili Švédové a Harri Säteri musel hasit požár před svou brankou. Další vhazování.

57:20
    Buly však pro Finy!

57:15
    Brankář Marcus Högberg zůstává na střídačce a Švédové to zkusí v šesti. Vhazuje se v jejich útočné třetině.

57:15
    Tre Kronor si berou oddechový čas.

57:15
    Rickard Hugg se snažil chytře tečovat před Harri Säterim, ale kotouč zamířil nad horní tyč domácí branky. Finové tak stále drží nejtěsnější vedení.

56:23
    Antti Suomela se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy, ale švédští obránci mu dokázali do rány vložit hůl.

Na severské derby si dnes našlo do Gatorade Center v Turku cestu 8 512 fanoušků.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 12. Björninen (Antonen, Lehtonen), 44. Suomela (Anttila), 59. Anttila (Säteri), 60. Liukas – 23. Friberg (Möller, Engsund)

Finsko: Säteri (Westerholm) – Lehtonen (A), Pokka, Melart, Saarijärvi, Riikola, Lindbohm, Kivistö, Friman – Pyyhtiä, Suomela, Karjalainen – Turunen, Räsänen, Antonen – Innala, Lammikko, Turkulainen – Liukas, Björninen (A), Anttila (C).
    Švédsko: Högberg (Lassinantti) – Persson, Häman Aktell, L. Bengtsson, Sellgren, Pudas, Engsund, Folin – Petersson, P. Lindholm, Brännström – Karlkvist, Johansson (C), Dahlén – Hugg, Johnson, Möller (A) – Friberg (A), Larsson, Lang – Törnqvist.

Rozhodčí: Šindel, Pražák – Jusi, Pekkala