Mountfield HK – Zlín 7:0 (kon.) | Jihlava – K. Vary 1:4 (kon.) | Kometa Brno – HC Litvínov 2:3 (0:2 po s.n.)
Pardubice – Olomouc 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 4:3 (kon.) | Liberec – Sparta 4:2 (kon.)
Mountfield HK
7:0 (0:0, 5:0, 2:0)
Berani Zlín
Pondělí 21.11.2022, 13:15 • Malá hala ČPP Arény, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15.

Pěkné pondělní odpoledne z Hradce Králové! Dnes je na programu 24. kolo DHL extraligy juniorů, v rámci kterého se utkají domácí Mountfield HK a hosté ze Zlína.

Mountfield HK – 13. místo, 19 bodů

Hradci se v této sezoně nedaří tak, jak by si přál. Z dosavadních 22 zápasů se radoval pouze pětkrát, a to když porazil Třinec, Litvínov, pražskou Spartu a dvakrát Brno. Nyní má na svém kontě tři porážky v řadě. Na východě republiky nestačil na třinecké Oceláře 3:6 a ve Vítkovicích padl v prodloužení 2:3, ačkoliv dvakrát vedl. Poslední utkání odehrál doma v neděli s Olomoucí, která o své výhře 2:0 rozhodla až ve třetí třetině. Do té doby se jednalo o velmi vyrovnaný duel. Nejlepším střelcem Lvů je s 10 góly Petr Moravec a celkovou produktivitu táhne Michal Beneš (6+11).

PSG Berani Zlín – 8. místo, 29 bodů

Zlín je na tom o něco lépe než Hradec. Jeho bilance výher a proher je vyrovnaná, zaznamenal 11 porážek a 11 vítězství a z toho čtyři v prodloužení. Nyní se nachází ve velmi dobré formě, z posledních sedmi zápasů se šestkrát radoval a v každém z nich dokázal dát soupeři alespoň tři góly. Po reprezentační pauze vyjel do Plzně, kterou porazil 6:2. Šňůru pěti výher mu překazila Sparta, na kterou nestačil 3:5, ale v neděli si vyšlápl na Pardubice 5:2. Mezi nejproduktivnější hráče Beranů patří Lukáš Heš (17+10), Lukáš Chludil (5+21) a Adam Burian (7+17).

První vzájemný zápas v této sezoně
    10. kolo, 1. 10. 2022: PSG Berani Zlín vs. Mountfield HK 2:1

Podaří se Lvům přerušit sérii proher, nebo přidají Berani druhou výhru v řadě?

Mountfield HK: Kasal (Mrázek) – Havlíček (C), Táborský, Hušek, Žaba, Pavič, Pelda, Boukal – Matěj Beneš (A), Klíma, Král, Idžan, Novotný, Hora, Leden, Prášek, Moravec, Vencl, Michal Beneš (A).
    Trenér: Jiří Janoušek

PSG Berani Zlín: Synek (Málek) – Hamrla, Burian, Zavřel, Nábělek (C), Špaňhel, Velikovský, Šišák – Sadovikov, Frömel, Ramert, Heš (A), Chludil (A), Marek, Kaláč, Laciga, Babulík, Čechmánek, Pilát, Tomek.
    Trenér: Luboš Jenáček

Rozhodčí: Veselý, Pilný – Všetečka, Jiruška.

Hráči obou celků nastupují na led, za chvilku tedy utkání odstartuje.

00:01

00:10
    Úvodní buly sice vyhráli hosté, ale do útoku se dostali domácí.

00:40
    Marek Šišák poslal puk k domácímu brankáři a první lajny šly vystřídat.

01:23
    Petr Moravec zavezl puk do útočné třetiny, ale Zlín okamžitě vyrazil do protiútoku.

01:57
    Matěj Novotný prověřil Tobiáše Synka.

02:15
    Podobnou situaci nyní předvedl na druhé straně Adam Laciga.

02:30
    Zlín se drží v útočné třetině a zatím kombinuje.

02:46
    Nyní se hra přerušila kvůli posunuté brance domácích.

02:58
    Petr Moravec přihrál na svého najíždějícího spoluhráče před branku Synka, ten však promáchl.

03:17
    Vhazování proběhlo před hostujícím gólmanem, ale hra se ihned přesunula na druhou stranu.

04:20
    Filip Kaláč se prokličkoval až před Kasala, ten jeho střelu chytil do náruče.

04:42
    Petr Moravec získal kotouč od Matěje Beneše z levého křídla, následně jeho přihrávka mířila na Matěje Ledna, ale byla nepřesná.

05:47
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, teď to byli opět Berani, kteří zakončovali.

06:30
    Domácí se pokoušeli dostat z obranného pásma, a to se jim i povedlo. Nyní se vhazuje před Synkem z důvodu zakázaného uvolnění Zlína.

07:04
    Jiří Klíma nezpracoval ideálně přihrávku na útočné modré.

07:27
    Jeden ze zlínských hráčů vystřelil z pravého kruhu, ale jen přímo do hrudi Kasala.

07:46
    Hra je přerušena z důvodu přihrávky rukou.

08:35
    Domácí se vrhli do útoku, Leden se k zakončení nedostal, byl totiž ubráněn.

09:18
    Jaroslav Prášek mohl ujet sám na brankáře, ale mezi dvěma obránci se neprocpal.

09:29
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Prášek – 2 min., podrážení.

09:42
    Domácí se ihned po vhazování osvobozují.

10:13
    Lukáš Chludil nahodil od modré, ale puk se ke Kasalovi nedostal.

10:45
    Adam Burian to zkoušel podobně, jeho střela proletěla až ke Kasalovi, ale za závaru už nikdo za záda gólmana puk nedopravil.

11:29

12:14
    Šimon Táborský vystřelil od modré, Synek puk vyrazil jen před sebe, ale k dorážce se už nikdo nedostal.

12:44
    Synek měl problémy se střelou hradeckého hráče, ale nakonec se mu podařilo puk letící nad jeho bránu chytit do lapačky.

13:24
    Michal Beneš nahodil puk podél mantinelu, Synek ho zpoza brány rozehrál dál až do středního pásma.

13:55
    Matěj Novotný z pravého kruhu prověřil Tobiáše Synka, jenž jeho střelu vyrazil vysoko do ochranné sítě.

14:22
    Výbornou šanci měl Matěj Beneš, ale trefil pouze Synkův beton.

15:02
    Další dvě obrovské příležitosti měli Hradečtí, jednu z nich opět Matěj Beneš, ale ani jednou se neprosadili. Výborně se zaskvěl Tobiáš Synek.

15:36
    Janu Kasalovi vypadl nůž z brusle, a tak místo něj musí nastoupit Vojtěch Mrázek.

16:04
    Ani jednomu z týmů se nedaří usadit v útočné třetině, nyní Synek rozehrál na své spoluhráče, aby založili další útok.

17:26
    Petr Moravec se dostal až před Synka, ale z těsné blízkosti se neprosadil.

18:06
    Marek Šišák posílá puk podél pravého mantinelu, ale hra se opět obrátila na druhou stranu.

19:01
    Berani vyhazují na zakázané uvolnění, vhazuje se tak před Synkovou brankou.

19:55
    Michal Beneš mohl tečovat nahození svého spoluhráče od modré, ale nepodařilo se.

20:00

První třetina je u konce a zatím jsme neviděli žádný gól. Hra je poměrně vyrovnaná, k vidění byly šance na obou stranách. Zlín měl možnost si zahrát přesilovou hru, ale nevyužil ji, i když střela Lukáše Chludila od modré byla nejvíce nebezpečná. V závěru měl velkou příležitost Michal Beneš, nahozený kotouč se mu však nepodařilo usměrnit do sítě hostů.

Další třetina začne přibližně v 14:02.

20:01

20:01
    Střídání v týmu Mountfield HK:
    ze hřiště odchází Vojtěch Mrázek, přichází Jan Kasal.

20:46
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec otevírá skóre utkání! Lvi se dostali do útočné třetiny, kde chvíli kombinovali. Matěj Leden poslal přihrávku od mantinelu z levého křídla na JAROSLAVA PRÁŠKA, který stál v mezikruží a nekompromisně zavěsil.
    Asistence: Matěj Leden, Michal Beneš.

23:06
    Patrik Nábělek vyhodil puk jen za cenu zakázaného uvolnění.

24:36
    Hradec zanedlouho dává druhý gól! Ačkoliv této brance předcházela akce Zlínských, byli to právě Lvi, kteří skórovali. Jaroslav Prášek byl tentokrát nahrávač, MATĚJ LEDEN naopak střelec, který zakončil z první z mezikruží.
    Asistence: Jaroslav Prášek, Petr Moravec.

26:04
    Mountfield je v posledních minutách více aktivní. Drží se v útoku, zároveň odvádí dobrou defenzivní práci a Berany k ničemu nepouští.

26:56
    Střela zlínského hráče vypadla Kasalovi z výstroje, k dorážce však nedošlo.

27:31
    Hrací předmět se dostal na střídačku Zlína.

27:46
    Adam Burian nahrál na Matěje Zavřela na modrou čáru, který vypálil, ale trefil jen jednoho z hradeckých hráčů před sebou.

28:09
    Marek Pelda ihned po vhazování vystřelil od modré, Tobiáš Synek jeho ránu bez problémů viděl.

28:48
    Podobnou situaci předvedl Filip Žaba, Synek byl opět pozorný.

29:25
    Bojuje se o puk u mantinelu v obranném pásmu Hradce a také ve středním pásmu.

30:05
    Vyhození Šimona Táborského zastavil na modré čáře jeden z hostujících obránců.

31:43
    Matěj Leden si z levé strany našel najíždějícího Petra Moravce, svou kličkou však na Synka nevyzrál.

32:09
    Jaroslav Prášek prověřil Synkovu pozornost z pravého kruhu.

32:46
    Velká gólová příležitost pro Hradec! Lvi se dostali do přečíslení tři na jednoho, Jaroslav Prášek poslal puk na Filipa Žabu, ten ho ještě přihrál na dalšího spoluhráče, ten však Synka neprostřelil.

33:46
    Druhou šanci skórovat domácí proměnili, a odskakují tak na rozdíl tří gólů! Jan Vencl našel osamoceného PETRA MORAVCE, který z těsné blízkosti překonal forhendovou kličkou hostujícího brankáře Tobiáše Synka.
    Asistence: Jan Vencl, Matěj Leden.

34:59
    Tvrdý náraz domácího i hostujícího hráče u mantinelu.

35:27
    Po dvou minutách zvyšuje Mountfield na 4:0! Podobně jako předtím zakončil z těsné blízkosti PETR MORAVEC, tentokrát však tečoval nahození Filipa Žaby od modré a v dnešním utkání si připisuje druhý gól!
    Asistence: Filip Žaba, Lukáš Král.

35:52
    To je kanonáda! Hradec přidává pátý gól! Na levém křídle vybojoval puk Jan Vencl, poslal ho na MATĚJE LEDNA, který mířil mezi betony Synka, jenž si myslel, že má kotouč pod kontrolou, ale nakonec mu propadl za brankovou čáru.
    Asistence: Jan Vencl, Petr Moravec.

35:52
    Střídání v týmu PSG Berani Zlín:
    ze hřiště odchází Tobiáš Synek, přichází Tomáš Málek.

38:22
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín:
    Chludil – 2 min., hákování.

39:33
    Zavřel – 2 min., krosček.

40:00

Druhá třetina je u konce a byla to úplně jiná podívaná. Hradec krátce po začátku vstřelil dva góly. Poté byla hra víceméně v režii domácích a díky jejich dobré obraně měli Berani problém dostat se do útočného pásma. Během dvou minut zvýšil Mountfield své vedení na 5:0, a tak zlínští trenéři zareagovali výměnou brankářů. Do poslední části si Lvi přenesou přesilovku pět na tři, která bude trvat ještě 22 vteřin.

Další třetina začne přibližně v 14:57.

40:01

40:14
    Domácí ihned zavezli puk do útočného pásma a kombinují.

40:36
    Hradec využívá klasickou početní výhodu a dostává se do trháku! Kapitán Matěj Havlíček si našel dobře postaveného PETRA MORAVCE na levém kruhu, který propálil Tomáše Málka a připisuje si v dnešním zápase hattrick!
    Asistence: Matěj Havlíček, Michal Beneš.

42:39
    Petr Moravec obkroužil branku a snažil se dostat kotouč kolem tyče, ale tento prostor dobře utěsnil svým betonem Tomáš Málek.

43:05
    Heš – 5 min. + OK, sekání, odpyká Velikovský.

44:02
    Hradec má nyní k dispozici pětiminutovou přesilovku, zatím se nemůže udržet v útočné třetině.

44:39
    Ve vlastním oslabení zahrozil Marek Šišák, Kasal byl pozorný.

45:06
    Střela Petra Moravce do modré skončila mířila přímo do betonu Málka.

45:40
    Mountfield musí začínat novou útočnou akci zpoza vlastní brány.

46:01
    Jeden z hradeckých hráčů trefil jen masku Málka.

46:45
    Michalovi Benešovi se podařilo zlomit hokejku v ne úplně pravou chvíli, a to když chtěl vystřelit z téměř nulového úhlu.

47:35
    Moravec se krásně prokličkoval mezi třemi zlínskými hráči a vystřelil. Málek puk vyrazil před sebe, jeho spoluhráč ho však stihl odehrát jako první.

48:05

49:11
    Mountfield zvyšuje na 7:0! Jan Boukal nejprve obkroužil branku, vzal to na sebe a vystřelil. Málek puk vyrazil jen před sebe, ke kterému se dostal jako první Vito Idžan, ten se pokoušel o dorážku, ale marně. Odražený kotouč následně doputoval k JANU BOUKALOVI, který zakončoval do již odkryté klece.
    Asistence: Vito Idžan.

49:40
    Hora – 2 min., hákování.

51:42
    Marek – 2 min., podrážení.

52:37
    Hradci se zatím nedaří udržet v útočném pásmu, nyní ještě ke všemu poslal puk na zakázané uvolnění.

53:40
    Jaroslav Prášek měl velkou příležitost přidat další gól, ale z těsné blízkosti Málka nepřekonal.

53:42

54:57
    Marek Šišák poslal puk do útočné třetiny a šel střídat.

55:11
    Útočnou akci domácích zastavil ofsajd.

55:34
    Nenápadnou přízemní střelou prověřil jeden ze zlínských hráčů Jana Kasala, ten ji přikryl do lapačky.

55:56
    Berani vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.

56:44
    Zlínu se podařilo zaútočit, ale zatím bezchybný Kasal si střelu z levého kruhu pohlídal.

57:52
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

58:28
    Bojuje se o kotouč v obranném pásmu Hradce, který dobře brání.

59:11
    Zápas se pomalu dohrává, nic výrazného se nejspíš už nestane.

59:37
    Zlín se dostal do útoku a ještě si zahraje velmi krátkou přesilovku.

59:55
    Král – 2 min., vysoká hůl.

59:58
    Berani se už ke střele nedostali.

Po první třetině se zdálo, že se bude jednat o vyrovnaný duel, protože výrazných šancí bylo vidět pomálu. To se však změnilo začátkem druhé dvacetiminutovky, kdy se Hradec dostal do vedení 2:0 a svůj náskok zvýšil během dvou minut na rozdíl pěti gólů. Hra byla právě v jeho režii a Zlín víceméně k ničemu nepouštěl. V poslední periodě měl Mountfield pětiminutovou přesilovku, tu však nevyužil, ale i tak upravil skóre na 7:0. Díky hattricku Petra Moravce, dobré defenzivě a výborným zákrokům domácích gólmanů zaslouženě zvítězil.

V tuto chvíli je to ode mě vše, z Malé haly ČPP Arény se s vámi loučím a přeji hezký zbytek týdne. Na shledanou! (15:40:00)

Eva Šafranková

Branky a nahrávky: 21. Prášek (Leden, Michal Beneš), 25. Leden (Prášek, Moravec), 34. Moravec (Vencl, Leden), 36. Moravec (Žaba, Král), 36. Leden (Vencl, Moravec), 41. Moravec (Havlíček, Michal Beneš), 50. Boukal (Idžan)

Rozhodčí: Veselý, Pilný – Všetečka, Jiruška