Chicago – Winnipeg 2:7 (kon.) | Anaheim – Seattle 4:5 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:4 (po pr.)

Střely na bránu: 29 – 25 | Přesilová hra: 3/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Hokejisté Seattlu vítězí na ledě Anaheimu 5:4 a potvrzují tak výbornou formu z posledních zápasů. Hosté vedli po první třetině 3:1 a v průběhu druhé části pak 4:0. Kačeři ale zabojovali a ještě do přestávky dokázali přesilovkovými zásahy Masona McTavishe a Adama Henriquea srovnat na 4:4. V závěrečné dvacetiminutovce se už skóre měnilo jen jednou. Daniel Sprong dotáhl do úspěšného konce dlouhou bekhendovou kličku a postaral se nakonec o rozdílový zásah celého duelu. Při této situaci se navíc zranil domácí brankář Gibson, jenž musel střídat po nešťastném střetu s obráncem Shattenkirkem.

59:57
    Hosté se osvobodili. Domácí mají puk ve vlastní obranné třetině a tohle už nestihnou!

59:27
    Domácí konečně vyvezli puk do útočného pásma a Stolarz zamířil na střídačku!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:49
    Ducks však zahráli na další icing a Stolarz se zase musí vrátit do své branky.

58:40
    Domácí to zkoušejí bez brankáře!

57:45
    Další icing Kačerů.

57:36
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. To se Seattlu v tomto čase už samozřejmě velmi hodí.

56:40
    Blížíme se do koncovky duelu. Hosté drží jednogólový náskok.

55:19
    Domácí Troy Terry se z pravé strany natlačil do koncovky. Zblízka trefil rameno brankáře Jonese!

54:10
    Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Gourdeho přihrávka byla zablokována, ovšem vracející se Terry srazil svého brankáře Stolarze. Trochu to připomínalo situaci, po níž musel odstoupit John Gibson, Stolarz je však v pořádku.

53:29
    Z levé strany nahazoval puk na branku Yanni Gourde. Po zákroku Stolarze se hrací předmět odrazil mimo hrací plochu. Reklamní přestávka.

53:01
    A nyní už jsou domácí kompletní.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 15. Terry (Zegras, Fowler), 22. Grant (Vatrano, R. Strome), 37. McTavish (Zegras, Fowler), 38. Henrique (Terry, Zegras) – 1. McCann (Eberle, Beniers), 7. Wennberg (Burakovsky, A. Larsson), 20. Dunn (Bjorkstrand, Gourde), 30. Beniers (Sprong, Schultz), 44. Sprong (Donato, Beniers)

Anaheim Ducks: Gibson (44. Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), White, Benoit, Shattenkirk, Beaulieu – Terry, Zegras, Henrique (A) – Silfverberg (A), R. Strome, Vatrano – Leason, McTavish, Max Jones – Carrick, Lundeström, Grant.
    Trenér: Dallas Eakins

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – A. Larsson, Dunn, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Schwartz (A), Wennberg, Burakovsky – Eberle, Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), B. Tanev – Sprong, Geekie, Donato.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Brenk, Dunning – Gibbons, Mahon

Diváci: 14 324